Şimdi Ara

İlk defa araç alacağım zorunlu trafik sigortası ücreti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
1
Favori
79.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İstanbul, Beyoğlu'nda yaşıyorum, 25 yaşındayım. Eylül ayı sonunda 2014 model beyaz renk 55 binde km'de BMW 1.16 alacağım. Aracın 3260 liralık hasar kaydı var. Bu benim ilk aracım olacak.
    İki soru soracaktım, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:
    1- Kurallar açık açık 4. basamakta tavan fiyat olarak ödeyebileceğim en yüksek tutar 855 lira gösteriyor ama bu maddenin birtakım şeylere (Yaş, sigorta şirketi vs) göre değişebilen AMA'ları yoktur değil mi? Aracım ya da yaşım ne olursa olsun 4. basamaktan ödeyeceğim en en yüksek tutar bu olacak değil mi?
    2. Kaskonun da kendi içinde değişenleri var biliyorum ama tahmini olarak böyle bir araç için kasko tutarım hangi rakamlar arasında olacaktır? 2014 model 1.16'lar için kasko yaptıran arkadaşlar yorumda bulunabilirse sevinirim.
    Teşekkürler.
  • Yaşım 20 ufak çaplı arabalarla yavaştan arabaya binmeye başlamak istiyorum. Ilk defa araba alacağım inşallah hep heves etmişimdir 85-88 Model arası 1.6 - 85 PS Tofaş Murat 131 temiz orjinal bir araç. Bu araçla başlamak istiyorum.

İlk defa kendi üstüme araç alacağım, yaş 20. Çevremden ilk defa kendi üstüne araç alınca ve yaşın gençse vergilerin, masrafların yüksek çıktığını duydum.

Farzedelim alacağım araç 7.000 TL. Şimdi bu 7.000 TL dışında toplam ruhsatıyla plakasıyla vergisiyle ne kadar daha ücret ödemem gerekir ve bu ücretler ne ücretleridir bana detaylı bir şekilde teker teker yazabilecek abilerim/kardeşlerim varsa değerli bilgilerinizi yazmanızı rica ediyorum.

Düzenleme;

NOT: 1,5 yıllık ehliyetim var. (Mart 2016)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vTeck -- 25 Eylül 2017; 3:41:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vTeck

Yaşım 20 ufak çaplı arabalarla yavaştan arabaya binmeye başlamak istiyorum. Ilk defa araba alacağım inşallah hep heves etmişimdir 85-88 Model arası 1.6 - 85 PS Tofaş Murat 131 temiz orjinal bir araç. Bu araçla başlamak istiyorum.

İlk defa kendi üstüme araç alacağım, yaş 20. Çevremden ilk defa kendi üstüne araç alınca ve yaşın gençse vergilerin, masrafların yüksek çıktığını duydum.

Farzedelim alacağım araç 7.000 TL. Şimdi bu 7.000 TL dışında toplam ruhsatıyla plakasıyla vergisiyle ne kadar daha ücret ödemem gerekir ve bu ücretler ne ücretleridir bana detaylı bir şekilde teker teker yazabilecek abilerim/kardeşlerim varsa değerli bilgilerinizi yazmanızı rica ediyorum.

Düzenleme;

istanbul da 3 4 yıllık ehliyetli kayınçom 2012 yaris'e ilk arabasına 50 yere sorup 1.850 ye yalvar yakar yaptırmıştı.25 yaş.sen hesap et.bir araba parası daha hazırla

• Benimde ilk aracım. 6 ay önce

Garanti bankası eureko sigortadan 870 TL ye yaptırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: muhtesemmatrix

quote:

Orijinalden alıntı: vTeck

Yaşım 20 ufak çaplı arabalarla yavaştan arabaya binmeye başlamak istiyorum. Ilk defa araba alacağım inşallah hep heves etmişimdir 85-88 Model arası 1.6 - 85 PS Tofaş Murat 131 temiz orjinal bir araç. Bu araçla başlamak istiyorum.

Düzenleme;

istanbul da 3 4 yıllık ehliyetli kayınçom 2012 yaris'e ilk arabasına 50 yere sorup 1.850 ye yalvar yakar yaptırmıştı.25 yaş.sen hesap et.bir araba parası daha hazırla

MTV de arttı hocam bide. Galiba ben doğru düzgün bi işe girmeden bu işe kalkışamayacağım bu ülkede. Almanya'daki kuzenimin elinde meslek yok. Vasıfsız kendisi. Sağda solda mağazada, oto yıkamacıda çalışıp para biriktirerek geçen ay 2001 Model E46 kasa BMW 320i aldı. Araç 2200 cc 170 PS 185.000 KM'de. 4700 Euro'ya satıyormuş satıcı. Pazarlık etmiş 3800 Euro'ya almış aracı. Yemin ediyorum halimize acıyorum. Ben 3 yıldır çalışıyorum 2 yıl makina operatörlüğü yaptım üniversite okurken. Şimdi üniversiteyi bitirdim İtfaiye bölümünden mezunum ve atanmayı bekliyorum. Bu arabaları hayal ben burada düzgün bir işe girip para biriktirip almanın hayalini bire zar zor kurarken orada vasıfsız birinin 2-3 ay para biriktirerek bu arabalara binmesi gerçekten çok zoruma gidiyor. Allah daha iyilerini versin inşallah, gözüm onun malında değil tabiki de. Burda değinmek istediğim nokta bu saçma ülkenin bu saçma uygulamaları. Neyse inşallah bigün her şey düzelir Allah'tan dileğim budur.

• kayseri yaş 33 fiesta 2013 1,5 dizel ikl kez araba aldım 1068 çekici dahil
  • volkan taş V kullanıcısına yanıt
    Çok yüksekmiş ya. Ablam da o yaşlarda ve engelli
    Mtv muafiyetinden yararlanmak için üzerine yaptırmayı düşünüyordum ama pek de anlamı kalmıyor.
    Benim yaş 27 7. Basamak 450lira çıkıyor. Daha önce araçlarım oldu.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.