Şimdi Ara

İki Bilgisayar Arası Dosya Paylaşımı Yapmak (Resimli Anlatım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
21
Favori
243.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightwish34

paylaşım kısmında paylaşım seçeneğini sönük gözüküyor ve tıklayamıyorum sebebi ne olabilir ?

sebebini bilmiyorum ama dosyayı paylaşmak istiyorsan paylaşım > gelişmiş paylaşım a bas sonra açılan pencerede 'bu klasörü paylaş' yazan yere tik at ve tamam de ...
  • bılgı ıcın saol lakın benım laptop xp masaustu wın7 nasıl baglarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety10

bılgı ıcın saol lakın benım laptop xp masaustu wın7 nasıl baglarım

win 7 paylaşımını arkadaş anlatmış .xp de bilgisayarıma sağ tılla özellikler e bas çıkan pencere de bilgisayar adı sekmesi var oraya gel sonra ağ kimliğini değiştir butonuna bas ve ağ kimliği yolu yazan yere WORKGROUP yaz. şimdi paylaşmak istediğin dosyaya sağ tıkla özellikler > paylaşım a gel ve paylaş de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel konu üstte dursun.
  • Paylaşım için teşekkürler , cidden çok faydalı. Peki modem olmadan sadece iki laptop arasında bir ethernet kablosu ile nasıl dosya aktıarımı yapabiliriz?
  • superrr bir paylaşım
  • usta bitanesin çok işime yaradı teşekkürler. fakat çok yavaş atacak galiba
  • Konu başlığı "İnternet üzerinden iki bilgisayar arasında bağlantı yapmak" olmalıydı. İnternet olmayan bir yerde bunu da yapmanız mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanunal

Konu başlığı "İnternet üzerinden iki bilgisayar arasında bağlantı yapmak" olmalıydı. İnternet olmayan bir yerde bunu da yapmanız mümkün değil.

Nasıl mümkün değil ! bilmeden yorum yapma bence. iki bilgisayarı ethernet kartları veya wireless kartları yardımıyla birbirine çok rahat bağlarsın.
    1) ethernet kablosunu iki bilgisayar da tak ve ayarlarını yap alsana ağ :D multiplayer oyunlarını çok rahat oynarsın:
    2) win 7 de ağ paylaşım merkezi > yeni bağlantı veya ağ kur > kablosuz geçici(bilgisayarlar arası) ağ kur yolunu izleyerek kablosuz olarak da ağ kurabilirsin.
    yani internet olmasa da olur kardeşim

kolay gelsin...
  • Hocam dediğiniz gibi herşeyi yaptım.Ama laptopa geçince sadece bir tane bilgisayar gözüküyor.Masaüstü pcmin adı ama içine girince Users klasörü felan var ve içindeki dosyalar laptopta olan dosyalar.Masaüstünde paylaşıma açtığım dosyalar gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CityOfDeath

Kendi anlatımımdır. Kolay gelsin. İyi günler.

çok işime yaradı teşekkür ederim fakat 6,55gb'lık bir dosyayı 3saat 45dk gibi bir sürede kopyalıyor bunu hızlandırmanın bir yolu yok mu?(işlemi 2 laptop arasında kablosuz yapıyorum)
    birde bunları görmek için şifre koyabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

Konu başlığı "İnternet üzerinden iki bilgisayar arasında bağlantı yapmak" olmalıydı. İnternet olmayan bir yerde bunu da yapmanız mümkün değil.

Nasıl mümkün değil ! bilmeden yorum yapma bence. iki bilgisayarı ethernet kartları veya wireless kartları yardımıyla birbirine çok rahat bağlarsın.
    1) ethernet kablosunu iki bilgisayar da tak ve ayarlarını yap alsana ağ :D multiplayer oyunlarını çok rahat oynarsın:
    2) win 7 de ağ paylaşım merkezi > yeni bağlantı veya ağ kur > kablosuz geçici(bilgisayarlar arası) ağ kur yolunu izleyerek kablosuz olarak da ağ kurabilirsin.

kolay gelsin...

Alıntıları Göster

bunu nasıl yani yapabiliyorsun demek istedim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramis61 -- 4 Şubat 2013; 3:09:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ramis61

quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

kolay gelsin...

ethernet ile nasıl pc ler arası iletişim kuruyorsunuz ayrıntılı açıklayabilirmisiniz?

Nasıl yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: poseidon_TR

quote:

Orijinalden alıntı: CityOfDeath

Kendi anlatımımdır. Kolay gelsin. İyi günler.

çok işime yaradı teşekkür ederim fakat 6,55gb'lık bir dosyayı 3saat 45dk gibi bir sürede kopyalıyor bunu hızlandırmanın bir yolu yok mu?(işlemi 2 laptop arasında kablosuz yapıyorum)
    birde bunları görmek için şifre koyabilirmiyiz?

Hız işlemciyle alakalı hocam. Ne kadar iyise o kadar hızlı alırsın dosyaları.
  • Güncel.
  • arkadaşlar şimdi ethernet ile nasıl yapıyoruz?
    bir tane ethernet kablosunu(cat5) alıyorsunuz. bir ucunu bir bilgisayara diğer ucunu diğer bilgisayar takıyorsunuz. bu konunun en başında konuyu açan arkadaşın anlattığı gibi ayarlarını yapıyorsunuz. ağ kurulmuş oluyor. bunda anlamayacak ne var anlamadım doğrusu?
  • ağ adı ve parola girin diyor bunu nasıl çözebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: choosendead

ağ adı ve parola girin diyor bunu nasıl çözebilirim

Parolayı kaldır diğer bilgisayardan.
  • 40 dkdir kafayi yemistim "everyone" olayini bilmiyordum sonunda aktarimi yapabildim cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

40 dkdir kafayi yemistim "everyone" olayini bilmiyordum sonunda aktarimi yapabildim cok tesekkurler

Rica ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.