Şimdi Ara

İleri derece İngilizce bilmenin Almancada sağlayacağı kolaylıklar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• soruyu yalnış anlamışım büyük bir kelime benzerlikleri var aksanları farklı olsada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyolok -- 13 Aralık 2010; 19:58:10 >
  • İngilizceyi benim almanca öğretmenim şöyle tarif etmişti:

İngizce kelimeler genelde almanca ve latince dillerinin bir nevi karışımı gibi olduğunu söylemişti. Hatta bu sebepten dolayı almanyada yaygın bir şekilde latince öğretiliyor lise çağındaki öğrencilere. Bu dili iyi öğrenen bi öğrenci avrupanın neresine giderse gitsin konuşulan dili az çok anlayabildiğini savunmuştu.

Bence gramer bakımından çok benzemeyen ama kullanılan kelimelere bakımından bazı benzerliklerin olduğu bir dil almanca.
  • Kelimeler benzer, gramerin kelimeler dışında benzerliği çok az. Geçmiş zaman falan ileri düzey birşey değil.
  • gramerde bayağı zorlanırsınız.çünkü almancada artıkel denilen bir olay var.bu artıkel ler akkusativ dativ ve genetivde değişiyor.

yanlış söyleme şansınız yok..ha tam tersi olsaydı yani almanca bilen birisi ingilizceyi daha kolay öğrenir.
  • almanca ingilizceden çok daha zor bir dil. eğer iyi derecede ingilizce biliyorsanız almanca öğrenmeye başladığınız zaman çok zorluk çekmezsiniz ve derslerde çok kolaylıkla ilerlersiniz. Bir süre sonra ise iki engelle karşılaşırsınız. Birincisi almancada her kelimenin bir artikeli vardır, çok sorun olmaz ama öğrenmek de gerekir. İkinci ve daha zor olan kısmı ise almancanın grameri ingilizceninkine göre çok daha zor. özellikle şimdiki zaman ve gelecek zamanı geçip geçmiş zamana gelindiğinde işler karışıyor. daha ötesi daha da zor. ya da ben ingilizce bildiğim için ingilizce bana daha kolay geliyor olabilir. öğrenirken acı çekmiş olabilirim ama hatırlamıyorum XD Neyse. biri şöyle demiş almanca için " ömür biter, almanca bitmez" böyle işte. İyi derecede ingilizce bilmek yararlı olacaktır ama sadece başlangıçta. Gerisinin pek bir alakası yok açıkçası. Başlı başına bir lisan işte.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.