Şimdi Ara

iMessage Telefon Numarası Doğrulama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
3.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, telefonumu aldığım günden itibaren hiçbir şekilde iMessage uygulamasındaki telefon numaramı doğrulayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Telefonda kullandığım hat Turkcell'e ait faturasız bir hat.

• 1 ayddan fazladır bende aynı durumdayım. Bulabildiğim her türlü çözümü denedim olmadı. Bi de üzerine boş yere 15 yurtdışı sms ücreti ödemiş oldum.

• Emin değilim fakat sanırım kullanılan hatla alakalı. 2 gün önce arkadaşım kendisine iphone almıştı. iMessage'ını etkinleştirmek istedim ve onunkinde herhangi bir sorun olmadı anında etkinleştirildi... Ve kullandığı hat faturalı hattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetscg

Emin değilim fakat sanırım kullanılan hatla alakalı. 2 gün önce arkadaşım kendisine iphone almıştı. iMessage'ını etkinleştirmek istedim ve onunkinde herhangi bir sorun olmadı anında etkinleştirildi... Ve kullandığı hat faturalı hattı.

Biraz önce etkinleştirebildim tesadüfen. Uzun zamandır bakmıyordum.

1-Hücreseli açtım (lte olarak)

2-Seçeneklerden uluslarası dolaşımı açtım.

3-İmessage ve facetime'ı kapattım

4-Sonrasında telefonu kapattım.

5-Tekrar açıp imessage'ı açtığımda ücret uyarısı yaptı tamam dedim 10 saniye sonra etkinleştirildi.

• Cirrus- kullanıcısına yanıt

Dediklerinizi harfiyen yaptım fakat yine de olmadı...

• mehmetscg kullanıcısına yanıt

Ben bu yönergeleri yine forumdan bulmuştum. O zaman denediğimde olmamıştı. Hata sonrası tekrar deneyince bu işi bir süre bloke ediyor olsa gerek. Ara verdikten sonra bugün sizin sorununuz dolayısıyla aklıma geldi ve tekrar deneyince açıldı. Cozum bulamazsanız sizde en azından bir kaç gün bekleyin derim. Yanı komik bi durum aslında. Cozum net değil Fakat yapacak ta bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 26 Eylül 2021; 2:17:33 >
  • mehmetscg kullanıcısına yanıt
    Apple hesabının imessage ve facetime ile bağlantısını kes düzelecektir bende de vardı aynı durum ve o yüzden yurtdışı mesaj gönderimi ile faturam 213 tl yükseldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.