Şimdi Ara

İlk Araç Tercihi Görüş ve Önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlk araç olarak tercihimi Fiat Palio 1.4 El (2000) olarak yaptım 170.000 km de 2 parça değişen ve birkaç parça boya mevcut araçta, Fiyat olarak 12000 liraya el sıkıştık. Kısmetse yarın bir takım kontroller sonrası pazartesi alım-satım işlemlerini tamamlamayı planlıyoruz. Brnim 5 yıllık ehliyetim olmakla birlikte bu ilk aracım olacak ve şoförlük konusunda kendimi bu araçta geliştirme planım var, sonraki süreçte ise 1-1.5 yıl sonra elden çıkarıp daha üst modellerle yola devam etmeyi düşünüyorum. İlk Araç olarak tercihim konusunda düşünceleriniz tavsiyeleriniz nelerdir öğrenmek istedim. Teşekkürler iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk araç olarak çok yerinde bir tercih. Muhtemelen sık sık sanayiye gideceksiniz be mecburen de olsa otomobilde hangi parçalar ne işe yarar, ne zaman nasıl bozulur, nelere dikkat etmelisiniz gibi tüm soruların cevabını bu araç ile bulacaksınız garanti ediyorum
  • 3.5 sene 99 1.4 el kullandim yagini suyunu duzenli degistirdim onun disinda cok bir sey yasamadim.Balata,triger km cok oldugu icin degistirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. Fiyat iyi.

• hayırlı olsun ilk araçta zorunlu trafik sigortası 1000 tl yi bulur herhalde
  • Tahmini sigorta dediğiniz gibi şuanki koşullarda 1000 TL civarında olacaktır, hayırlısı olsun bakalım dedik girdik bir yola araç umduğumuz gibi çıkarsa deneyimledikçe burdanda paylaşımlarda bulunurum. Teşekkürler.

• Sigortanız 1.500 tl aşağısı çıkmaz
  • Maalesef araç söylendiği gibi çıkmadı araç aramaya devam.

• Bjenige kullanıcısına yanıt
    Çıksa şaşardım zaten allah kolaylık versin temiz araç bulmak baya zorlaştı hele bütçe düşükse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 2001 1.4 8 valf Clio Hb Rta ile görüştüm 150000 de araç 15.750 e el sıkıştık yarın sabah ustaya gidicez bakalım araçtan anlamıyorum ama bugüne kadar baktıklarım arasında en temizi buydu hayırlısı ise bakalım bu araç içinde yorumlar güzel. Bütçede 20 bin liraya kadar yolum var ama ilk araç olduğu için olası masrafları beni üzmeyecek araçlara bakmaya çalışıyorum.

Edit : Fiyat bilgisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bjenige -- 28 Mart 2016; 20:30:02 >
  • Clio temiz biraz zor ins hor kullanilmamistir aracta lpg varsa ne zaman takildigi da onemli motor icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de ilk aracımı izmirde olmama rağmen eskişehirden clio 3 hb 2007 1,5 dci 16 valf olarak buldum 25 e konuştuk yarın kuzenim ekspertize sokacak değişen yokmuş sadece sağ ön ve sağ arka kapılarda boya varmış hasar kaydı ayrı ayrı 3 kalemde toplam 5400 lira tutuyor.

km 178 binde eğer motoru %80 den iyi durumda çıkarsa ve değişen yoksa almaya gideceğim..

bakalım hayırlısı olur inş hepimiz hakkında..
  • Aldım Clio yu çok şükür dendiği gibi çıktı ustalar çok beğendi aracı test sonuçlarıda güzel çıktı, şimdi konu sigorta ve sonrasında aracı öğrenme ve sürme süreci hakkımızda hayırlısı dedik çıktık yola bakalım neler olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.