Şimdi Ara

İLK MOTOR KULLANIMI İÇİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuryecilik yapıyorum zaten 18 yaşından itibaren fiilen sürekli trafikte araba kullandım. Trafik,pozisyon bilgim falan baya yüksek yaşıma göre . 3-4 aydırda kuryecilik yaptım şehir içine de hakimim motorla . CUP motorlardan sürüyorum yarı otomatik .Şimdide supersport hoş bir motor almak istiyorum malum araç çok yakıyor + daha zevkli olduğuna inanıyorum moturun. Ses hastası bi insanım . Motoru alır almaz direk hani motorun sesi beni cezbetsin diye ekstra şeyler neyse yaptıracam . Yada orj sesi beni tatmin etmeli . Şehir dışı çok çıkacağımı zannetmem motorla araç varken. Ama yinede güvenli rahat bir motor istiyorum . Çok yakması problem değil . Performans olduktan sonra sıkıntı olmaz. 8000-9000 geçsin istemiyorum. Max 10.000 olur . 2.el temiz birşey istiyorum . Sizin önerileriniz neler ? Sebepleriyle açıklarsanız memnun olurum

• İlk aklıma RS 200 geldi ABS oluşundan dolayı avantajlı.

CBR 250 filan diyeceğim oda o bütçeye bulmak biraz zor. Anca eski kasalara bakarsın.
  • Abs olması dezavantaj diyorlar motoru takla attırıyor falan ama tam bende bilmiyorum . Bide şöyle bir düşüncem var . Mersinden balkanlara motorla gideyim falan bu yüzden bütçeyi 17.000 e kadar çıkartım . Bu aralıkta bana yol boyunca sıkıntı yaratmayacak rahat konforlu bir seçenek ne sunabilirsiniz ?
  • Made IN Darende kullanıcısına yanıt
    uzun yol yapacaksan ss in konforu tartışılır

gerçi hyosung gt250r ile bile uzun yol yapanlar var
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    honda 25r almaya karar verdik şimdilik , bahara kadar kullanıp sonra büyüğüne ve daha iyisine geçerim
    hayırlı olsun o zaman
    pulsar al parçası ucuz diyende çıkıyor ama honda diyorum illa
    pulsara kimlerin bindiğini söyleyim

motora masraf yapmak istemeyen
    parası cebinde kalsın isteyen
    kaliteden ödün veren
    gaza basayım gitsin tmm işte motor budur

diyenler biner

honda iyidir
  • Öncelikle kararınız her ne ise hayırlı olsun fakat sizin iyiliğiniz için söylemek zorundayım ki yazdıklarınızdan yola çıkarak sizde gerekli motosiklet bilgi ve bilincini algılayamadım. Bence iyi bir eğitim almalısınız. Kaldı ki ABS'nin dezavantaj olduğu ise motosiklet dünyasının en büyük yalanıdır. ABS'olmayan bir motordan olana geçtiğinizde ben nasıl bir riske girmişim diye düşünür durursunuz.
  • gkon kullanıcısına yanıt
    Şu konuda haklısınız. Motordan anlamam bi arıza yapsa bile uğraşmam. Ama trafikte çok rahat sürerim trafik bilgim çok yüksek yaşıma göre. Onun harici hiç debriyajlı motor sürmedim sınavda bile cup sürdüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim düşüncem böyle değil. Bi kere alayım iki üç sene bineyim. Konforu olsun hızlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sonuçta bunlar 250lik motorlar olduğu için pek fazla hızda beklememek lazım

ama konfor konusunda özeceğini sanmam rakiplerine göre daha rahattır cbr
    aracım var zaten motor şehir içinde takılmaya üniye gidip gelirken falan o yüzden 10 binlik motor ne olabilir düşüncesindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Made IN Darende

Abs olması dezavantaj diyorlar motoru takla attırıyor falan ama tam bende bilmiyorum . Bide şöyle bir düşüncem var . Mersinden balkanlara motorla gideyim falan bu yüzden bütçeyi 17.000 e kadar çıkartım . Bu aralıkta bana yol boyunca sıkıntı yaratmayacak rahat konforlu bir seçenek ne sunabilirsiniz ?

Dezavantaj filan değil hocam, kulaktan dolma bilgilere inanmayın açın videosu kendinizde görün yani. Tabii ABS nin bile çeşitleri var viraj abs si gibi onlar daha üst düzey motorlarda örneğin KTM nin üst düzey motorunda vardı videosunu görmüştüm.

Hocam o zaman en uygunu size çantalı falan enduro gider.

İlk aklıma gelen mondial rx3i evo ama kalite nasıldır bilmiyorum kullanıcı yorumlarına bakabilirsin forumlarda bir sürü bilgi vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

pulsara kimlerin bindiğini söyleyim

motora masraf yapmak istemeyen
    parası cebinde kalsın isteyen
    kaliteden ödün veren
    gaza basayım gitsin tmm işte motor budur

diyenler biner

honda iyidir

200 RS kullanıyorum, gayette hoş güzel bir motor ben motorumu seviyorum.
    Hangi kanıya vararak böyle söylediniz bilmiyorum ama bir şeyi kullanın ondan sonra eleştirecekseniz eleştirin.

10 bin para saydım gayette güzel görüntüsü var ve ABS avantajı var. Bu fiyatlarda daha iyi motorlar varsa söyleyin bizde onu alalım.
    10 bin tl verip eski kasa yüksek km li cbr 250 alacağıma kusura bakmayında absli rs alırım daha mantıklı.

• pulsarın görüntüsü oldum olası hoşuma gitmez . Ama ilk sport tarzda alacağım bu olabilir kışda geldi zaten çok sürmem ama bekliyoryz
  • top speed lerde vidalar sağa sola uçuncada bu yorumlarının arkasında duracakmısın merak ediyorum :)

10.000 liraya aldığın 200cc lik bir aletin nesini övüyorsun anlamadım

motorunu sevebilirsinde fiyatı kalitesini ortaya koyuyor

diğerleri süs olsun diye 15-20 ye satmıyor

kalite farkı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 23 Ekim 2017; 11:23:3 >
    Hız denerken dediğiniz şeyi ilk defa sizden duyuyorum hocam RS grubumuz var daha önce hiç kimseden böyle bir şey duymadım şaşırttınız beni.

Ben makineyi övmüyorum bu bütçeye göre daha iyisi varsa buyrun söyleyin bizde onu alalım dedim. Makineyi seviyorum şu bu avantajı var dedim.

Kalite farkı tabii ki de olacak ona lafım yok. Siz pahalı kaliteli motor kullanın hocam iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.