Şimdi Ara

İmei kaydım silindi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bundan yaklaşık 2 ay önce bir iphone 4s aldım amerikadan simfrre, telefon geldi pasaporta da kaydettirdim mis gibi kullanmaya başladım hiçbir sıkıntı yok imei kayıtlı gozukuyordu, 3 gun once birtane 4s te kız arkadaşıma aldık bugun de yengemler geldi almanyadan dedim ben işe gidiyorum gidin apsaportla kaydettirin...

film bundan sonra koptu zaten, 2. 4s i aldığımda deneme amaçlı simfree mi acaba diye alırken sim kartımı takıp arama fln yaptım şebekeyi kontrol ettim ama simkartımı takarken de o sim kart yuvasını bnm 4s ten çıkardım dierine direk taktım sim kartı fln deiştirmedim dedim nasılsa uyuyorlar ama nerden bileyim ki kayıt işlemi yaparken o aparatın üstünde yazıyormuş imei oraya bakıyorlarmış bugun gitti yengemler kayıtsız 4s le ama bnm aparatımın oldugu yani kayıtlı imei numarasıyla orda da kontrol edip bu imei zaten kayıtlı ndiip geri yollamışlar, yaklaşık yarım saat önce de msj geldi telefonuma imei niz kayıt dışıdır 1 hafta içinde kapanıcak kaydettirin diye! turkcell i aradım imei kaydınız bugün silinmiş dediler...

napmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 29 Kasım 2011; 22:28:36 >

• Hocam pasaport kaydının düşmesi için pasaport sahibinin dilekçe vermesi gerekiyor yani kafasına göre kimse bu kayıtlı zaten deyip kaydı düşüremez acaba kaydı yaptırdığınız kişi sizden habersiz pasaport kaydını düşürdü mü? Eğer kendi üzerinize kaydettirdiyseniz kayıt belgeleriyle beraber kaydı yaptırdığınız bayiye gidip durumu anlatın onlar ilgilenirler çok garip bir durum geçmiş olsun.

Edit: Bence hocam siz kayıtsız telefonda denediğiniz için kendi kartınızı o karta kız arkadaşının imei numarası kayıt dışı bir hafta içinde kaydettirin diye mesaj gelmiştir. Gelen mesajdaki imei ile kendinizinkini bir karşılaştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isosem19 -- 29 Kasım 2011; 22:48:09 >
  • ilk telefonu kaydettirdigim kişi annem onla beraber kayıtn ettirmeye gitmiştik onun pasaportuyla... onu da denedim acaba bu imei bnm telefonunmu dier yenininmi diye baktım daha once kaydettirdiğim telefonun imei si

garipki ne garip böyle bir şans varmı hala çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 29 Kasım 2011; 22:49:18 >
  • Yengenin telefonunu kaydettirmişsin yani yengen kendi telefonunu kaydettirip geri dönmüş öyleyse tekrardan kendi telefonunu kaydettirmen gerekicek 100 lira gibi bir ücretle forumda kaydettiren güvenilir kişiler mevcut bir araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuzminRahTs?z! -- 29 Kasım 2011; 22:51:58 >
  • Valla olacak iş değil ya kayıtdışı kalması için dediğim gibi dilekçeyle pasaport sahibinin başvurup kaydı düşürmesi gerekiyor. Kayıt esnasında imza atmıştır anneniz attığı ıslak imza BTK'da karşılaştırılıyormuş uymazsa eğer kayıt düşebilir demişlerdi bana. Belki öyle bir durum olabilir. Siz pasaportla beraber yine kayıt yaptırdığınız yere gidip neden böyle oldu diye sorun. En garanti cevabı onlar verir bizimkisi tahminden öteye gitmez.
  • isosem19: öyle yapıcam artık yarın gidicem ilk kaydettirdiğim yere durumu anlatıcam bakalım ne diyecekler...

MuzminRahTs?z!: o olsa yine iyi ikisi de şu anda kayıtsız duruyo yeni aldığımı yarın gidip yengemin pasaportla bu sefer orj simkart zımpırtısıyla kaydettiricem onda sıkıntı çıkmaz da bnmkisi ne olucak hiç bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 29 Kasım 2011; 22:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağdaş84

isosem19: öyle yapıcam artık yarın gidicem ilk kaydettirdiğim yere durumu anlatıcam bakalım ne diyecekler...

MuzminRahTs?z!: o olsa yine iyi ikisi de şu anda kayıtsız duruyo yeni aldığımı yarın gidip yengemin pasaportla bu sefer orj simkart zımpırtısıyla kaydettiricem onda sıkıntı çıkmaz da bnmkisi ne olucak hiç bilmiyorum...

Hocam sizinkinde de sıkıntı çıkmaz ya imzada bir sorun vardır ya da eksik belge muhabbetiyle kayıt dışı kalmıştır. Yengenizin pasaportu alman pasaportuysa kalıcı kayıt yapıyorlar mı yoksa 6 aylık mı kayıt yapıyorlar onu da bir sorup beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Yani yabancı pasaportlara da kalıcı kayıt yaptırabiliyor muyuz öğrenmek istediğim bu. İyi akşamlar diliyorum.

• Yengemin pasaportu da türk pasaportu almanyada yaşayıp çalışıyolar sadece bizden farkı yok yani vatandaşlık olarak o yüzden yardımcı olamıcam malesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağdaş84

Yengemin pasaportu da türk pasaportu almanyada yaşayıp çalışıyolar sadece bizden farkı yok yani vatandaşlık olarak o yüzden yardımcı olamıcam malesef...

Eyvallah hocam kolay gelsin.
  • siz hattınızı diger telefona taktığınız için,o kayıtsız olan telefonun mesajı gelmiştir sizin telefona,mesajdaki numarayı kontrol ederseniz sizin telefonun bi problemi olmadığını görüceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatogn -- 30 Kasım 2011; 13:08:36 >
  • bence ortada bir karısıklık var...

telefonların imei numaralarını devletin sitesinden tekrar kontrol et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: team_mclaren

siz hattınızı diger telefona taktığınız için,o kayıtsız olan telefonun mesajı gelmiştir sizin telefona,mesajdaki numarayı kontrol ederseniz sizin telefonun bi problemi olmadığını görüceksiniz

Benimde aklıma bu geldi.

buradan sorgulayabilirsiniz:http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php
  • quote:

siz hattınızı diger telefona taktığınız için,o kayıtsız olan telefonun mesajı gelmiştir sizin telefona,mesajdaki numarayı kontrol ederseniz sizin telefonun bi problemi olmadığını görüceksiniz

Böyle bir durum olmalı, bence de.
  • Kardeş valide hanım senin telefonun kaydını sildirip diğer telefonu kaydettirmiş olmasın. ?

şaka bir yana çok tuhaf bir durum bence bir yanlışlık vardır..
  • İmei leri coktan sorguladim 2si de kapali gozukuodu, yeni aldigimi tık diye actirdim onda sıkıntı yoktu zaten, digeri icinde az once gittim silinen yere kontrol ettiler nasil oldugunu onlar da bilmiyorlar ozur fln dilediler onlar silmisler imei kaydini, eski evraklarin fotokopilerini aldilar dilekce yazdik "bizim talebimiz olmaksizin tim tarafindan silinen imei kaydinin falan filan" tarzinda evraklari ankaraya yollicaz biz iletisime gecicez bikac gune acilir telefonunuz dediler bakicaz, ama bole bi sanssizlik yok yani dertsiz basa dert resmen durduk yere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaGDaSS -- 30 Kasım 2011; 15:37:48 >
  • eveet an itibariyle eski telefon da kayıtlı gözüküyor, yani demek oluyorki bir sıkıntı durumunda yakınınıza kaydettirmediyseniz bile kaydettirdiğiniz kişiyi bulabilirseniz eski evraklarla geriye dönük işlem yapılabiliyor o kişinin ıslak imzasına uyan bir imzalı dilekçesiyle...
  • quote:

olabilirde kayıtsız daha uzun süre kullanılmıyomu
  • abi ben amerkadan ipad aldim 1,5 seneyi gecti kullaniyordum kayit mayit yaptirmadim. bugun servis yok diyor deli oldum.. makina eskidi satmayi dusunuyordum artik basima gelene bakin.. boyle birseyla karsilasan var mi? 1,5 sene sonra kapatilmasi ne ayak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.