Şimdi Ara

IMF: Türkiye'de enflasyon 2030 yılına kadar tek haneye düşmeyecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öncesinde çift haneye düşecek miymiş onu bi öğrenseydik keşke

• Bana nedense IMF nin tahminleri bile iyimser geldi. Bu dediği oranlar ile enflasyon ve dolar olursa ülke düzeliyor derim ben. Ama tabiki imf de yanilacak bence. Bu oranlarında kat kat üzerinde çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2030 da 4 haneye geçicez

• esasen uzun vade iddaa yapmak var ama, işte iktidar yanlısı forum üyeleri gelmezler...  

gerçi temmuz'da düşecek söyleminden "2 puan" düşse, "bak işte enflasyon temmuz'da düşecek dediler, düştü görüdün mü... hadi sökül parayı" moduna girerler 2 puan için, o da ayrı dava...  

• Ölme eşşeğim ölme yani sefalet daha uzun yıllar bizimle orası kesin.

• akp bile 2003 geldiginde ekonomiyi anca 6yilda toparlayabilmisdi 2009 da kendine gelmeye baslamisdi ekonomi.Simdiki durumda 2003 yilindakinden daha kotu 2020 de baslayip 2024 e kadar suren korona salgini yasandi , fazladan kotu ekonomi politikalari ve KKM sorunu var , Dunya savas halinde ve Dunyada genel enflasyon hakim.Haliyle ekonominin 6 yilda toparlanmasi oldukca makul ki cok daha uzun yillar surebilir , tabi bu dunyadaki savas ve enflasyon durumunada bagli.Unutulmamaliki 2028 genel secimlerinde uygulanacak secim ekonomisi yine ekonomiyi bozacak etkenler arasinda... 

• Nike kullanıcısına yanıt

Türkiye zengin bir ülke hocam.Halkçı bir CB olsa, kaynaklar doğru kullanılsa, liyakat gelse, üretim başlasa inan 10 sene sürmez.Ben bile gelsem sıfır siyasi bilgimle, sadece işi bilene teslim edip kontrolünü sağlayarak düzeltirim sen düşün  

Ama tabi bununda bir sınırı var ve her ne kadar ekonomik politika bilimin aksine ilerletilse de hala tölere edilebilecek noktadayız.O sınır aşılmadığı sürece toplanması çok uzun yıllar almaz.

Ama tabi tabiri caizse aynı p4kun laciverti geldiği taktirde değişen pek birşey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 20 Nisan 2024; 15:52:3 >
  • Dusmez tabi, ortada hala adam akilli politika yok. Simsek resmen kariyerini bitiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.