Şimdi Ara

İlave donanımlı araca kasko yaptırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ilave donanımlı araca kasko yaptırırken aklıma takılan birkaç konu var.

Araç Model ve Donanım Bilgileri;
    Passat 1.6 TDI
    Comfortline donanım
    2016 Model

İlave Paketler;
    %65 Oranında Karartılmış arka ve yan camlar
    Elektrikli, Katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar ( Sürücü tarafı kendilinden kararan )
    Led "High" stop lambaları
    Led "High" ön farlar ve LED gündüz sürüş farları

Yukarıda yaralan bilgilere istinaden araç fabrika çıkışı, ilave donanımlar eklenerek satın alınmış,
    Benim merak ettiğim konu aracıma ek teminat yaptırmam gerekli mi?
    Servisten ön LED farların 14.000 TL olduğunu bilgisini aldım.
    Sigorta acentelerine danıştım.

Bazı acenteler şase'de bu ilave donanımlar çıkıyorsa kasko karşılar derken,
    Bazıları da araç comfortline donanım bu donanımda led ön arka farlar, katlanır ayna ve karartılmış arka camlar olmadığı için karşılamaz dediler,

Bende forumda araştırdım bu konu hakkında bir başlık bulamadım.

Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroquad -- 1 Ekim 2019; 22:22:9 >

• Merhabalar
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun araçlarda bilindiği üzere bazı parçalar opsiyonel bazılarıda standart olarak çıkmaktadır sizin aracınız için sonradan yaptırmış olduğunuz ilave donanımlar aracınızın standardında mevcutsa ödemede sıkıntı yaşamazsınız ama dediğiniz gibi muhtemelen aracınızda standart değilde opsiyonel teminatlar bundan dolayı kasko poliçenize mutlaka bu aksesuar ve donanımları ilave ettirin herhanbi kazada başınız ağrımaz.
    saygılarımla.
  • Bu konu çok basit bir mantıkta ilerler.

Eğer sizin aracınızın aynısında , bahsettiğiniz donanımlar yoksa ek aksesuar olarak eklenmesi gerekir.

Ne yazık ki bir çok sigortacı bu kadar basit bir konuyu eklemeye gerek yok diye geçiyor. Sonra hasar olunca yüzde doksan ödeme alamıyor bu parçalar.
  • Merhabalar,

Araç alınan bayiye ulaştım ve aracın fatura bilgilerini tarafıma gönderdiler, fatura bilgilerini sizlerle paylaşıyorum. Bu araç faturasında opsiyon donanımlar harici olarak fatura edilmemiş, toptan fatura edilmiş,

İnternette online sigorta poliçesi kesen firma ile görüştüm ve faturayı onlarla paylaştım. Aksesuar olarak ek teminat yapılmasına gerek olmadığı, araç fabrika çıkışı olduğu için üzerinden çıkan parça ne ise aynısı takılır bilgisi iletildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroquad -- 2 Ekim 2019; 16:11:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zeroquad

Merhabalar,

Araç alınan bayiye ulaştım ve aracın fatura bilgilerini tarafıma gönderdiler, fatura bilgilerini sizlerle paylaşıyorum. Bu araç faturasında opsiyon donanımlar harici olarak fatura edilmemiş, toptan fatura edilmiş,

İnternette online sigorta poliçesi kesen firma ile görüştüm ve faturayı onlarla paylaştım. Aksesuar olarak ek teminat yapılmasına gerek olmadığı, araç fabrika çıkışı olduğu için üzerinden çıkan parça ne ise aynısı takılır bilgisi iletildi.
    Bu fatura muhtemelen sıfır bir araca ait ve sizin aracınız 2016 model bu modelde sizin sonradan ilave ettirmiş olduğunuz aksesuarlar o dönemde mevcut değil siz mutlaka satın alacağınız poliçeye ilave olarak eklettirin bu aksesuarları yoksa hasar anında başınız ağruyabilir.
    Birde size naçizane tavsiyem poliçenizi internet ortamından değilde bir acente kanalı ile satın almanız size 24 saat hizmet verecek olan acente olur internetten satın aldığınız kişiler size yeterli yardımda bulunamayabilir.
    saygılarımla.

• zeroquad Z kullanıcısına yanıt
    Online poliçe kesen firmalar genelde çağrı merkezi personeli çalıştırıyor hocam.

En doğru bilgiyi bir acenteden alırsınız. Ek aksesuar olarak ekletmeniz gerekir.
  • her 2 cevapta doğru çünkü;

Bazı şirketler donanım fabrikadan çıkışlı olduğu takdirde ödemeyi yapıyorlar, eklenmiş eklenmemiş bakmıyorlar.

bazı şirketler donanım fabrikadan çıkışlı olsa dahi opsiyonel parça olarak değerlendirip dikkate almıyorlar.

En garanti yöntem yaptırmayı düşündüğünüz teklifi veren şirkete acenteniz sorup görüş alsın onlardan gelecek cevaba göre hareket ediniz. Boşu boşuna ekstra ödeme yapmamış olduğu gibi, eklenmesine gerek yoksa bile hasarda sorun yaşamazsınız.

bende acente sahibiyim ben öyle yapıyorum, şirket nezdinde kayıt altına alıyorum.
  • Bilgilendirmeler icin çok teşekkür ederim. Araç fabrika çıkış olmasına rağmen kasko firması + olarak opsiyon listesine artı para istedi bende + ödeme yaparak yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeroquad

Bilgilendirmeler icin çok teşekkür ederim. Araç fabrika çıkış olmasına rağmen kasko firması + olarak opsiyon listesine artı para istedi bende + ödeme yaparak yaptırdım.
    iyi gunler..
    kaskoyu ne kadara yaptırdınız hocam
    bende de ford kuga 2017 var yaptırıcam da
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.