Şimdi Ara

Ikinci El piyasası artışının TEK sebebi ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gidin bayilere hemen hemen hiçbirinde sıfır araç kalmamış.
    Olanlar da satılmış!

Sipariş verecek olsan 2-3 ay bekliyorsun en az.
    Ha bu arada öyle satılanlar da uygun diye değil,180-200 falan saniye durmuyor golfler.

Haliyle arac almak isteyen adam 50 fazla olsun sıfır olsun da diyemiyor,araç yok çünkü!!!

Ikinci elde de bu yüzden inanılmaz bir talep var.

Talep doğal olarak arzini yaratıyor.Adam arabayı 80e çok rahat satıldığını görüyor 90 diyor, ee sonra bakıyorlar 90a da çok rahat gidiyor sonra 100 vs.

Ikinci el piyasası ancak ve ancak ülkemize çok fazla sıfır araç gelmesi ile düşer.Tabi ötv indirimi ve yeniden hurda teşvikiyle.

Bunun dışında köylü gibi, 3 tane fake ilan açıp piyasayı düşüreceğini sanan andavallarin oyununa gelip de vaktinizi boşa harcamayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun zamandır forumda böylesine kaliteli ve özgün bir tespit görmemiştim. Sizi tüm kalbimle tebrik ediyorum, hatta ayakta alkışlıyorum.

Piyasayı al-satçı tayfanın yükselttiğini söyleyecek olan arkadaşınız ne zaman konu açacak kısmetse?

• cankut1907 C kullanıcısına yanıt
    Açıyorlar durmadan, dakika durmuyorlar ki

• millet olarak asıl sıkıntımız bu : "tek sebep" arıyoruz.

tek bir sebebi yok. sıfır araç konusu bie sebeptir, belki en büyük etkendir son iki ay için ama alsatçı galericilerin balon ilanları hayali ilanları falan hepsi etkilidir. tek bir sebep aramayın.
  • Dün aracımı sattım, ama satmadan 1 ay önce piyasa araştırması yaptım, ilanların cogundan donuş alamıyorum, galericileri arıyorum aracı sattık diyor ama halen ilanda. Muhtemelen araç bulamayacağım bir süre, 2008-2009 audiler gördüm 98-99 a tüylerim ürperdi.
  • fiyat düşmez

hazirana kadar artış hızla devam edecek
  • 2. Elde araçlar çakıldı günlerdir satılmayan golfler passatlar var nedeni çok acık belli balon piyasadır.

Balon piyasa Fake fiyatlar koyup düşürürsün ama andaval olursan işi çözdüğünü sanarsın klavyeden yazarsın şuanda şubat ayındayız doğuş otoda mart teslim bir dünya araç var. A3 golf vs.. yok çok hızlı satılıyormuş algıyı bırakalım şimdi. Yok bayide araç bulamıyormuş martta teslim bir dünya araç var kimse 50 fazla olsun sıfır alayım demiyorki. Sarı site varken orda ne yazıyorsa o fiyat ederi, değeri , gideri sanıyor alakası yok 1 aydır çakıldı bir dünya araç alan satan yok. Bu arada satışta al satcılar arasında oluyor oyuna gelmeyin.

• Bayiler salak mı birsürü araba getirsin.

Yılda milyonlarca ciro yapıyorlar, bilerek mi getirmiyorlar sebebini hiç düşündünüz mü?

Bugün sipariş verseler proforma oluşuyor Euro 6.5 tl. 2 ay sonra sipariş faturası çıkıyor Euro 6.8 tl. Adam gelecek arabayı önceden satmış zaten Euro’yu 6.5’ten baz alıp.

Bu zarara ne kadar dayanabilecekler? Bu yüzden kısıtlı adetlerde dövizi daha yüksekten baz alıp sipariş geçiyorlar.

O işletmelerde onlarca yüzlerce insan çalışıyor. En ufak çalkantı büyük maddi risk demektir. Kurulması on yıllarca verilen emeğe dayanıyor, en ufak riskte sıkıntı yaşayıp batmaları an meselesi. Son 2 yıl içinde onlarca bayi kepenk kapattı.

Dövize ve dışa bağımlı bir ülkede bu sıkıntıların neyden kaynaklandığını sorgulasanız daha iyi olur bence. Yoksa bayi binlerce araba getirmek ister çünkü normal bir ülkede sattıkça kazanırsın.

• Bir yakınım o kadar uyarılarıma rağmen 2008 model passata hemde dsg hemde üçyüzbin küsürde ki passata yanlış okumuyorsunuz 70 bin tl para verdi. Yani kimse kusura bakmasın bu piyasanın bu hale gelmesi alıcılardır. Almamak bu kadar zor olmamalı.

• Ula Fotomaç sayfasına döndü forum. "ünlü sporcu sakatlandı" tıkla " amatör küme zıttırırık spor kulubunde oynayan nurullah topalak 3 ay sahalardan uzak kalacak"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cankut1907 C kullanıcısına yanıt
    Gelir ağlar birazdan hocam. Bir de vergi kaybı oluyor diye bahaneler sunuyor ya gülmekten ölüyorum. Kendisi sanayi esnafı, ne kadar vergi verdiği malum.
  • blasko77 kullanıcısına yanıt
    kim diyo cakıldı passat 2014 66 bn km 155 bin tl gitti dün simdi arac bulamiyoruz bugun kimi arasak noterdeyiz diyor

• 10 bin fazla verip alın canım öyle öyle bu hale geldi bu piyasalar. 100 lerce araba ilanda yüksek fiyattan çakıldı...

• Arzdan dolayı olsa fiyatlar düşer. Ama düşmezse tek sebep ENFLASYON

• bizim millet garip o yüzden piyasa bu kadar yüksek. Sanki aabanın köküne kıran girdi. Acele etmeyin dedikçe ''Araba yokmuş, araba yok, valla araba kalmamış'' sonra bizi niye kazıklıyorlar.Sen kazıklanmaya mecbursun.

x galeriden arıyor abi caravelle var düşünür müsün? Ne kadar abi 243000 tl 220 veririm abi pazarlık olmaz. O zaman almam bende 1 hafta sonra yine aynı. En son küfür edicem kamile. Ben almam abi gerekirse 2. el kötü bir araba alır ona binerim.Pertten dönme clio alırım 20bine ama ben fırsatçı insanlara fırsat vermem. Yazık lan ben kolay mı kazanıyorum.

Acelem yok pert bir araba alırım piyasa düzelince iyisini alırım. Piyasa hiç mi düzelmedi almam olur biter. Ama bizim millet saftır şimdi duyuyorum alsatçılar bizim safları kandırıyorlar araba yok gelmeyecek aboovvv ne büyük dert la Yani ne suç alsatçı da ne galeride ne distribütörde suç bizim saf millette.

• blasko77 kullanıcısına yanıt
    Hocam çoğu mesajınızı dikkatle okurum takip ederim, genelliklede beğenirim.

Fakat dün sabah 9 gibi ortalama üstü fiyata 2013 a3 sb aracımı koydum. 12 gibi bi arkadaş aradı gelip baktı, çok az pazarlıkla 13:30'da noterdeydik :) nasıl gitti anlamadım.
    Şu an A3 soruyorum Doğuşlara en erken mart sonu diyorlar...
  • Hocam sizin araç uygunmu gitti kaça gitti acaba gerçi piyasa üstü fiyat diyorsunuz. Yinede 2013 olduğundan alana çok ucuz gelmiştir. 😀

Ben hep 2018/2019 bakıyorum onlarda sıfırından pahalı bayiden alan karlı çıkıyor benim sitemin onlara. 😀 100 favoriden 98 i 15 gündür duruyor bana göre durgun. bayide araç yok büyük fırsat 2.el için fiyatlar çok arttı alabilen yok al satcı arasında dönüyor gibi araçlar sonra son sahibiyle buluşuyor benim baktığım araçlar😀

• quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Bayiler salak mı birsürü araba getirsin.

Yılda milyonlarca ciro yapıyorlar, bilerek mi getirmiyorlar sebebini hiç düşündünüz mü?

Bugün sipariş verseler proforma oluşuyor Euro 6.5 tl. 2 ay sonra sipariş faturası çıkıyor Euro 6.8 tl. Adam gelecek arabayı önceden satmış zaten Euro’yu 6.5’ten baz alıp.

Bu zarara ne kadar dayanabilecekler? Bu yüzden kısıtlı adetlerde dövizi daha yüksekten baz alıp sipariş geçiyorlar.

O işletmelerde onlarca yüzlerce insan çalışıyor. En ufak çalkantı büyük maddi risk demektir. Kurulması on yıllarca verilen emeğe dayanıyor, en ufak riskte sıkıntı yaşayıp batmaları an meselesi. Son 2 yıl içinde onlarca bayi kepenk kapattı.

Dövize ve dışa bağımlı bir ülkede bu sıkıntıların neyden kaynaklandığını sorgulasanız daha iyi olur bence. Yoksa bayi binlerce araba getirmek ister çünkü normal bir ülkede sattıkça kazanırsın.
    İyide dolar euro nun bu kadar oynak olma sebebi neyden kaynaklanıyor bunuda sorun?

Değil araba bulmak teyp bulamıyorum ne zamandır stokta yok, orijinal egzoz bakarım stokta yok.

Yok oldu herşey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Demin baktım jazz 155k sahibinden sıfır km 159k

bu ne ya?
  • sıfır araçlar yeni fiyatları ile gelince daha da yükselebilir. fakirleşiyoruz olan bu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.