Şimdi Ara

İlk Aracım İçin Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın bir zamanda araç almayı düşünüyorum sizce Palio mu ? Yoksa Suzuki Swift mi ? Bazı Palio modelleri 1999-200 arası klimalı absli 12.500 civarına bulunabiliyor. Swift modelleri 2001 model 11.500 civarı ve abs+klimadan yoksun modeller. Öğrenciyim ve ilk arabam olacak siz hangisini tavsiye edersiniz?

Bunlar dışında 12 maksimum 13 bine kadar hatchback tavsiye edebileceğiniz araçlar neler? Km de psikolojik sınırım: 130 bin KM. Araç için verebileceğim maksimum para: 13 Bin. Fikirleriniz için teşekkürler şimdiden benim için önemli ilk aracım olacak. Saygılar...

• O yaşta 130bin km bulmak hayal gibi geliyor ama zor değil.

Ben olsam eğer İstanbul'da değilsem 3 kapı dizel palio alırdım.

Her türlü palio alın derim

Parçası ucuz,ustası kolay bulunur,ucuz araba.

Mazdaları inceleyin derim.

Bütçe artarsa biraz 3-4 fiat stilolara bakabilirsiniz.

Palio yerine polo bakabilirsiniz ama onları piyasası çok arttı.

Dolu bir renault twingo bakabilirsiniz ama öğrenciymişsiniz palio alıp satmak kolay olur

Palio her türlü mantıklı duruyor.
  • mazda 626 bakın derim zaten araç alırken ekstradan bi 1000 lira felan gidiyor üstüde cebınızde kalır
  • Palio yerine kesinlikle clio tavsiye ederim. 1.4 benzin&lpg. Ama 13bin liraya biraz zor herhalde. Ama bence yinede başka araç bakabilirsin. Her palio görünce bakkalara goflet satan pazarlamacılar aklıma geliyo
  • ben olsam o paraya temiz bir küçük stop model vosvos alır tarz sahibi olurdum..
  • Kendi dusuncelerim cevremdek tecrubelerim sizinle alakasi yoktur.

Araba almak kolay ama araba ile yasamak zordur hele ki ogrenci isek. Bi arkadas kendisine bi arac aldi o mu arabayi kullaniyo araba mi onu kullaniliyor belli degil. Açın kabadayasi gaz bitmeden gaz almaz araba yolda kalmadan bakim yapmaz... baska bi arkadas baba destegi ile 0 polo aldi benzinli araba ufak diye az yakacak sandi ama ne fayda araba ne kadar ufaksa benzinde bi o kadar pahali satti 2.el dizel araba aldi... bi baska arkadas cebinde sigara parasi yok baba arabasi ile gezer gecende arabayi cektiler vebinde parasi yok. Kardesim madem altinda araba var o arabaya bakacan hakkini verecekdin tabiri caizse...

Ogrenci adamsiniz her kurusa ihtiyaciniz olabiliyor ve gurbette iseniz gecim zor oluyor ve araba sirtiniza bi kambur oluyo. Yok eger gurbette degilseniz ama isiniz yukarda bahsettigim kisiler gibi olcaksa bulasmayin derim araba kolaylik konfordan ziyade kulfet oluyor.

99 01 modellerde 130bin zor bulunur. Ben derim ki acin sahibindeni model secimi yapmadan kriterlerinizi 3 asagi 5yukari degistirin ve baska fikirlerinizde olsun....

Saygilarimla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 200ugececekaga -- 8 Nisan 2014; 6:35:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Kendi dusuncelerim cevremdek tecrubelerim sizinle alakasi yoktur.

Araba almak kolay ama araba ile yasamak zordur hele ki ogrenci isek. Bi arkadas kendisine bi arac aldi o mu arabayi kullaniyo araba mi onu kullaniliyor belli degil. Açın kabadayasi gaz bitmeden gaz almaz araba yolda kalmadan bakim yapmaz... baska bi arkadas baba destegi ile 0 polo aldi benzinli araba ufak diye az yakacak sandi ama ne fayda araba ne kadar ufaksa benzinde bi o kadar pahali satti 2.el dizel araba aldi... bi baska arkadas cebinde sigara parasi yok baba arabasi ile gezer gecende arabayi cektiler vebinde parasi yok. Kardesim madem altinda araba var o arabaya bakacan hakkini verecekdin tabiri caizse...

Ogrenci adamsiniz her kurusa ihtiyaciniz olabiliyor ve gurbette iseniz gecim zor oluyor ve araba sirtiniza bi kambur oluyo. Yok eger gurbette degilseniz ama isiniz yukarda bahsettigim kisiler gibi olcaksa bulasmayin derim araba kolaylik konfordan ziyade kulfet oluyor.

99 01 modellerde 130bin zor bulunur. Ben derim ki acin sahibindeni model secimi yapmadan kriterlerinizi 3 asagi 5yukari degistirin ve baska fikirlerinizde olsun....

Saygilarimla...

+1 dediklerinize katılıyorum.

• Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sanırım çoğunluğun görüşü Palio'dan yana. İzmirliyim İzmir'de okuyorum ve aracı da İzmir'den alacağım. Denk geliyor sahibinden düşük kilometre araçlar bazen. Suzuki Swift için ne düşünürsünüz ? Kullananlar çok övmüş o yüzden sorma gereği duyuyorum.

200ugececekaga

Hocam söylediklerinizde haklılık payı var bir kadının bir de arabanın masrafı bitmez. Çok şükür ne annemden ne babamdan yardım görüyorum kendi kazandığım para ile alacağım aracımı ve yine kendi kazandığım para ile dolacak deposu. Farklı model önelerinizi de elbette değerlendirmek isterim neticede ilk tecrübem olacak. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

O yaşta 130bin km bulmak hayal gibi geliyor ama zor değil.

Ben olsam eğer İstanbul'da değilsem 3 kapı dizel palio alırdım.

Her türlü palio alın derim

Parçası ucuz,ustası kolay bulunur,ucuz araba.

Mazdaları inceleyin derim.

Bütçe artarsa biraz 3-4 fiat stilolara bakabilirsiniz.

Palio yerine polo bakabilirsiniz ama onları piyasası çok arttı.

Dolu bir renault twingo bakabilirsiniz ama öğrenciymişsiniz palio alıp satmak kolay olur

Palio her türlü mantıklı duruyor.

Hocam Paliolar gerçekten dediğiniz gibi bazen düşüyor bazen de uçuk fiyatlar yazılıyor. Şu an bakıyorum ama bu gidişle sanırım Palio alacağım. Başka öneriniz olursa duymak isterim teşekkürler şimdiden.

• Hocam Ford Ka baktınız mı hiç?

Bunlar öğrenci arabası olabilecek araçlar.

Opel Corsa

Cİtroen Saxo

Fiat Bravo

Renault Megane Coupe

Renault twingo

Peugeot 106 ve 306 bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I Like Myself

mazda 626 bakın derim zaten araç alırken ekstradan bi 1000 lira felan gidiyor üstüde cebınızde kalır

Kesinlikle 626 Servisin ve Sanayinin yolunu unutursun
  • erencarfil kullanıcısına yanıt
    Hocam ben hatcback araba almak istiyorum 626 gerçekten kaliteli bir araba gibi duruyor ama Sedan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: likable06

Hocam ben hatcback araba almak istiyorum 626 gerçekten kaliteli bir araba gibi duruyor ama Sedan.

sedan bence daha kullanışlı. hatcback lerin sadece görüntüsü hoş ama lpg li kartal gibi lpg ile içiçesin.. ben de hatcbacki beğeniyordum ama kısmetime sedanı denk geldi, iyi ki de sedan olmuş dedim.. temiz bulursan sedanı es geçme derim..
  • Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler sizin yazdiklarinizdan Megan Coupe ilgimi çekti ama az km yapani bulmak mesele halen arayislardayim

• temiz bir palio alın benim gibi öğrencilikte bakım masrafı çok oluyor vergiler yüksek polono pejonun parçaları daha pahalı
  • Anladım hocam temiz bir Palio bulabilirsem öncelik hedefim o olacak Palio dışında öneriniz var mıdır ? Genelde herkes Palio öneriyor :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.