Şimdi Ara

İmmergas Victrix 26 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
12.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astrafe

can sıkıntısından kombiyi tekrar açıp denedim....su sıcaklığını 43 dereceye ayarladım....yaklaşık 40 dakika gözlemledim...kesin olarak 48 dereceyi görünce biraz daha çalışıp alevi kapatıyor ancak aşağıda bazen 40-bazen 41-bazen 42-bazen 43 derecede alevi tekrar açtı (40 dakika içinde)..nasıl bir çalışma prensibi var anlayamadım belirli bir aralık yok sanki alt kademede , yukarıda hep +5 derecede kapattı......bu konuda diğer kombiler için arkadaşlar aralıkları yazarlarsa sevinirim...belirli bir düzeni yok mudur bu işin?.....

48°C'ye ulaştığında kaç dakika kapalı kaldığını kontrol edin. Bende Novadens Extra var +3/-5 şeklinde çalışıyor, kapandığında 3dk bekleme süresi başlıyor, süre dolunca ısıyı kontrol ediyor eğer -5°C altına düşmediyse bi 3dk daha bekliyor, bu döngü hedeflenen -5°C'ye ulaşana kadar devam ediyor. O yüzden örneğin sıcaklık 45°C set edildiğinde, bazen 38°C, bazen 37°C, bazende 40°C de devreye girebiliyor o anki ısı kayıplarına bağlı olarak.

• Zebza kullanıcısına yanıt
    43 e ayrladığımda hep 48 de kapattı alevi...alevi geri açmak için standart bir bekleme süresi sanırım yok , elimde saat vardı baktım ama birebir zaman tutmadım....48 e varınca alevi kapatıyor ve geri sayım başlıyor ekranda...48 - 47 - 46 - 45 - .......yukarıda da yazdığım gibi 43,42,41 herhangi bir derecede alevi açabiliyor , bunu neye göre belirliyor bilmiyorum ...belki de çok kısa süre denediğim için böyle çalıştı...uzun vadede odalar ısınınca belki de bir standarda oturacak bilemiyorum...

bazı arkadaşlar sağolsun kombileri için aralık değerleri yazmışlar....+5/-10 +9/-9 gibi.......bu değerleri görünce aklıma bir soru geldi....konfor ve yakıt açısından acaba aralıkların geniş olması mı iyi yoksa dar olması mı?
  • quote:

43 e ayrladığımda hep 48 de kapattı alevi...alevi geri açmak için standart bir bekleme süresi sanırım yok , elimde saat vardı baktım ama birebir zaman tutmadım....48 e varınca alevi kapatıyor ve geri sayım başlıyor ekranda...48 - 47 - 46 - 45 - .......yukarıda da yazdığım gibi 43,42,41 herhangi bir derecede alevi açabiliyor , bunu neye göre belirliyor bilmiyorum ...belki de çok kısa süre denediğim için böyle çalıştı...uzun vadede odalar ısınınca belki de bir standarda oturacak bilemiyorum...

bazı arkadaşlar sağolsun kombileri için aralık değerleri yazmışlar....+5/-10 +9/-9 gibi.......bu değerleri görünce aklıma bir soru geldi....konfor ve yakıt açısından acaba aralıkların geniş olması mı iyi yoksa dar olması mı?

bende yanma aralıklarının yakıta ne gibi bir etkisi olabilir diye düşünüyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

bende yanma aralıklarının yakıta ne gibi bir etkisi olabilir diye düşünüyorum :)

aynen öncelikle yakıt sonra konfor

• kombi çalışırken basıncın artması normal mi?
  • quote:

kombi çalışırken basıncın artması normal mi?

su ısınınca genleşir. bu yüzden basınç artar. normaldir.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
  • arkadaş milletin kombisinde ne ayarlar var...küçük bir bilgisayar gibi falan yazmışlar...3-4 kombide farkettim forumda bunu bayağı karmaşık ayarlar var sanırım.....benim kombi çok ilkel kaldı .. 6 yaşında çocuğa anlatsan çalıştırır rahat....hiç bir ayar yok , sadece su sıcaklığı ayarlanıyor...onu bari koymuşlar iyi olmuş :)
  • quote:

arkadaş milletin kombisinde ne ayarlar var...küçük bir bilgisayar gibi falan yazmışlar...3-4 kombide farkettim forumda bunu bayağı karmaşık ayarlar var sanırım.....benim kombi çok ilkel kaldı .. 6 yaşında çocuğa anlatsan çalıştırır rahat....hiç bir ayar yok , sadece su sıcaklığı ayarlanıyor...onu bari koymuşlar iyi olmuş :)

ariston genus premiumun yaninda bizim kombiler tuplu 80 model televizyon gibi kaldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

arkadaş milletin kombisinde ne ayarlar var...küçük bir bilgisayar gibi falan yazmışlar...3-4 kombide farkettim forumda bunu bayağı karmaşık ayarlar var sanırım.....benim kombi çok ilkel kaldı .. 6 yaşında çocuğa anlatsan çalıştırır rahat....hiç bir ayar yok , sadece su sıcaklığı ayarlanıyor...onu bari koymuşlar iyi olmuş :)

ariston genus premiumun yaninda bizim kombiler tuplu 80 model televizyon gibi kaldi

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Aslında her kombide ısıtma ayarları hemen hemen aynı. Çalışma aralıkları kiminde +5/-5, kiminde +9/-9, kiminde +3/-5 vs...gibi farklı olması ısınmada/tasarrufta fark yaratmıyor. Çalışma aralıkları farklı olsa da sözgelimi 1 saatte kimisi 3 defa, kimisi 4 defa kimi 5 defa devreye girse de toplamda aynı mekanda aynı iç sıcaklık için aynı gazı yakarlar. Minimum ısıl gücü daha düşük olanlar, ılık havalarda biraz daha az yakarlar. Ilık havalarda min. ısıl gücü yüksek kombiler bu farkı OT olmadan kapatamazlar. Ama soğuklarda OT'siz kullanımlardaki sarfiyatlar eşitlenir veya fark çok az olur.
    Diğer fonksiyonlara gelince İmmergas'ta da elektronik kart ve yazılım var ama bunların kullanılabilmesi modülasyonlu OT'ler (özellikle Car Universal + dış sensör) ile mümkün. Isı/kontrol teknolojisi gelişmiş Buderus&Bosch, Ariston vd markalarda da durum böyle. Modülasyonlu OT olmadan sizin Victrix'ten daha farklı değiller...
    Daha önceki mesajlarınızda kombinizin çalışma aralığının biraz atipik olduğundan bahsetmişsiniz. Kombi kapandıktan sonra bir kaç saniyede ekrandaki sıcaklığın hızlıca düşüp sonra yavaşlaması normaldir ve her kombide olur. Tekrar yanma sıcaklığının 41-42-43C gibi farklı olması ise, ısı ihtiyacının gün içinde değişmesi ve dönüş suyu sıcaklığının, yazılımla belirlenenden farklı olarak çabuk veya yavaş düşmesine karşılık yine yazılımsal bir işleyiş olabilir. Diğer kombilerde bu mekanizmalar vardır. Yani bir kombi tüm sezon 7/24 +5/-5 çalışmaz. Yazılımlar ısı ihtiyacındaki değişikliklere göre geliştirilir. Alev boyutunun belirlenmesi, aynı alev boyutunda kaç dakika yanacağı veya tesisat suyunda 1-2 dakikada kaç derecelik artış sağlayamazsa alevi ne kadar büyüteceği gibi anlık kapasite kullanımının belirlenmesi konuları hep yazılımla çözümlenir.
    Sonuç olarak forumda çok kullanıcı değerlendirmelerine rastlamasak da teknik verileri çok iyi bir kombiniz var. Bir de uyumlu OT (+ mümkünse dış sensör) ekleyebilirseniz ideal bir sistem kurmuş olacaksınız...

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/victrix-26-2-i.pdf

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/amico-car.pdf

• memint M kullanıcısına yanıt
    ilk etapta o.t den vazgeçtim gibi , şimdilik kombiyi bir kullanmaya başlayayım ondan sonra duruma göre karar değiştirebilirim...memnun kalırsam sadece trv lerle devam edecem...bunda birazda kombiyi aldığım yerin etkisi oldu...ben o.t almak için gittim 1 hafta önce adam ısrarla gerek yok dedi..önce dene sonra bakarız dedi , eyvallah dedim...

aslında ben de immergas kombi kullanıcı yorumlarını merak ediyorum ama malesef buralarda sanırım bu kombiden başka yok...ben de henüz kullanmaya başlamadım bu nedenle yorum yapamıyorum.....aslında kötü bir kombi değil gibi , uluslararası bir kombi sonuçta.....ancak Türkiyede reklamı hiç yapılmıyor sanırım o yüzden bilinmiyor.....ben de ilk duyduğumda aslında hiç yanaşmamıştım ama döndük dolaştık araştırdık bunu aldık...Allah pişman etmesin...

• bana göre kombilerin kralını almışsınız....boşverin reklamı falan olmasın
    her yönden 10 numara cihaz,benim de listemde ilk sırada...
    deneyimlerinizi bekleriz....
  • garagulli G kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ... deneyimlerimi inş. buradan paylaşacam....ama buralar hala çok sıcak , şu an pencere açık oturuyorum kısa kollu ...
  • quote:

ilk etapta o.t den vazgeçtim gibi , şimdilik kombiyi bir kullanmaya başlayayım ondan sonra duruma göre karar değiştirebilirim...memnun kalırsam sadece trv lerle devam edecem...bunda birazda kombiyi aldığım yerin etkisi oldu...ben o.t almak için gittim 1 hafta önce adam ısrarla gerek yok dedi..önce dene sonra bakarız dedi , eyvallah dedim...

aslında ben de immergas kombi kullanıcı yorumlarını merak ediyorum ama malesef buralarda sanırım bu kombiden başka yok...ben de henüz kullanmaya başlamadım bu nedenle yorum yapamıyorum.....aslında kötü bir kombi değil gibi , uluslararası bir kombi sonuçta.....ancak Türkiyede reklamı hiç yapılmıyor sanırım o yüzden bilinmiyor.....ben de ilk duyduğumda aslında hiç yanaşmamıştım ama döndük dolaştık araştırdık bunu aldık...Allah pişman etmesin...

OT kullanmayacaksanız mümkün olan en düşük kazan sıcaklığında kullanın. Eviniz güneş alıyorsa gündüz kombiyi kapatın ki gereksiz sarfiyat olmasın. Kombinizle iyi günlerde ısınmanızı dilerim...

• bende izmirde yaşan bir vitrix kullanıcısı olarak kombimden çok memnun olduğumu belirteyim. ilk ve tek kombim olduğu için çok objektif değerlendirme yapamiyorum. geçen kış banyo ve ocak dahil en yüksek ödediğim fatura 170tl. bu arada 5 kişilik bir aileyiz ve 4 ü erkek ocakta gaz kullanimimizda çok yoğun. tesisat 7 mt petek 3 adet trv ot yok kombi mutfakta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.immergas.com.tr/urunler/konfor-ve-tasarruf-aksesuarlari/kablolu-on-off-termostat/

tybox 710 oda termostadını bilen duyan var mı??? önerir misiniz....uygun fiyata buldum bir tane.....80 liraya general almaktansa 30-40 lira daha verip bunu bir deneyeyim diyorum.....en azından kendi orjinal termostadı , yokda general de aynı işimi yapar???
    Alabiliyorsanız CRD veya Super Car kumandalardan birini alın derim. Modülasyonlu olmalarından ziyade pek çok ayarı kombinin yanına gitmeden yapılabilmesi nedeniyle alınabilir. Değilse Tybox 710 olabilir. Ne de olsa cihazın kendi kumandası...
    General ise son tercih olur artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Alabiliyorsanız CRD veya Super Car kumandalardan birini alın derim. Modülasyonlu olmalarından ziyade pek çok ayarı kombinin yanına gitmeden yapılabilmesi nedeniyle alınabilir. Değilse Tybox 710 olabilir. Ne de olsa cihazın kendi kumandası...
    General ise son tercih olur artık :)

haklısınız önerdikleriniz daha donanımlı termostadlar ama düşündüğüm bütçenin üzerindeler....aslında 60-70 lirayla başladım nerdeyse 150 lere çıktım...daha da çıkmayayım diyorum.....kombinin olduğu balkon komple kapalı olduğu için dışarı çıkmam sorun değil , mutfağa her adım attığımda rahatlıkla geçip bakabileceğim konumda.....
    O zaman Tybox 710 alın. Her ihtimale karşı İmmergas merkez servise victirx superior ile kullanımda kronk bir sorun veya uyumsuzluk olup olmadığnı sorup teyit almanızı öneririm...
    On/off termostat bile 7/24 manuel kullanımdan, hem tasarruf hem de konfor anlamında iyidir..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.