Şimdi Ara

İkinci Klima tavsiyesi (Dubleks Ev, detaylı açıklama var)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
5.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben klima konusunda cok az bır bılgıye sahıbım. forum sayfalarını okudukca da kafam daha cok karıstı. evimde bir klima var ve ben ıkıncı klimayı alacagım. eger bana yardımcı olursanız cok sevınırım. simdiden goruslerını paylasacak olan arkadaslarada tesekkur ederım.

Ben İzmir Sirinyer de oturmaktayım evim bir apartmanın 3.ve 4. katı yanı ıcten merdıvenlı dublex bi daire. alt katta acık mutfak ve salon bulunmakta ve yaklasık 35 m2 . ust katta ıse 5m2 bir hol var ve 8+8+10 m2 olmak uzerede 3 oda bulunmakta. bunlardan bırısıde yatak odası. ve birde banyo var tabi... herneyse evimiz kuzey cepheli. oglenbe kadar gunes alıyor. ve ust kat aynı zamanda catı katı. camlar cıft cam pvc. yerler parke. gecen sene eve ilk tasındıgımızda paramız anca buna yettıgı ıcın arcelık 24000 btu luk klımasını aldık. inverter falan degil. normal olanını. gecen sene ust kat ve ozellıklede yatak odası(10m2) cok soguk oldu. banyo falan yapınca ust katta donduk. alt kattakı klimamızda oyle cok sahane ısıttı dıyemem. orta derecede ıdare ettı. sanırım evın dublex olması ve ıcten merdıven olması ısı kaybına sebebiyet verdi. gecen sene 120 ytl den asagıya elektrık faturam dusmedı.( sofbende elektırıklı). bu sene ust kattakı yatak odamıza bır klıma almayı dusunuyorum. ve bu sefer daha temkınlı yaklasmak ıstıyorum. tavsiyelerinize cok ıhtıyacım var. mitsubıshı nın yeni bir kampanya baslattıgını duydum. birde evde butun gun kımse yok. aksam 19.00 gibi eve geliyoruz ve yatana kadar salondakı 24000 lik klimayı kullanıyoruz. bana ne onerırsınız?

Konu başlığınız açıklayıcı olmadığı için düzenlenmiştir.
    Lütfen başlık seçiminde daha fazla özen gösterelim.
    Bilgi için TIKLAYIN
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Merhaba,
    evinizde ısı yalıtımı varmı?Yoksa hiç olmazsa yatak odasına ısı yalıtımı yaptırmanızı öneririm.Çok büyük fark göreceksiniz.Mitsubishinin kampanyası iyi bence.Yatak odanız 10 m2 ise bence 9000btu inverter klima yeterli olacaktır.Şu anki durumda klimanızdan performans saglayamamanızın en önemli nedeni evinizin şekliyle ilgili.Ama yalıtım yaptırmanızı öneririm.Mesela ben istanbulda kalıyorum ve bizim eve gelen burası niye soguk degil diyorlar.Sonradan yalıtım yaptıgımdan dolayı evin ısısı nerdeyse sabit kalıyor.Tavsiye ederim.
  • 35m için İzmir'de 24000 btu rahat yeter fakat dubleks evde merdiven boşluğu nedeniyle aslında kapısı açık bir odayı ısıtmaya çalışmışsınız gibi birşey olmuş.ve ısınan hava yükseleceği için merdiven boşluğundan sebep üst kata hava hareketi fazla olacaktır ve üst kat çatı katı olduğu için ısı kaybı çok fazla olacaktır böylece alt kattada istediğiniz verimi alamamışsınız sanırım.bence ya ikinci katıda ısıtacaksınız ya da alt kat ile üst kat arasında hava akımını bir yolunu bulup keseceksiniz.çünkü siz 24000 btu ile 35m den çok daha fazlasını ısıtmaya çalışmışsınız aslında.
    sadece yatak odasına 10m için klima alacam derseniz 10m yi çok rahat fazlasıyla ısıtırsınız çok dandik bir klima olmamak şartıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: loko

Merhaba,
    evinizde ısı yalıtımı varmı?Yoksa hiç olmazsa yatak odasına ısı yalıtımı yaptırmanızı öneririm.Çok büyük fark göreceksiniz.Mitsubishinin kampanyası iyi bence.Yatak odanız 10 m2 ise bence 9000btu inverter klima yeterli olacaktır.Şu anki durumda klimanızdan performans saglayamamanızın en önemli nedeni evinizin şekliyle ilgili.Ama yalıtım yaptırmanızı öneririm.Mesela ben istanbulda kalıyorum ve bizim eve gelen burası niye soguk degil diyorlar.Sonradan yalıtım yaptıgımdan dolayı evin ısısı nerdeyse sabit kalıyor.Tavsiye ederim.

Evet dedikleriniz cok dogru merdıven boslugundan dolayı cok ısı kaybım oluyor. sız yalıtım yaptırmamı tavsıye etmıssınız. bunu bırazdaha acabılırmısınız? mesele ne yaparak ısı yalıtımını saglayabılırım.? sız ne yapmıstınız yalıtım ıcın ? tesekkurler!

• Merhaba,
    ben yalıtımı içten yaptırdım.Bauhausa gidip(yada başka yapı malzemeleri satan yere)ordan ısı yalıtımı yapacam dedim,ona göre Malzeme verdiler.Duvara ısı yalıtım plakaları yapıştırıyorsunuz.Sonra sıva yapıp fileyi sıvaya batırıyorsunuz ve filenin gözükmüyecekşekilde düz sıva haline getiriyorsunuz.Aslında çok basit.2-3 saatte yapmıstık.Bence en iyisi yapı malzeme satan yere gidip sormanız.Odanın ölçülerinide alın unutmayın!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.