Şimdi Ara

İki Bilgisayar Arası Dosya Paylaşımı Yapmak (Resimli Anlatım) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
21
Favori
243.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Detonator

yararlı bir bilgi. ancak güvenlik konusunda sıkıntılar yaratabilirmi sizce?

Şifre koyarsan bir sıkıntısı olmaz
  • peki bu kadar zahmete girmek yerine P2P yazılımlar kullansak veya teamwiever tarzı şeyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Detonator

peki bu kadar zahmete girmek yerine P2P yazılımlar kullansak veya teamwiever tarzı şeyler?

Böyle daha hızlı daha güvenli daha ilkel
  • tesekkurler ısıme yaradı
  • beyler 2 pc arasında dosya paylasımı yaparken kota yermı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktg06

beyler 2 pc arasında dosya paylasımı yaparken kota yermı ?

Yok kota gitmez. Ekstradan: kota konusunda kuru bilgisayar kimseyi kesmiyor artık. Sınırlı veya sınırsız bile olsa farketmez, eğer şüphen varsa modeme giren telefon kablosunu çekince yapabildiğin herşey kota yemeyen, kendi bilgisayarında olan yerel eğlence imkanlarındır korkmadan kullanabilirsin.. İnternetsiz evin içinde kendi modeminle oluşturduğun bu ağ bağlantısına YEREL İNTERNET veya intRAnet denir.

Son olarak 2003 ten itibaren evde 2 şer pc kullanmaya başlayınca ağ bağlantısı hemen ilgilendiğimiz konu oluvermişti. Ancak alt kattaki cafeye rahat rahat bağlanıp paylaşım yapan pc miz laptoptan bağlanma konusunda ha bire sorun çıkarıyordu. O zaman ağ bağlantısını engelleyenin taşınabilen cihazlarda daha sıkı bir güvenlik duvarı oluşturan virüs programlarının olduğunu farketmiştik. İlk önceleri mecburen güvenlik duvarı ve korumayı devredışı bırakıyorduk yoksa laptop ağda gözükmediği gibi laptop ın kendisi de diğer pc leri göremiyordu. Neyse daha sonraları İSTİSNALAR OLUŞTURMA konusunu arayıp buldum ve güvenlik kuralı olarak kaydedince pek o sorunu yaşamaz olmuştuk ama artık şimdilerde sınırsız internet varken pek lazım olmayınca ağ bağlantısı falan kullanmıyoruz.

.
    .
    .
    .
    57-52

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ademx33 -- 16 Şubat 2015; 23:20:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ademx33

quote:

beyler 2 pc arasında dosya paylasımı yaparken kota yermı ?

Yok kota gitmez. Ekstradan: kota konusunda kuru bilgisayar kimseyi kesmiyor artık. Sınırlı veya sınırsız bile olsa farketmez, eğer şüphen varsa modeme giren telefon kablosunu çekince yapabildiğin herşey kota yemeyen, kendi bilgisayarında olan yerel eğlence imkanlarındır korkmadan kullanabilirsin.. İnternetsiz evin içinde kendi modeminle oluşturduğun bu ağ bağlantısına YEREL İNTERNET veya intRAnet denir.
    .
    .
    .
    .
    57

TEŞEKKURLER
  • quote:

TEŞEKKURLER

Rica ederim.
  • ABİLER BİR LAPTOP BİR MASAÜSTÜ KULLANIYORUM İKİSİDE KABLOLU DEDİKLERİNİ YAPTIM ANCAK TIKLAYINCA .... KONUMUNA İZNİNİZ YOK BİLLMEM NEREYE BAŞVURUN DİYOR İZİNLER TAMAM GÜVENLİK DUVARI KAPALI HERHANGİ Bİ VİRÜS PROGRAMIDA KULLANMIYORUM ŞAŞTIM KALDIM
  • Zaba kullanıcısına yanıt
    anlatımız mükemmel olmuş. win 7 deki bu uygulama 8.1 geçerlimi 8.1 de nasıl yapılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhmmbay44

anlatımız mükemmel olmuş. win 7 deki bu uygulama 8.1 geçerlimi 8.1 de nasıl yapılabilir

8.1 içinde geçerlidir.
  • Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    Anlatım için teşekkürler, bir sorum olacak.
    Modemim Asus DSL-N12E, 300 mbps aktarım hızı var. Bilgisayardan biri modeme ethernet ile bağlı diğeri wireless, aralarındaki aktarım sadece saniyede 3-4 mb. Bunun sebebi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencay

Modemim Asus DSL-N12E, 300 mbps aktarım hızı var. Bilgisayardan biri modeme ethernet ile bağlı diğeri wireless, aralarındaki aktarım sadece saniyede 3-4 mb. Bunun sebebi ne olabilir?

HDD ve işlemci hızından kaynaklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

quote:

Orijinalden alıntı: Gencay

HDD ve işlemci hızından kaynaklı.

Teşekkürler, aktardığım bilgisayar sekiz yıllık falan onun network kartından da olabilir diye düşündüm sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pclerin laptop ya da masaüstü olması veya kablolu ya da kablosuz bağlantı sağlaması fark etmez win 7,8 bu özelliklerle geliyor zaten kolaydır bu özelliği kullanmak
    bu arada hiç internet bağlantınız olmadan switchlede yapabilirsiniz arkadaşlar aklınızda bulunsun
    (switch:modem benzeri arkasında ethernet için girişler bulunan,trafiği yönlendirmeye yarayan alettir)kolay gelsin.
  • teşekkür etmek için giriş yaptım, umarım trollemiyorumdur, çok işime yaradı her defasında bir yerden bulup yapıyordum, sonra unutuyordum gayrı burdan bakar iyice öğrenirim. tekrardan çk tşkrler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper Tunga NOYAN

teşekkür etmek için giriş yaptım, umarım trollemiyorumdur, çok işime yaradı her defasında bir yerden bulup yapıyordum, sonra unutuyordum gayrı burdan bakar iyice öğrenirim. tekrardan çk tşkrler.

Rica ederim
  • Allah razı olsun hocam durmadan usb tak çıkar sonra diğerine tak derdinden kurtardın beni
  • Oh beee çok sağol +1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler paşam yaptım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.