Şimdi Ara

iki çanak birleşir mi? birbirine bağlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oturduğum apartmanın çatısında bana ait bir turksat çanak var. Bu çanak evde iki odaya dağılıyor. Digitürk hd taraftar paketi almak istiyorum. Bu durumda digitürk yetkilileri, eutelsat çanağı kurmaya gelecek sanırım. Merak ettiğim şu: Mevcut olan turksat çanağımla, yeni kurulacak eutelsat çanağını birleştirirler mi? Yoksa yeni bir hat mı çekerler?

• quote:

Orijinalden alıntı: emresevinc

Oturduğum apartmanın çatısında bana ait bir turksat çanak var. Bu çanak evde iki odaya dağılıyor. Digitürk hd taraftar paketi almak istiyorum. Bu durumda digitürk yetkilileri, eutelsat çanağı kurmaya gelecek sanırım. Merak ettiğim şu: Mevcut olan turksat çanağımla, yeni kurulacak eutelsat çanağını birleştirirler mi? Yoksa yeni bir hat mı çekerler?

Eğer bir tane diseqc sviç satın alıp hazır ederseniz, çatıda antenlerden çıkan kablo bu sviçte birleştirilir ve evinize inen aynı kablo ile izleyebilirsiniz.

Yalnız eve inen kablo eski ise, bu iş nedeniyle DT ekibine kabloyu yeniden çektiriniz.

Evde cihazların durduğu yerde ise, iki cihazı bir birine, iki ucu F konnektör'lü kablo ile irtibatlayınız. Cihazların arkasına baktığınızda, hangi cihazın arkasında "loop out" çıkışı var ise, loop out çıkışından diğer cihazın anten girişine irtibatlayınız.

Bu şekilde, cihazlardan biri stand-by'da beklerken, diğer cihazı kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Oturduğum apartmanın çatısında bana ait bir turksat çanak var. Bu çanak evde iki odaya dağılıyor. Digitürk hd taraftar paketi almak istiyorum. Bu durumda digitürk yetkilileri, eutelsat çanağı kurmaya gelecek sanırım. Merak ettiğim şu: Mevcut olan turksat çanağımla, yeni kurulacak eutelsat çanağını birleştirirler mi? Yoksa yeni bir hat mı çekerler?

Eğer bir tane diseqc sviç satın alıp hazır ederseniz, çatıda antenlerden çıkan kablo bu sviçte birleştirilir ve evinize inen aynı kablo ile izleyebilirsiniz.

Yalnız eve inen kablo eski ise, bu iş nedeniyle DT ekibine kabloyu yeniden çektiriniz.

Evde cihazların durduğu yerde ise, iki cihazı bir birine, iki ucu F konnektör'lü kablo ile irtibatlayınız. Cihazların arkasına baktığınızda, hangi cihazın arkasında "loop out" çıkışı var ise, loop out çıkışından diğer cihazın anten girişine irtibatlayınız.

Bu şekilde, cihazlardan biri stand-by'da beklerken, diğer cihazı kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

cevap için çok teşekkürler. bir sorum daha olacak. digitürk taraftar paketi üyesiyim. turksat üzerinden sd aboneliğim var. eutelsat çanağını dışarıdan bir uyducuya taktırsam, turksat kanalında kullandığım digiturk receiver ı ile eutelsat üzerinden digitürk izleyebilir miyim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Kolay gelsin.

cevap için çok teşekkürler. bir sorum daha olacak. digitürk taraftar paketi üyesiyim. turksat üzerinden sd aboneliğim var. eutelsat çanağını dışarıdan bir uyducuya taktırsam, turksat kanalında kullandığım digiturk receiver ı ile eutelsat üzerinden digitürk izleyebilir miyim?

O konuyu tam bilmiyorum.

Digitürk'e ait uydu cihazlarının modeline göre değişiyordu sanırım. DT'nim çok çeşitli uydu alıcı modeli var.

Servis elemanına sormanız yerinde olur.

• eutelsat var bende ama yayınlar 3-4 saniye geç geliyor bilgilendireyim istedim.
  • Tek diseq den gelirde, 2 uydu alıcı ile kullanırsanız cihazları yakma ihtimaliniz var...Çift çıkışlı lnb ile ayırmak daha doğru olur..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.