Şimdi Ara

İlahi aşk üzerine kitap tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilahi aşkı anlatan kitaplar tavsiye etmenizi istiyorum okuduğum kitaplar sinan yağmur aşkın gözyaşları ilk 3 kitap daha okuyabilecegim kitap lar var ise okuyan arkadaşların yorumlarıni bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İskender Pala-OD

• Allah De Ötesini Bırak - Uğur Koşar
  • Şems- makalat

• Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim

• Sinan Yağmur ve Uğur Koşar kitaplarını özellikle oku kardeşim
  • Uğur Koşar kitaplarıı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İrem-

Uğur Koşar kitaplarıı.

uğur koşar değişik birine benziyor ne bileyim hiç din hakkında vaaz verecek gibi birine benzemiyor kitabını almakta bu yüzden kuşku duyuyorum. Mesela cübbeli hoca var kadınlarla aynı programa çıkmaz. Bu adam gülben ergen çıkıyor tokalaşıyor dokunuyor vs.
  • Aşkın Gözyaşları IV Hamuş var hocam Elif Şafak kitapları pek iyi olmaz ama onun Aşk kitabıda iyidir. Birde OD u öneririm
  • bu konuda İskender Pala'nın Od kitabı bence en iyisi
  • Uğur Koşar, Sinan Yağmur, İskender Pala.

Bunları geçin arkadaşlar. İlk ikisi islami birikimi olmayan ama tasavvufun mistik yanına az biraz ağdalı edebiyat katıp cukkayı götüren tüccarlardır. İskender Pala ise akademik kariyerini altüst edip ticari romana el attığından beri tüm saygınlığını yitirdi.

Bence şunları oku sen:

İbn Arabi - İlahi Aşk
    Şems - Makalat
    Mevlana - Fihi Ma Fih
    Filibeli Ahmed Hilmi - Amak-ı Hayal
    Muhyiddin Şekur - Su Üstüne Yazı Yazmak
    Dücane Cündioğlu - Cenabı Aşka Dair
  • Aşkın Elçisi Güzel
  • Uğur Koşar'ın kitaplarını bende merak ediyorum.

• ''Elif Şafak - Aşk'' Roman tarzında hem gerçek aşk hemde ilahi aşkı gayet güzel anlatmış.Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByPozitif -- 21 Mayıs 2014; 17:58:21 >
  • tüm arkadaşlara teşekkür ederm
  • silliusblack kullanıcısına yanıt
    Tasavvuf ve benzeri kitaplardan uzak durmanızı öneririm. Zîrâ en son kendinizi Allah yolunda iken, vahdet-î vücudçu olarak bulabilirsiniz.

En güzel ve doğru kaynak, 10 ciltlik, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın ''Hak Dini Kur'an Dili'' tefsiridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Tasavvuf ve benzeri kitaplardan uzak durmanızı öneririm. Zîrâ en son kendinizi Allah yolunda iken, vahdet-î vücudçu olarak bulabilirsiniz.

En güzel ve doğru kaynak, 10 ciltlik, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın ''Hak Dini Kur'an Dili'' tefsiridir.

farklı bir bakış açısı tabi düşünmek lazım maksat aşk kervanının bir yerinden dahil olabılmek yada aşk deryasından bir damlada olsa tadabilmek tatmış olanlardan nasiplenebilmek...
  • silliusblack kullanıcısına yanıt
    Farklı bir bakış açısı falan değil, bahsettiğim şey bilinen bir gerçektir. Yukarıda bahsedilen tüm kaynaklar vahdet-î vücudçü ve tarikatçı kafasına hizmet eden kitaplardır.

Ben sâdece sizi uyardım. Kur'an-ı Kerîm mantığı tam oturtulmadan bu tür kitaplara merak salmak, ilâhi aşk adı altında Allah yolundan sapmaya dahi neden olabilir.

Tabii yine de siz bilirsiniz, benim önerim gâyet net ve açıktır.

İyi akşamlar.
  • daha bitirmedim ve de niyetim yok hemen bitirmeye, tolstoy - içimizeki şeytan şuana kadar başka bişey anlatmadı.
  • Ahmet Ümit Bab-ı Esrar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.