Şimdi Ara

İki Ayrı HardDisk'e İki Ayrı Windows 7 64-bit Kurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar benim bir sorum olacak, ben de şu an mevcut olarak 320gb seagate hdd var.ikinci hdd olarak 1tb seagate alacağım.Soruma gelirsek.
    1.HDD=320 GB Windows 7 64-bit Kurulu
    2.HDD=1TB Windows 7 64-bit kurulacak

bu iki hdd pc ye takınca boot ekranında iki işletim sisteminden hangisini açmak istiyorsam kısacası hangi hdd yi açmak istiyorsam boot ekranında bana soruyor mu yoksa özel bir işlem yapmama gerek var mı?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 13 Eylül 2010; 11:45:42 >

• Hangi HDD yi açmak istiyorsanız onu soruyor diye biliyorum ben. Ama yanlış biliyor olabiliirm :)
  • başka fikri olan yok mu ?
  • Arkadaşım hertürlüsünü denememiş olsamda birkaç türünü denedim. Eğer hddlerin ilk bölümlerini işletim sistemi kurmak üzere ayırır ve işletim sistemlerini kurarsan başlangıçta hangisini açmak istediğini soracaktır.
    Eğer belli süre zarfında seçim yapmazsa 1. sistem otomatik olarak başlar. Aynı işletim sistemini kuracağın için ikisininde ismi aynı olacaktır,sen daha sonra sistemden seçim ekranı süresini ve isimlerini ayarlayabilirsin.
    Yalnız bunda 1. sistemi kaldırmaya kalkarsan bootmanager C sürücüsü üzerinde olduğu için 2. sistemde gidebilir. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Arkadaşım hertürlüsünü denememiş olsamda birkaç türünü denedim. Eğer hddlerin ilk bölümlerini işletim sistemi kurmak üzere ayırır ve işletim sistemlerini kurarsan başlangıçta hangisini açmak istediğini soracaktır.
    Eğer belli süre zarfında seçim yapmazsa 1. sistem otomatik olarak başlar. Aynı işletim sistemini kuracağın için ikisininde ismi aynı olacaktır,sen daha sonra sistemden seçim ekranı süresini ve isimlerini ayarlayabilirsin.
    Yalnız bunda 1. sistemi kaldırmaya kalkarsan bootmanager C sürücüsü üzerinde olduğu için 2. sistemde gidebilir. Kolay gelsin.

pek anlamadım 1tb'lik hard disk'i partitionlara ayırmayacağım direk 1tb olarak kullanacağım bu sorun olur mu? bir de jumper ayarı yapmama gerek var mı hdd ler arasında

• ikinci harddiske windows kurmanız gerekmez...
    mevcut windows ile onu kullanabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vtnsvr

ikinci harddiske windows kurmanız gerekmez...
    mevcut windows ile onu kullanabilirsiniz...

kullanmak mesele değil mesela oyun oynamak istesem , oyunun işletim sisteminin yüklü olduğu sürücüye kurmam gerekmiyor mu bu durumda yeni aldığım hdd ye kurduğum oyunları açamam, yeni hdd ye de bir işletim sistemi kurmam gerekli diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

kullanmak mesele değil mesela oyun oynamak istesem , oyunun işletim sisteminin yüklü olduğu sürücüye kurmam gerekmiyor mu bu durumda yeni aldığım hdd ye kurduğum oyunları açamam, yeni hdd ye de bir işletim sistemi kurmam gerekli diye biliyorum

Oyunu hangi sürücüye kurduğunun bir önemi yok. Bende C den I ya kadar hdd bölümleri var ve programlar F üzerinde,filmler G üzerinde,oyunlar ise 200+200 gb olmak üzere H ve I sürücülerinde kurulu pekte sorun yaşamıyorum. Ayrıca C üzerinde Win XP D üzerindede Win7 var ve hangisiyle istersem oyunları oynayabiliyorum.Yalnız bazı oyunların ve programların registry kayıtları alındı,özellikle seri nosu ile çalışanlar için gerekiyor.
  • 2 tane windows a gerek yok. oyunu kurarken istediğin dizini seç oraya kur.Direkt oyna.Başka aaçla 2 ayrı windows istiyorsan açılışta sana hangisini istediğini sorar.Ama ayrı ayrı windows gerek yok tek windows kur.
  • Bence hiç ugrasma 320 win 7 kur 1tb da d yap oyunları filmleri programları dye kur rahat rahat kullanan isi karsıtırmaya gerek yok

SAYGILARLA
  • oyunları 2.hdd ye işletim sistemini kurmadan kurunca bazı oyunlar çalışmayabilir diye biliyorum yanılıyor muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRTINA -- 15 Eylül 2010; 23:01:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRTINA

oyunları 2.hdd ye işletim sistemini kurmadan kurunca bazı oyunlar çalışmayabilir diye biliyorum yanılıyor muyum?
  • Hayır Sistem windowsun kullanacagı dosyaları otomatik olarak aktarır siz sadece oyun dosyalarının saklanacagı yeri degistiriyorsunuz.Eger ole olsaydı 10 tane harddiski olan kisi her hddye isletim sistemi kurmak zorunda kalırdı.

SAYGILARLA
  • slm arkadaşlar yukarıda yazmış olduklarını konuyla alakalı olarak kendi sıkıntılrımı dile getirecem bendede 2 tane hdd var 320gb/500gb bende bu hdd lerin birisine windows7 64 bit işletim sistemi diğerinede 32 bit sistem kurmak istiyorum ve yukarıda okuduğum kadar bilgilendim tam olarak nasıl olucak yeni aldığım hdd formatı atarken herzamanki gibi standart işlemlerimi uygulayacağız yardım edereniz minnet duyarım
  • hiç bir ayar yapmana gerek yok o soracaktır
  • teşkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.