Şimdi Ara

İlk Bine Girmenin Yolları (Çalıştığım Kaynaklar, Tavsiyeler vs.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
136
Favori
9.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BOUN_PC

Gördüğüm en iyi 2. yazı. Tesekkürler

Bence en iyisi bu. Bana en çok hitap eden.
    Sence en iyisi hangisi ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SBJKN1903 S kullanıcısına yanıt
    Enes mahmudun yazısı

• BOUN_PC kullanıcısına yanıt
    Hocam onu bilmiyorum PM den link atarsan okurum

• BOUN_PC kullanıcısına yanıt
    Evet o yazıyı da görmüştüm. j4funn un da vardı. Ben onlardan faydalandım. İnşallah sizler de bunlardan faydalanırsınız.
  • up
  • Ya o kadar güzel anlatmışsın ki. Herkes diyor çok stresli bi yıl olcak sizin için diye Senin yazında bu yılın gayet sistemli ve sakin bir şekilde geçtiği izlenimini edindim. Bu beni bir miktar rahatlattı. Teşekkürler bu güzel yazı için. :)
  • Hocam bu abimin hesabı da ben 12 ye yeni geçtim. Öncelikle tebrik ederim. Düz lisede okuyorum. Netlerim max 85 şu an. Daha ygs konularının ilklerini bitirdim. Tempomu arttırmam gerekiyor biliyorum. Benim geometrim lise boyu dersime giren hocalar yüzünden berbat. Antrenmanlarla geometri deneyeyim dedim. Çok basit geldi sıktı bıraktım. Sınavda geometri sorularına gelince bir ter basıyor beni ^^ Bu konuda bir tavsiyen var mı? Ayrıca ben de Cerrahpaşa yı istiyorum umarım ben de seneye alt sınıfın olurum. Sürekli hastaneye oraya nöroloji bölümüne geldiğimden dedim ki burayı kazanayım hem profesörün hastası hem de öğrencisi olurum dedim. Tekrardan tebrik ederim ^^
  • Eğer faydalı olabildiysek ne mutlu bize.

• betten B kullanıcısına yanıt
    Analitikte formülleri öğrenip soru çözmen lazım. Diğer konularda bol bol soru çözmen lazım. Şu an vaktim az ilerleyen vakitlerde pm atarsan inşallah cevap yazarım.

• Tebrik ederim yazı için de teşekkürler hocam

• Adam fetullahçı çıktı rıza baba
  • Takip
  • Hocam ben 11 e gectim Matta netlerim 26-30 arasi.Suan fem konu ozetli calisiyorum bu yazin sonunda bitecek.Sizce fem konu ozetli bitirip simetri 3 set e gecmek ne kadar dogru olur? Yoksa farkli bi kaynaktan mi devam etmeliyim.Tesekkurler

• Hocam simdi ben yazin bu zamana kadar yattim. Pek calismadim. Temelim fena değildir.
    Bu yil temel liseye gectim. Haftanın 6 gunu dersane olacak. Lys ygs birlikte götürmeyi planliyorum ama yazin pek calismamam bunu etkiler mi?
    Acikcasi ygs mat'da genel anlamiyla konularin bi çoğuna hakimim. Önümde yaklaşık okul açılana ladar 1.5 ay var.
    Bu sürede ygs mat fem konu özetliyi bitirsem ve yaninda ygs fizik fem simetiri bitirip biraz da geo bakmak verimli olur mu?
    Ygs kimya icin kolay diyolar. Bu sebeple sene içerisine biraktim.
    Biyolojiyi de ayni sekilde sene içerisine attım. Sence nasil bir yol izleyeyim.
    Bu arada hocam 2013 ygs mati çözdüm temelimi anlamak icin. Sadece mat kısmına baktim geo ya bakmadim.
    32 sorudan 25 doğru 7 bos civari çıktı. Daha hic calismaya baslamadim. Sence temelim nasil?
    Sene içerisinde be yapmaliyim?
    Ygs ye kadar lys den hangi konulari bitirmeliyim?

• Reptise R kullanıcısına yanıt
    Aslında benim tavsiyem önce simetri 3 kitap sonra konu özetliydi. Eğer konuları unutmuşsan konu özetlide takılırsın. Böyle bir sıkıntın varsa bence simetriyi bitirip sonra konu özetliyi çalışmalısın. Eğer çözebiliyorsan sıkıntı yok.
  • obloo O kullanıcısına yanıt
    1- Öncelikle artık çalışmaya başlamalısın. Yaz çalışması önemlidir. Çünkü okul açılınca ağır LYS konuları başlar elin ayağına dolaşır.
    2- Fem konu özetliyi boş soru bırakmadan bitirirsen Allah'ın izniyle 32 de en az 27-28 netlik konuma gelirsin. YGS fizik çok ağır değildir, bitirebilirsin. Geoya da bakman iyi olur. YGS Kimya kolaydır. Herhangi bir zamanda 3-4 gün kendini vererek bitirebilirsin. YGS-LYS Biyoloji de genel olarak ortak olduğu için beraber götürebilirsin.
    3- Temelin iyi ama çalışmalısın.
    4- Sene içerisinde Ygs ve Lys konularını ölçülü bir şekilde beraber yürütmelisin.
    5- Bu sana kalmış ama ne kadar az konu bırakırsan Ygs den sonra kafan o kadar rahat olur.
  • Ne simetrisi ya cemaat kitabı kullanılmaz artık. Behzat Rasuliden konuyu iyice kavrayacaksın sonda karekok ve palmeden soruyu çözeceksiniz. Allaha yakın bana uzak olsun Fem ve Güvender..

• up
  • Levs kullanıcısına yanıt
    Kullanılmaz artık demişsiniz ama ben çok şükür kullandım ve faydasını gördüm. Cemaat kitabı demişsiniz. Kitapları Gülen hazırlamıyor. Kitabı hazırlayanlar cemaate yakın olabilir ama bu beni ilgilendirmez, ben sorumu çözer önüme bakarım. Bu sene feme gittim ama bana ne cemaatten. İstediğiniz kaynağı kullanabilirsiniz ama bu kaynakları bir seferde çöpe atmak haksızlık olur. Allah yardımcınız olsun.

• Gülen yazıyor demedim zaten ilerizekali arkadaşım. Cemaat yazıyor diye kendin dedin. Hükümet cemaat çatışmasından dolayı artık cemaatten soru gelmez bunu unutmayın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.