Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

İmar Barışı Yardımlaşma 2018

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.198
Cevap
44
Favori
98.757
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Emlak Borsası, İnşaat ve Projeler >> İmar Barışı Yardımlaşma 2018
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      152 Mesaj
      04 Aralık 2018 23:17:29
      Merhaba arkadaşlar. Dubleks bir müstakil evim var. Tapusu mevcuttur. Evimin bahçeye bakan kısmı pimapen ile kapatmıştım. Daha sonra 3 tarafını duvar ile çevirsin. Üstünü de balkon yaptım. Bu 2 yer için başvuru yapicam. E devletten hangisini seçmem gerekiyor. Birde tahminen ne kadar tutar. Oda ve balkon burutu yaklaşık ayrı ayrı 15 m2 dir. Ama tabi bu balkon odanın üstüdür. Son soruda tapumun olması iskanın var olduğunu gösterir değil mi. Oda iskan varmı diye soruyor ondan.

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      04 Aralık 2018 23:19:32

Şu anda son ödeme tarihi 31 aralık gözüküyor belki günü yaklaşınca ödeme süresinide uzatabilirler.Taksitlendirme olayıda malesef yok pek yapılacak gibide durmuyor

|
      |
      liberty_15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1120 Mesaj
      05 Aralık 2018 07:00:35
      Merhaba arkadaşlar sadece benim evimden ulaşılan bir teras var çatı dubleksi olarak geçen evimde. Projede asansör dairesinin yanından çıkılan kapı kapatılmış. Onun dışında çatı katındaki oda büyütülmüş projeye göre ama imar da büyümüş haline göre alınmış.

Benim amacım terası da barış kapsamında dairenin içine katmak. Danışma masasında olur mu diye sordum adam " üstü kapalı değil başvuramazsın", teras hala ortak kullanım alanı. Anlaşman lazım maliklerle yoksa kapı açtırıp kullanmak isterlerse engel olamazsın" dedi.

Şimdi sorum şu, alçıpan duvar yapsam hızlıca ya da komple pvc doğrama ile kapatsam bu işlemi 31 Aralık 2017 den sonra yaptım diye sorun olur mu?

Alacağım belgede ilerde sıkıntı olur mu var mı yardımcı olabilecek bilgi sahibi?

Etrafta hala başvuru için yeriştirilmeye çalışan binaları vs görünce iskanı 2003twn beri olan daire için yapabiliyorsam yararlanmak isterim

|
      |

SEEING IS BELIEVING

• Yarbay
      7458 Mesaj
      05 Aralık 2018 09:44:39
      quote:

Orijinalden alıntı: hknz11

Şu anda son ödeme tarihi 31 aralık gözüküyor belki günü yaklaşınca ödeme süresinide uzatabilirler.Taksitlendirme olayıda malesef yok pek yapılacak gibide durmuyor
      Başvuru tarihi 31 Ocak son.

Ödeme tarihi 31 Ocak gene. Ya arkadaş uzatıyorsun madem başvuruyu bunu da yanında uzat bu ne ya.

|
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      07 Aralık 2018 16:19:45
      başvuruyu yaptım parayı tc kimlik no ile yatırdım başvuru nosu istemediler belge kaç güne çıkıyor?
      |
      |

orji opar,dokunma kopar....
    • Çavuş
      48 Mesaj
      10 Aralık 2018 16:38:19
      Arkadaşlar biz balkonlari içeri aldık çatı katının üstü kapali değildi kapattık öbür balkon sadece odaya dahil edildi uzatma veya genişletme işleri yapılmadı. Her hangi bir başvuru yapmamız gerekiyor mu imar barışı için ?

• Onbaşı
      19 Mesaj
      10 Aralık 2018 18:59:12
      Arkadaşlar. Sizce tapuya başvurmak mantıklımı?

3 katlı binamızın arsa tapusu var ve imara açık yerde. 3 katta bize ait ve babam üstüne. İlerde miras durumu olsa bile hisse olarak bölüşebileceğimizi ve sorun çıkmayacağını düşünüyorum. İmar affı için başvuru 8.000 tl tutuyor. Kat mülkiyeti için tapuyada başvurursak masraf 25.000 tl yi buluyor ve maddi sıkıntı var. Sizce tapuya başvurmak mantık lı mı? Eksileri artıları neler olur?

|
      |

• Çavuş
      58 Mesaj
      10 Aralık 2018 19:06:18
      arkadaşlar merhaba.ben 2017 de ruhsatını alıp kaba inşaatını da bitirdiğim inşaatın,2018 yılı içinde de(agustos 2018)iskanını aldım.iskan başvurusu yaparken aklıma hiç gelmedi maalesef cok buyuk bir acemeilik yaptım.iskan almasaydım dublex daireyi iki ayrı bagımsız kat olarak ve bodrum katı da daire ye cevirecektim.yani 4 bagımsız bölümü 6 bagımsız bölüme cevirecektim.şimdilik sadece yapı kayıt belgesi basvurusu yaptım .onu odeyip dublexin üst katı ve bodruma yapı kayıt belgesi alarak her kata ayrı doğalgaz elektirik ve su alabilecegim.ama sonraki aşama olan kat mülkiyetine geciş işlemini yapmamın cok sakıncalı oldugunu söylediler.cünkü iskanı 2018 agustos ayında aldığım için ve denetleme esnasında benim binanın zaten 2018 kanununundan sonra iskan aldığımı belediyenin bu binaya ,kaçak kullanımı varsa neden iskan verdiğini vs gibi sorusturma acaılabileceğini basımın agrıyabileceğini soylediler.aranızda buna benzer duruma düşenler oldu mu yada bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilecek cok sevinirim.
      |
      |

• Teğmen
      192 Mesaj
      10 Aralık 2018 19:56:54
      merhaba Temmuz ayında edevletten başvurumuzu yaptık telefona 5200 TL tutarında ödememiz gereken tutar mesajı geldi. Bugün maliyeye ödemeye gittik memur, 3950 TL borcumuz olduğunu söyledi. Yanlışlık olması lazım dedik ama borcunuz bu kadar dedi dekontu aldık çıktık. edevlette yapı kayıt belgesi henüz oluşturulmamış 5200 TL ödeme bekleniyor ibaresi var. Maliyede ücretin az gözükme sebebi nedir indirim falan mı yapıldı? Bina çatı kat ile birlikte 3 kat... 1. kat ruhsatlı, 2.katın ve çatı katın ruhsatı için başvurduk
      |
      |

kk
    • Yarbay
      2305 Mesaj
      10 Aralık 2018 20:41:20
      quote:

Orijinalden alıntı: kaandeniz13

Arkadaşlar biz balkonlari içeri aldık çatı katının üstü kapali değildi kapattık öbür balkon sadece odaya dahil edildi uzatma veya genişletme işleri yapılmadı. Her hangi bir başvuru yapmamız gerekiyor mu imar barışı için ?

Balkon kapatmak icin soyleyeyim,
      balkonu kapatilan evin m2 + balkonm2 si. Ucreti bu toplam m2 uzerinden yatiriyorsunuz.
      Catida aynidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
      (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
      500pxcom/mertyucel
    • Çavuş
      48 Mesaj
      10 Aralık 2018 22:20:58

Başvuran var mı peki, basvurdunuz mu peki hocam ?

|
      |
      fizisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2305 Mesaj
      10 Aralık 2018 22:25:12
      quote:

Başvuran var mı peki, basvurdunuz mu peki hocam ?

Hayir.
      Apartmandan izniniz varsa hic basvurmayin. Cunku 20m2 =900 tl. Ev 100m2 olsa 4500tl yapiyor. Pvc balkon ne kadar ki.
      Ha simdi 900 den basvuru yaparsiniz 3 5 yil sonra bir problem olur evraklar cikar, ugras dur.

500pxcom/mertyucel
    • Çavuş
      48 Mesaj
      10 Aralık 2018 22:27:24

Hocam ikiz müstakil ev yan komşu da ayni sekilde kapattı ama site icerisinde yazlık.

|
      |

• Yarbay
      2305 Mesaj
      10 Aralık 2018 22:35:48
      quote:

Hocam ikiz müstakil ev yan komşu da ayni sekilde kapattı ama site icerisinde yazlık.

Onu bilmiyorum.

500pxcom/mertyucel
    • Çavuş
      48 Mesaj
      10 Aralık 2018 22:39:12

Teşekkürler hocam yardımınız için

|
      |

Reklamlar
Paykasa
SEO
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,325
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.