Şimdi Ara

Ilk 100'den Tavsiyeler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
224
Favori
38.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba gencler, iyi bayramlar herkese. Uzun suredir yazcam yazcam diyodum, ygs gelmeden yaz gonder dediler ben de bos vakit bulmusken yaziyorum artik tavsiye konusunu. Bilenler vardir illa ki, bu sene lys de 23-37 arasi geldi siralamam. Forumun o kadar ekmegini yedim ben de bi konu acmasam olmazdi. Kafamda bisiler toparlamadim. O yuzden daginik olabilir konu biraz. Sorulariniz ya da eklenmesini istediginiz biseyler varsa burdan yazarsaniz eklemeye ya da cevaplamaya calisirim.

Bu da sinav sonucum:

Ilk 100'den Tavsiyeler

Ygs netlerim yazmiyor onlari da soyleyeyim.

Turkce: 32.75 Sosyal: 36.5 Mat: 40 Fen: 38.75

Once az cok ne kadar gunde kac saat calistigimi yazayim sonra da ders ders tavsiye yazcam. Ilkokul temelim kotu degildi. Sbs'de de ilk bin icerisindeydim. Lys sonucu kadar iyi degildi tabi sonucum. Lisede ilk 3 seneyi ygs-lys adina dolu dolu gecirdim diyemem. Yazili oncelerinde iyi bi not almaya yetecek kadar calisiyordum. Tamamen bos gecirdim de demeyecegim o yuzden. Sinav icin calismaya Agustos baslari gibi basladim dogru hatirliyorsam. 11.sinififta uc deneme oldugumu hatirliyorum 120 100 110 netti dogru hatirliyosam sirasiyla. Yazin ilk denememde de 130 yaptim ama bu bir aya yakin konu calistiktan sonra, bi de basit bi denemeydi. Ygs yi bilirsiniz az cok, cok bi bilgin olmasa bile iyi bi net cikartabiliyorsunuz. Benim de durum bu gibiydi. Matematik ilkokul temelim iyiydi, lisede de matematik calistim ama. Yazin denemelerde 40 net yapamiyordum tabi, 35 civari yapiyordum genel olarak. Yaz sonuna kadar 140 nete sabitlemistim. Sene boyunca az az artirarak ygs gelene kadar ortalama 148-150 civarina geldi. Ygs konulari ygs den 2-3 hafta once tamamen bitmisti, ama gene eksik oldugumu dusundugum konular vardi sozel derslerden ve fenin sozel kisimlarindan ozellikle. Tum sene lys agirlikli gittim. Ama ygs gelene kadar hic lys denemesi cozmemistim daha. Lys icin konu calisip konulardan test cozerek gittim ygs sonuna kadar. 12.sinif konularina okul disinda baslamamistim ama fende biyoloji disinda tum derslerden 11.sinif konularina kadar bitmis gibiydi. Ygs sonrasi da 2 ay fenden konu agirlikli gittim. Biyoloji disinda tum dersler bitmisti. Son ay da biyoloji + deneme yaptim.

Agustosta butun derslere 9.sinif basindan yani 0'dan baslamistim ben de. Son sene calisarak su siralama gelir mi diyen arkadaslar icin soyluyorum, temeliniz varsa siki calisarak yapilamayacak sey degil yani. Temel de yoksa cok daha zorlanirsiniz tabi. Ders ders, kullandigim kaynaklari ve az cok nasil calistigimi yazcam simdi de.

YGS-Matematik
    Ygs nin matematigi cok temel konulardan olusuyo. Oyle abidik gubidik formuller sunlar bunlar yok. O yuzden halletmesi lys ye gore cok daha kolay. Mat calismaya da Agustos basinda basladim. Palme Konu Anlatim kitabi almistim. Boyle cok kalin bi kitapti. Ygs Matematikte bilgi cok azdir, ben de yaz bitene kadar bu bilgi kismini bu kitaptan bitirdim az cok. Karmasik sayilarla istatistige bakmamistim ama daha. Onlara ygs oncesi baktim. Konu olarak bilgi eksigi az cok kapanmisti. Bundan sonrasi zaten bol bol soru cozmek. Soru cozerken de kaynak cok onemli tabi. Palme Konu anlatimindaki testleri konuya baktiktan sonra hemen cozuyodum. Az test var ama bicok soru tipi vardi orda. Konulari bitirince netlerim pek artmadi tabi, gene 34-35 civari geliyodu. Dedigim gibi, matematikte konu calismak pek bi yere getirmiyor seni. Bol bol soru cozmek onemli. Konular hemen bitti zaten, ondan sonra karekok ygs soru bankasi aldim. Ygs olarak cozdugum tek soru bankasi buydu. O kitaptan da tum konulari cozmedim. Kitabin Problem sorularina hic bakmadim. Rasyonel sayilar, koklu sayilar vs. gibi islem temelli konulari cozdum hep. Karekok Ygs nin sorulari bu konularda epey iyiydi.Osym tarzina gore zor ve belki biraz daha uzak ama insani epey gelistirir. Islem kabiliyerini artirir. Ben direk bu kitaptan basladigim icin epey zorlandim baslarda ama sonra alisiyosunuz. Yapabileceginizi dusunuyosaniz oncesinde baska bi kaynak da cozebilirisniz.Baslarda 15-16 soruluk bi testi yarim saatten daha yavas cozuyordum, 2-3 tane de bosum oluyodu. Sinav gelene kadar cok daha hizlandim, boslar da yok oldu tabi zamanla. Mesela bi konudan 10 test varsa hepsine gomulmeyin direk. Ara ara cozun, mesela cozmeye baslamadan once konuyu bi inceleyin. Ilk testler biraz daha basit olur zaten. Ilk 3-4 testi cozun. Biraz sure sonra konuyu tekrar bi inceleyip 3-4 test daha cozun. Son testleri de daha sonraya saklayin derim ben. Belki ygs mat konulari bitince tekrar donun. Su ana kadar dediklerimde PROBLEMLER konusunu haric tuttum. Bunlara herkes cok farkli farkli calisiyolar. Kimi bilmem kac tane kitap bitiriyor, tum soru tiplerini gormeye calisiyor falan. Problemlerde ben ozel bi yol izlemedim. Bol bol mat denemesi cozdum, genel denemeler haric 4 kaynak falan bitirdim mat denemelerinden, bunlari cozerken yavas yavas gelisiyorsunuz zaten. Kendiniz belirleyin problemlere nasil calisacaginizi. Soru tipi de ezberleyebilirsiniz ama bu daha zor olabilir. Cok genis bi konu oldugu icin osym nin sorcagi tipi bulmak cok zor is. Soru tipi cok ama temelde tum sorular cok benziyor birbirine, paragraf anlama ve 4 islem zaten en basit tanimiyla. Bol bol soru cozmek tabii ki de onemli ama sebebini anlamadan formule koyup calisirsaniz size bi faydasi olmaz. Cozmedim ama apoteminin fasikulu iyiymis diye duydum, genel denemelerinde problem sorulari gayet hostu. Problem fasikulunde de oyledir muhtemelen. Bolum denemesi olarak da Karekok, Palme onericem, yaninda baska kaynaklar da alabilirsiniz tabi de benim kullaip onerdiklerim bu ikisi. Ozellikle son 2-3 ayda her gun en az 1 deneme cozmeye calisin. Su donemlerde de 1-2 gunde bir mat denemesi cozun bence. Ygs mat deneme cozmekle gelisir.

Problemlerle ilgili kismi editliycem en kisa zamanda, onemine kiyasla biraz kisa yazmisim.

YGS-Fen
    Fen icin de Palme Konu anlatimlilari kullandim. Yaz bitene kadar sozel konular haric(Hayatimizda Kimya vs.) Fizik-Kimyayi bu kitaplardan bitirdim, oyle yapmanizi oneriyom size de. Biyoloji icin de palme 1.kitabi bitirdim. Fizigi olabildigince erken halledin ki sonra sorun olmasin. Fizigi gece birakip bi de son zamanlarin strrsiyle cok zorlaniyo millet. Bol soru cozmeye hemen girismeyin. Ilk once bikac hafta, belki bi ay sadece konu calistim ben, o bikac hafta icinde ayni konulari belki 3-4 defa tekrar tekrar okumusumdur. Her okudugumdan sonra da bikac tane test cozuyorudum. Bundan sonra da denemeler basladim, cozup denemede yanlis yaptigim konulari bastan okuyup gene bikac test seklinde gittim. Fen icin palmeler efsanedir, her dersini alip cozun bence, fen bilimlerinde de cok guzel sorular vardi. Apotemiler de iyidir muhtemelen ama Apoteminin kimyasini onermiyorum ben, genel denemelerinde sorulari pek hos degildi. Biyolojiyi istediginiz zaman halledin ama az cok bilginiz olsun gene. Her seyi bilmeyin ama en azindan her konunun yaridan fazlasini son 2 aydan once bilin.

YGS-Sosyal
    Mf ci oldugunuzu varsyiyorum, sosyalden soyleyecek pek biseyim yok. Cografyayi erkenden halledin derim ben. Ayri sb alip almamak size kalmis ama ben konu calisin ve bol bol haritali soru cozun derim. Oturup bi hafta cografya calismayin, oyle arada fenden sikilinca bakin, ayni konulara tekrar tekrar bakin. Bir tane soru bankasi alabilirsiniz size kalmis, alirsaniz konu calistiktan sonra cozmek icin alin. Sadece soru cozmek icin almayi onermiyom ben, konu dan hemen sonra cozun alcaksaniz.Konu anlatim olarak delta-kultur yayinlariydi galiba, 100 sayfadan az bi kitaplari vardi ordan calistim, bir de palme ygs vardi. Bu ikisi yeter diye dusunuyorum. Cografyaya vakit ayirin yani, sosyal dusundugunuz kadar onemsiz degil eger 10k icerisinde ise hedefiniz. Tarih icin de ilginiz varsa erkenden bakin ama ben son ay calistim tarihe. Tarihte 1.dunya savasindan itibaren olan konular cok onemli, oralaradan soru geliyor her sene. Final in saman kagidina basilmis bi konu anlatimi kitabi vardi ondan calistim ben. Biraz ayrintiliydi ama cok dikkatli calismaniza gerek yok. Bazi noktalari bilin yeter. Tarihten soru bankasi almaniza gerek yok. Delta kulturun ozet konu anlatimlisi da iyidir.

YGS-Turkce
    Turkceden dil bilgisini erkenden halledin, anlatim bozuklugu vb. yi biraz daha gece birakabilirsiniz. Ben cok paragraf cozmustum, turkceden deneme falan cozdum baya, ama cozdugume bin pismanim. Ygs de 5 yanlis 1 bos yaptim turkcede, hepsi de anlam bilgisi sorularindan. Son zamanlarda turkce denemelerinde 38-40 arasiydim genelde ama ygs de pek oyle olmadi. Osym nin tarzi epey farkli piyasa kaynaklarindan. Cikmis sorulari kesinlikle cozun bu yuzden. Bolum denemesine girismeyin bence, alcaksaniz da cok zamaninizi ayirmayin turkce bolum denemesine. Palme-Karekok cozmustum ben gene, baya iyi kaynaklardi ama dedigim gibi bana paragraf sorularinda herhangi bir faydalarini gormedim. Turkceden kendiniz bi program yapin, benim tavsiyelerim ne kadar dogru olur bilmiyorum artik :p Final bolum denemesi almayin bi de turkceden.

LYS-Matematik
    Lys mata olabildigince erken baslayin. Ygs konulariniz bitmese de gomulun hemen. Okullar acilana kadar turevi halletmistim ben. Integrali de okulla beraber ogrendim. Lys matta trigo cok onemlidir. Trigonuzdan emin olmadan turev integrale girismeyi pek onermiyorum, ama yetismesi acisindan baslayabilirsiniz gene.Trigo dedigim gibi erkenden halledilmesi gereken bi konu, o yuzden matta onceliginizi verebilirsiniz trigoya. Logaritma biraz daha kolaydir, cikan sorulari da zor degil zaten. Turev-Integral malum zaten. Erkenden bi lys soru bankasi alin elinize, ordan turev-integral-trigo-limit-logaritma haric konulari cozun. Ben bilfen lys cozmustum yazin. Demin dedigim konular harici testleri gayet gelistirici kitapta. Alin erkenden cozun yani tavsiye ederim. Trigo'su zordur bilfenin, ama turev integral vs. biraz daha kolay. O yuzden turev ogrenirken bilfen kullanabilirsiniz. Ama trigo icin daha basit bi kaynak da alabilirsiniz. Bilfenden sonra karekok cozdum. Karekok lys efsane kitaptir, cozmeden lys ye girmeyin eger hedefiniz yuksekse. Zor gelebilir ki zor zaten ama harbi harbi iyi gelistirir. Apotemi fasikullerini de oneriyorum, ozellikle trigosu cok saglamdir. Integralini almaya da bilirsiniz, benim pek hosuma gitmemisti. Eger hedefiniz yuksekse Apotemi, SonucDerece, KarekokIddialisina cozebilirsiniz. Ama Karekok iddialisinayi pek onermiycem, cunku isin biraz fantezisi o. Imkani yok lys de o kadar kasinti sorular gelmez, ozellikle geometrisi cok cok zor. ama diger iki kaynak gayet guzel ve orijinal sorulari var. Lys de 2 mat yanlisi yaptim, ygs de fulldu. Yanlislar da cogunlugun dogru yaptigi ygs tipi iki soruda islem hatasi yuzunden cikti.Yani bu kaynaklar full yapmaniz icin yeterli.

Lys-Fen
    12.sinif konulari haric fizigi erkenden halletim ben. Zor bi ders. Stresli son zamanlara birakirsaniz yetismesi zor olur. Erkenden halledin derim. Karaagac fasikullerini tavsiye etmiyorum. Basit, guncel kaynaklara yonelin. Mesela ben karaagaci cozdum ama lys de cok basit sorular geldi 30 net yaptim zaten. Zor olsa faydasini illa ki gorurdum ama kolay soruyor osym. Fizikten Nihat Bilgin kesinlikle kullanin, karekok palme vs.den daha guzel bence, cok iyi kaynaktir. Onun yaninda fen bilimlerinin soru bankalari da guzel. Finalin fizik soru bankasi efsanedir ama o da karaagac gibi, osym nin son yillardaki soru tarzlarindan uzak o yuzden cozmeseniz de olur. 12.sinif konularinda okulla beraber gidebilirsiniz tum fen icin ama ozellikle fizikte onceki konulari erkenden halletmeye bakin. Fizikte ben palme kullanmadim ama kimya icin palme bicilmis kaftan. Hem soru bankasi hem de konu anlatimlisi cok guzel kitaplar, zamaniniz olursa organik kimya soru bankasini da alin cozun derim ben. Kimyada 11.sinif konulari cok cok onemli, onlari ygs den sonraya birakmayin. 11.sinif konularini olabildigince anlamaya calisin, formullerde direk ezberden giderseniz zorlanirsiniz. Formullerin hepsini anlayin yani, nerden geldigini bilin. Hiz, denge, enerji icin soyluyorum bunlari. Organikte de acele etmenize gerek yok. Zaten epey hafifletildi, osym de cok kolay soruyor. Okulla beraber gidebilirsiniz. Ygs sonraya da birakabilirsiniz ygs yetismiycek diye dusunuyosaniz. Onun yaninda fen bilimleinin kimya soru bankasi da cok guzel. Kimyada apotemiye pek bulasmayin. Fende fizik disinda apotemiyi onermiyorum, mat ve fizigi iyi yani bi tek. Biyoliji icin gene palme diyecegim, soru bankasi bence piyasadaki en iyi kaynak, fen bilimleri gene guncel ve guzel sorulari var. Final onermiyorum biyolojiden, final genel olarak fende biraz geride kalmis. Biyolojiyi tum seneye yayin, hepsini son su kadar ayda ya da simdi su kadar ayda halledeyim gibi bisi demenize gerek yok. Cok fazla konu var hepsini sikistirmaniza gerek yok. Lys biyonun hepsini ygs den sonraki 3 aya yayabilirsiniz. Ama ygs den once bitki biyolojisini ve sistemleri kabataslak ogrenin. Biyolojiden konu calismaya test cozmekten daha cok vakit ayirmistim ben. Testlerde belli kapilarin disina cikmiyorlar genelde, osym bu sene testlerde genelde gorunmeyen ayrintilardan soru sordu ozellikle sistemlerden. O yuzden konu calismaya soru cozmekten daha cok onem verin. Bi not defteriniz olsun biyolojiden. Mesela calisirken yeni ogrendiginiz her seyi not alin. Konu calismasi bitince o notlari tekrar inceleyin. Sonra belki test cozun ama dedigim gibi konu calismak onceliginiz olsun.

Geometri
    Geldik turkiye nin en kotu oldugu derse. Ygs-Lys calismaya baslayana kadar geometrim cok cok kotuydu. Ilkokul geometrisiyle lise bitirmistim neredeyse. Abartmiyorum, okulda dagittiklari testlerde hic baslarda bitiremiyodum, hep de tonla yanlisim cikiyodu, okul baslarinda ygs denemeleri yapiyolardi, genel netlerde birinci oluyodum ama geometri netlerinde ilk 5 e giremiyordum cogu zaman. Ama ygs ve lys de geometrimde bos yoktu ve sorularin hepsi de dogru cikti.Simdi nasil oldu bu is :D Cok calisarak tabii ki de. Geometri de kilit, soru cozmek, calismanin karisiligini en cok veren ders geometridir bence. Konu calismak pek zor is degil, zaten toplasaniz 3-5 tane ucgen formulu var, internetten baksaniz dahi yeter konu acisindan. Geoda kaynak secimi cok onemli. Bi kere karekok geometri yi kesinlikle oneriyorum. Cok kalin bi kitap ama sorulari cok cok iyi. bazi testlerin internette cozumleri de var. Fen bilimleri geometri soru bankasi da efsani bi kitaptir(ygs si de lys si de), az test var ama soru tipleri cok fazla, soru zorlugu da tatmin ediyor. Bu iki kaynagi cozun yani. Ikisi de zor kaynaklar o yuzden baslarda cok zorlar. Karekokten 1 saatte 20 soru cozdugum olmuyordu benim ilk baslarda, zamanla hizlaniyosunuz ve boslariniz da azaliyo. Cozemediginiz sorularin cozumunu kesin ogrenin. Yanina bi isaret koyun o sorularin, baska bi zamanda da tekrar tekrar cozume bakmadan cozmeye calisin. Karekok ve fen bilimlerinden once daha kolay bi kaynak da alin. Direk onlarla baslamak cok cok zorlar. Ilk cozdugunuz kaynak kalin bi kitap olmasin, yoksa cok surenizi bosuna yer. Bir de ikisini birden almaniz gerek yok ama en azindan bi kaynagi alin derim ben. Birey icin de iyi diyolardi ama ben hic kullanmadim.
    Denemeler ve Birkac Oneri
    Simdi deneme cozmek ozellikle ygs icin cok cok onemli. Su an dahi olabildigince cok deneme cozmeye calisin. Yanlislariniz ne kadar cok olursa olsun hepsine bakin, hepsini anlamaya calisin. Denemelerde kaynak secimi de onemli, bazilari cok kolay, bazilari cok alakasiz. Mesela karekokun ygs denemelerini tavsiye etmiyorum, asiri basit size pek bisi katmaz. Ya da finalin denemeleri turkceleri cok garip, matlarda problem sorusu kitligi var, fenler osym nin yeni tarzi gibi degil. Apotemi denemeleri hem ygs hem lys icin cok iyidir, asiri bi zorlugu yok, osym ninkilerden daha orijinal sorulari dahi var. Mesela apotemi ygs denemelerinin mat lari osym ninkilerden cok daha guzel bence. UcDortBes de nadir guzel yayinlardan, ygs ve lys denemelerinin ikisi de osym ye en yakin kaynak, fen sorulara bana gore piyasadaki en iyi sorular, eger fen soru bankasi cikarsalardi dusunmeden alirdim ama sadece mat cikartiyolariste :( Endemik yayinlari de osym den uzak bence. Karekok-Palme nin mat denemeleri gayet guzel ama fenlerinin oyle ahim sahim bi guzelligi yok. Paraf yayinlarinin biyoloji denemesini almistim gayet hosuma gitmisti benim, guzel sorulari vardi. Okulda eksen in kurumsal denemelerini yapiyolardi, piyasadaki denemelerini pek bilmiyorum ama kurumsallar kadar iyiyse alin derim, osym tarzina yakin orijinal sorulari boldu. Sene boyunca baya bi deneme cozdum ama alin ya da almayin dediklerim sadece bunlar. Deneme alirken arastirip alin, cok fazla kotu deneme devar iyi deneme de var. Cikmis sorulari kesin cozun, hatta 2 kere bile cozebilirsiniz. En azindan son 7 seneyi cozun, daha geri de gidebilirsiniz. 2010 dan beri her sene kaliteli sorular hazirlamis osym. Arada cikan hatali sorular disinda en guzel kaynaklardan yani. Bir de denemelerde yanlislarinizi kontrol ettiniz mesela, mattan bi soru var, cozum yontemini ogrenseniz dahi soruyu kendiniz de cozun. Mesela su islemleri yapsam cevap cikar deyip soruyu sakin gecmeyin. Bi de ozet cikardiginiz bi not defteriniz olsun, calisirken yeni ogrendiginiz seyleri yazin, arada bir tekrar tekrar okuyun o defteri. Tek okumada bi seyin hafizada kalmasi cok zor.

Su anlik aklima bunlar, burda yazanlari harfiyen uygulamaniz sacma olur, yazdiklarim herkese hitap etmeyebilir, herkesin calisma stili, en iyi ogrendigi yontemi farklidir ama ben genel olarak boyle calistim. Eklenmesini istediginiz biseyler ya da sorulari olan varsa asagi yazsin, ozel mesaj yerine konuya yazarsaniz daha iyi olur, herkes faydalanir. Herkese kolay gelsin, umarim okuyan okumayan herkes calismalarinin karsiligini alir.

Yazim yanlisi falan varsa ozelden yazarsaniz daha iyi olur. Simdilik bu kadar yazabildim, aklima geldikce editlerim.

Onemli bikac seyi yazmamisim onlari da yazcam en kisa zamanda, gunde ne kadar calistim kac soru cozdum vsvs, Kullandigim bazi kaynaklarin da fotolarini koycam karistirilmasin diye, bi de meb kitplariyla ilgili bisiler yazcam, eklememi istediginiz bisi varsa ozelden ya da burdan yaziin en kisa zamanda yazmaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat08e -- 2 Eylül 2017; 12:12:28 >

• Okulda yaptiklari bi denemede yapmistim o kadar, 12.siniflardan 155 civari yapanlar vardi o sinavda, benim sinifimdan da 130 lar bile vardi, deneme cok kolaydi muhtemelen. Mat, Turkce den zaten 35 civari yapiyodum. Sosyal Fenden 25'er yapsan bile 120 net yapiyo. Ilkokul temelim iyiydi sbs de 600 civariydim zaten, yorum agirlikli kolay bi sinavda temeli iyi olan adam 130 140 bile yapabilir. Ygs matematigin sbs matematiginden konu olarak pek bi farki yok zaten, turkce icin de oyle. Toplamda 3 deneme oldugumu hatirliyorum 11.sinifta, 120 100 110 gibi biseydi netlerim. 0'dim yazmamisim zaten dikkatli okursan, yazililara falan calisiyodum sinav onceleri, ama yazili disinda calismiyodum ders saatleri disinda.

Hayir zaten ne bekliyorsun ki, ilk 50 ye giren bi adam icin cok az yani bu netler, bu civarda millet 11.sinifta 140 net yapiyor. Bu sene ilk toder'de 11.siniflardan 150 net ustu yapan bi ton adam vardi tr genelinde.
    Normalde cok sik olmasa da kitap okurum ama son sene pek okumadim. Okumak biseyler katar illa ki de zamani cok verimli kullanmak lazim, 1 seneden az kalmis surda, hatta ygs ye 8 ay falan kaldi galiba, soru cozmek ya da konu calismak kadar oncelik vermeyin bence kitap okumaya. Tabi son sinif degilseniz bol bol okuyun, hatta biraz daha agir kitaplaritercih edin ama son seneyseniz dedigim gibi. Kendi bos zamaninizda okuyun tabi isterseniz ama kitap okudum hani benim 40 netim gibi bi beklentiniz olmasin.

Kendine ayirdigin vakit konusunda da editlerken yazcam onlari ayrintili bi sekilde. Gun icerisinde, olmadi gece editlerim.
  • İlk teşekkür benden.

Tebrikler...
  • Yatmak için bunu bekliyordum. Neyse okuyayım da yatayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neinname kullanıcısına yanıt
    Geçe kaldi biraz ya uyuyakalmisim 12 de uyandim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat08e -- 2 Eylül 2017; 3:59:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep LYS Kasan Adam kullanıcısına yanıt
    sagolasin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tebrikler hocam. hangi üniversiteyi tercih ettiniz?
  • murat08e kullanıcısına yanıt
    Geç olsun, güç olmasın Teşekkürler bu arada.

• Hocam siz hangi bölüme yerleşmiştiniz

• Bogazici Bilgisayar yazdim
  • Reiz bi şey soracam:Matematikte hızlanma sorunumu nasıl çözebilirim?
  • murat08e kullanıcısına yanıt
    Başarılarınızın devamını dilerim hocam

• Tebrik ederim hocam, bölüm olarak da güzel seçim

• quote:

Orijinalden alıntı: murat08e

Bogazici Bilgisayar yazdim

ben de boun'dayım hocam. görüşürüz belki okulda.
  • Eline sağlık hocam. tam 11 ay sonra burayı editlemem dileğiyle
  • Hocam tebrik ederim muazzam bir başarı.
    Kendine nasıl vakit ayırıyordun yani ne sıklıkla ve vakit ayırdığında genel olarak ne yapardın?Bir de yüksek derece yapanların hep düzenli kitap okuduğu efsanesi var doğru mu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihagaeshi -- 2 Eylül 2017; 4:26:27 >
  • Hocam bu geometri için onerdiginiz kitap fen bilimleri hangi seri yıldız serisi mk normal mi birde ygs lys demissinizde bu fen bilimleri yayınları nın lys soru bankasi ygs sinden zormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Re(Z)
    Tebrikler
    Maşallah, son sene halletmişsiniz her şeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 2 Eylül 2017; 6:56:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklenen konu gelmiş

• 11e geçtim ne önerebilirsin ? Bir de aşırı fazla dikkat hatası yapıyorum nasıl halledebilirim

• faydalı konu tebrikler bu arada

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.