Şimdi Ara

İmmergas Victrix 26 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
12.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ECA kombilerin uğultulu çalıştığını herkes ifade ediyor mesela.Eğer bu kombi yüksek sesle çalışmış olsaydı en azından mutfakta kullananlar bunu belirtilerdi bence.immergas italya pazar lideri.Yani satış rakamları diğer italyan markası Ferroli ve Ariston'dan yüksek italya'da.
    Ayrıca broşürde 26'lık ve 90'lık iki kombinin ikisinin de 55 desibel olması bana mantıklı gelmedi.Benim broşürden anladığım yorum şudur:
    55 desibel sanırım insan kulağının duyup rahatsız olduğu sınır değer ve tüm kombilerde bu değerin altında olduğu özellikle belirtilmiş sadece.Tek tek modelleri belirtmemişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 'kombi çalışırken ortaya çıkan azami ses <55 dBA dır'......benim kılavuzda yazan cümle aynen böyle.....benim kombi victrix 26 2l....
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

'kombi çalışırken ortaya çıkan azami ses <55 dBA dır'......benim kılavuzda yazan cümle aynen böyle.....benim kombi victrix 26 2l....

Azami <55.En yüksek sesin bile 55'ten küçük olduğunu anlatıyor.55 gürültü sınırı mı acaba tüm ölçümler ona göre belirtilmiş.

Aklıma bir fikir geldi :) Akıllı telefona yüklenebilecek bir ses ölçer uygulaması ile kombinin sesini yaklaşık olarak tespit etmek mümkün.Ölçümü gece yapmak daha mantıklı olur.
    Bu konuda kombiyi kullanan arkadaşlar bize yardımcı olabilirse tabi :)

• Akıllı telefon yaklaşık sonuç verir belki ama broşürde azami ses 55 db yazıyorsa sonuçta rakiplerinden daha sesli çalışıyor bu kombi.
  • yeni.üye kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinizi ispatlayacak bir kullanıcı bilgisine rastlanmadı henüz.Rakipleriyle ikisini çalışırken yerinde incelemek ve de ölçmek lazım.
    Maksimum seviyede bile 55'ten küçük deniyor sadece.
    Ben 26 kw'lik bir cihazın 90 kw'lik bir cihazla aynı sesi çıkarabileceğine inanmıyorum şahsen.ikisinin klavuzu da 55 üzerinden açıklanmış.Biri 55'ten küçük diyor öteki 55 diyor.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    eyvallah.. sadece yorumda bulundum.
    Ben immergas konusunda kararımı verdim, bir iki güne komple tesisat için sözleşmeyi imzalamayı düşünüyorum.Gaz açma falan ne kadar sürer bilmem ama, bitince desibel ölçümü yapıp burda paylaşırım muhakkak :)
    İmmergas'ı eğer düşük minimum tüketim değeri ve geniş modülasyon için tercih ettiyseniz eğer Ferroli'yi tavsiye ederim ikinci seçenek olarak.Ariston alev kopması sorunu veriyor.Kullanıcı yorumlarına baktım bu sıkıntıyı çok yaşayan var.Şahsen benim ikinci tercihim Ferroli bluehelix tech 25c modeli olurdu.

Evet benzer nedenlerle düşünüyordum ama sanırım ferroli econcept yada bluehelix olacak gibi duruyor.
    kombinin monte edileceği alanın sıkıntı yaratma ihitmali yüksek o yüzden alınacak kombinin ebatlarınıda
    hesaba katmam gerekiyor. seçenekleri tüketim, ses, ebat, fiyat şeklinde incelediğimde ferroli econcept/bluhelix, Airfel digifel premix ve ariston genus premium evo kalıyor elimde.
    airfelde kullanıcı bilgisi yok, aristonda alev kopması sorunu var, geriye ferroli kaldı gibi.
    Ferroli econcept tech modelinin seside 34.3 db.
    Bluehelixde ise extra izolasyon var herhalde daha da sessizdir.
    Econcept daha önceden çıkmış bir model, Bluehelix ise daha güncel bir model.Aslında ben immergas tercih etmemiş olsam Bluehelix düşünürdüm.Econcept'in eşanjörü seramik kaplamalı döküm alüminyum, Bluehelix'in ki ise titanyum alaşımlı çelik.Bana daha dayanıklı göründü.
    Aslında immergas ile arasında kalmıştım, hem derinlik ölçüsü nedeniyle hem de immergas'ın daha sorunsuz olduğu izlenimi vermesi sebebiyle onu tercih ettim.Derinliği sadece 25 cm ve mutfaktaki konumu açısından çok iyi olacak.Henüz almadık ama firmayla anlaşma sağladık imzalar kaldı.
    Şikayet sitesindeki yazılar ve immergas'ın sirkülasyon pompasının Grundfos marka oluşu da benim için bir etken oldu.viessman bile wilo marka pompa kullanıyor.Ferroli de wilo sanırım.
    İmmergas kullanıp kombisinden şikayet edene pek rastlamadım ama Ferroli de anakart arızası yaşayan bazı kişiler gördüm. Tabi bu bir kıstas değil sonuçta Ferroli'nin Türkiye satış oranları daha yüksek.Arıza oranı daha yüksek olması normal.Ama diğer nedenler beni immergas'a yöneltti.
    Son olarak vaillant bayisindeki enerji mühendisi izmirgaz çalışanlarının hepsinin immergas kullandığı duyumunu almış, fakat kesin bilgi değil, sadece duyum :)
    Ferroli alsaydım Bluehelix alırdım.

• Merhabalar,

Önceki paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Aslında Ferroli Bluehelix 25C almaya karar vermiştim ama bu model pek stokta yok. Uygun fiyata İstanbul'da Ferroli Econcept 25c bulabildim. Evin yakınında, Gebze-Darıca civarında çok fazla alternatif bulamadım.

En son ECA Confeo Premix önerdiler fakat sesli çalışması ve min tüketiminin yüksek olması nedeniyle; Buderus GB072, Baymak Idee 24W ve Bosch Classic Condense modellerine yönelmişken, 10 yıl garantisi var diye hiç listemde olmayan bu kombiyi alternatif olarak önerdiler.

Araştırırken aslında min tüketimi ve modülasyon aralığı geniş aslında benim aradığım tarz bir kombi olduğunu gördüm. Kafama takılan bir kaç nokta ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim;

- Sessizlik konusunda hala net bir bilgi bulamadım?
    - Evim 130m2 dubleks, yalıtımı mevcut, 7m petek + 1.6m havlupan, TV ve OT gibi düşünüyorum. TV için danfos ra2000 istedim ama kas 5013 teklifte. Evim güney-batı cephe, güneşli günlerde doğal olarak ısınıyor, o yüzden OT etkili olur diye düşünüyorum. OT için yorumlara baktım Siemens rev24 ile ilgili yorumlar var, kendi sitesinde olan OT ler ile karşılaştırıldığında nasıldır? Tybox 117, Amico Car veya Super Car nasıldır? Modülasyonlu OT kullananların yorumları nelerdir? Biraz uç olacak ama Honeywell Lyric veya Apple Nest takılır mı :)
    - Fiyat olarak 2080tl civarı teklif aldım ama internette 1900e de var Vitrix 26 ve Vitrix 26 2 l farklı mıdır?
    - Önemli konulardan biri de servisi, Kocaeli Gebze-Çayırova-Darıca civarında bu kombiyi kullananlar var mıdır, yorumları nelerdir?

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilicim -- 9 Aralık 2014; 21:15:59 >

• bilicim B kullanıcısına yanıt
    10 yıl garanti için her yıl bakım yaptırmanız ve bakım ücreti olarak 70 yerine 120 lira ödemeniz lazım.
    Ses konusunda net bilgi olmasa da kullanıcılar arasında sesten şikayet eden çıkmadı.
    Kendi oda termostatları bildiğim kadarı ile 0.5 derece.Ben şahsen 0.5 modülasyon yerine 0.2 ve ya 0.1 hassasiyetli on/off tercih ederim.Termostatik vana olarak ben olsam danfoss'tan şaşmam.Gerekirse kendim temin etmeyi göze alırım.
    Fiyat olarak 2080 çok iyi fiyat.İnternete güvenmeyin.Depoda yıllarca kalmış mal gelme ihtimali de var.

Teşekkürler, yazdığım diğer kombilere kıyasla ek bir yorumunuz olur mu?
  • bilicim B kullanıcısına yanıt
    Ferroli kağıt üstünde iyi özelliklere sahip ama mennun olan da var şikayet eden de o yüzden çözemedim :)
    Bluehelix eşanjörü titanyum alaşımlı çelik ve econcept'ten sonra çıktı.Econcept'in eşanjörü seramik kaplı aliminyum döküm.Bu durumda bluehelix daha alınası gibi duruyor.
    Bosch Classic Condense 22 kw ısıtma ile geride biraz.Mennun kullanıcıları var ama benim tercihim olmaz.
    Buderus GB 072 kaliteli bir kombi ama pahalıdır.Mercedes'e binmek gibi oda termostatı bile pahalı :)
    Baymak o kadar çok şirket ile ortak ki naptığı belli değil, takip etmek zor.Falke, Brötje derken bir sürü tederikçisi oldu.Ama mennuniyet durumları fena değil.
    İmmergas'a gelince buderu gb 72'den kağıt üzerinde tek eksiği sanırım 12 litre genleşme tankı ve 30 kw sıcak su ısıtma gücü.Evde aynı anda 3 banyo çalışmayacaksa gerek yok :)
    Benim gözlemlerime göre immergas mennuniyet oranı ferroli'den daha yüksek.Ve özellikleri vaillant ve buderustan aşağı değil.İtalya pazar lideri.
    Çelik eşenjör ve brulör Grundfoss pompa, 3 kw minimum ısıl güç.Ne ararsan var.Kullanıcısı memnun fiyat da daha uygun olunca insanın buderus alası gelmiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bilicim

- Evim 130m2 dubleks, yalıtımı mevcut, 7m petek + 1.6m havlupan, TV ve OT gibi düşünüyorum. TV için danfos ra2000 istedim ama kas 5013 teklifte. Evim güney-batı cephe, güneşli günlerde doğal olarak ısınıyor, o yüzden OT etkili olur diye düşünüyorum. OT için yorumlara baktım Siemens rev24 ile ilgili yorumlar var, kendi sitesinde olan OT ler ile karşılaştırıldığında nasıldır? Tybox 117, Amico Car veya Super Car nasıldır? Modülasyonlu OT kullananların yorumları nelerdir? Biraz uç olacak ama Honeywell Lyric veya Apple Nest takılır mı :)
    - Fiyat olarak 2080tl civarı teklif aldım ama internette 1900e de var Vitrix 26 ve Vitrix 26 2 l farklı mıdır?
    - Önemli konulardan biri de servisi, Kocaeli Gebze-Çayırova-Darıca civarında bu kombiyi kullananlar var mıdır, yorumları nelerdir?

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

sayın bilicim , bu kombiyi rev 24 veya benzeri hassasiyette on-off tarzı bir o.t ile kesinlikle tavsiye ederim...immergazın kendi o.t leri ya çok pahalı ya da hassasiyetleri uygun değil...ayrıca ben şahsen modülasyonlu o.t tavsiye etmiyorum , şikayeti olanlar çok....

merhaba
    yazdıklarınıza ekleme yapmak istiyorum
    ferroli'nin satışları türkiye'de immergas'a göre daha yüksek olduğu için şikayetlerde buna oranla daha fazladır aynı şekilde satışta lider yerli kombi üreticilerinde de durum aynıdır baymak,eca,dd gibi,satış yükseldikçe geri dönüşler daha keskin oluyor,daha az satanlarda dönüşler daha yavaş
    ferroli türkiye'ye 1989 yılında,immergas ise 1991 yılında girmiştir,ayrıca ferroli'nin "global" avrupa ve türkiye yapılanması daha güçlüdür türkiye'de ferroli düzce radyatör/kombi fabrikası vardır ferroli radyatörler ile ferroli domiproject düzce ferroli fabrikasında üretiliyor
    mesela ferroli econcept 25kw (ailemin evine ve çevremde birçok eve) ve 35kw iki versiyonu (35a sadece ısıtma ve 35c ) modellerini spor salonlarına 35a+200litre boyler, 35c modelini 3 katlı tripleks dairelere taktırdım,
    tabi bunları yazarken immergas victrix'in kaliteli bir cihaz olduğunu da belirtmek istiyorum aynı şekilde 32kw victrix superior serisi de kalitelidir
    ucuz kombilerinde immergas eolo star da iyi bir cihazdır
    baymak yerli olarak bilsek te bildiğimiz gibi hollandalı BDR (baxi-de dietrich-remeha) thermea grubuna ait bir markadır,falke,dolcevita,lambert gibi alt markalar ile brötje (uluslararası ismini kullanma hakkına sahip) logolu cihazların hepsi alt markadır ve hepsi baymak'ın istanbuldaki fabrikasında üretilmektedir mesela baymak eco5 kombisini üretirken aynı kombiye falke logosu basıp falke fx ismiyle satıyor aynısını diğer alt markalarda yapıyor aslında tek kombiye farklı logo basıyor aslında hepsi kombi
    mesela premix yoğuşmalı baymak falke condense ve baymak duo tec %100 aynı kombidir aynı cihaz avrupada baxi duo tec 2 adıyla satılıyor (değişik versiyonlarda)
    buderus gb72 ise hollandalı kombi üreticisi NEFİT'in bir kombisidir cihaz revize edilerek ülkemizde satılıyor

http://www.nefit.nl/consument/producten/categorieoverzicht_898
    buderus'un diğer kombileri manisa'da bosch fabrikasında üretiliyor
    vaillant ise bildiğimiz gibi almanyadaki kendi fabrikalarından üretilip gönderiliyor
    viessmann ise manisa'da fabrika açtı vitodens 50 modelini manisa'da üretildiğini duydum

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Aslında fabrikaların bulunduğu ülkeler ile çok ilgilenmiyorum.Samsung'un da çinde fabrikası var ama Kore'de üretilen telefonlardan kalite olarak bir fark yok.
    Evet Ferroli kağıt üzerinde iyi özelliklere sahip, aynı özelliklere immergas da sahip gerçi ama önemli olan mennuniyet oranı.
    Ferroli bluehelix modelini çok düşündüm, Şikayet oranlarının satış oranları ile orantılı olmasına da katılıyorum.Ama immergas bende daha sorunsuz olduğu fikrini uyandırdı.
    İzmir'de sürekli Nitromix takan ve bu kombinin sıkıntısız olduğunu belirten güvendiğim bir mühendis immergas için izmir'de 5 yıllık kombilerden henüz hiç şikayet gelmediği bilgisini verdi.
    Elbette kombi mennuniyeti tesisat kalitesi ile doğru orantılı ama Ferroli için forumda sakın almayın diyenlerin sayısı daha yüksek.İmmergas için tek yorum yok bu şekilde.
    Esasen artık tüm kombiler belirli standartları yakalamış durumda olsa da ben şahsen en çok içime sinen ürünü ve oran olarak mennuniyet oranının daha yüksek olduğu ürünü tercih ederim.
    Servisi daha yaygın olandan ziyade servise kolay kolay muhtaç etmeyen ürün benim için daha cazip.

Ekleme: Bu arada Vaillant'ın %100 almanya olan tek modelinin 296 olduğunu diğer modellerinin çekoslovakya üretimi olduğunu söylüyorlar.Fabrika yeri benim için önemli olmasa da belirtmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 11 Aralık 2014; 0:19:26 >

forumda immergas kullanan pek yok,immergas hakkında dönüş yapılmaması normal ama şu da var benim immergas ta kronik sorunu olan cihaz yok aynı şekilde ferroli de güncel kombilerinde kronik sorunu olan cihaz yok
    kronik diyebildiğimiz mesela eca'nın yoğuşmasız kombilerinde ben yıllardır sıcak su sabitleme sorunu okurum belki 100 defa bu şikayete denk geldim,bence kronik sorun bu,cihazlar kaliteli ama bu sorunu görmekten ben şahsen eca'nın yoğuşmasız kombilerini öneremiyorum

en iyi kombi servisle muhattap ettirmeyen kombidir,en pahalı buderus gb72 önerirsin voltaj dalgalanmalarından allah korusun kartı yanar
    Forumda az da olsa kullanan var, bazılarının da yakınları kullanıyor immergas'ı.Forum dışında da bir şekilde kullananlar hakkında bilgiler alabiliyorum.Şahsen bana güven verdi.
    Dediğiniz gibi servisle muhatap ettirmeyen kombi iyidir.
    Ferroli econcept ile ilgili şikayet sitelerinde kart arızasını birden fazla kişide görünce dikkatimi çekti mesela.Marka odaklı değil model odaklı araştırma yaparım genelde.
    Extra olarak boyut olarak ve minimum ısıl güç değerleri olarak, sıcak suyun 40 derece altında ayarlanabilmesi gibi özellikleri ile immergas daha cazip geldi.Sadece 25 cm derinlik mutfağa koyacağım kombi için ideal.

kart arızası her kombide yaşanabilir econcept çok kaliteli bir cihazdır,birçok yerde taktırdım
    immergas victrix de kalitelidir donanımlıdır,hayırlı olsun
    Econcept Tech seramik kaplı alüminyum döküm eşanjörü ile pek ilgimi çekmedi.Bluehelix titanyum çelik alaşımlı eşanjör ile daha sağlam göründü gözüme.
    Teşekkürler bu arada :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.