Şimdi Ara

Ikco Samand Aldık (Resimler Eklendi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
17.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TURKER75

Sürücü tarafındaki cam açma kapama tuşları niye öyle aşağıya yapılmış anlamadım ,az daha aşağıya koyalarmış iranlılar ayak parmakları ilede aç kapa yapabilirlerdi .

Arkadaşım biraz abartılı latife oldu ama çok garibime gitti doğrusu .

Aracını güle güle kullan ..

evet görünürde çok aşağıda. yalnız benim boyumda biri iiçin sıkıntı yok rahat ulaşabiliyorum. İyi dilekleriniz için teşekkür ettim
  • hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Life Eternal -- 22 Nisan 2012; 2:06:08 >
  • Peugeot 206 sedanlar iranda uretiliyor. Samand'da Pejo motorlu ve avrupa standartlarında bir otomobil. Hayırlı olsun...
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • Güle güle kullanın
  • Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanmanız dileği ile
  • Hayırlı olsun.
  • bazıları alınmış falan yok iran araç yapıyor diye. bu aracın mantık olarak kuş serisinden pek bir farklı yok. mekanik ve elektronik donanımı neredeyse olduğu gibi peugeotlardan alınma.

rahat olun biz de istesek böyle bir toplama aracı çok rahat yaparız, önemli olan tamamen kendimizin tasarlayıp üretmemiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

bazıları alınmış falan yok iran araç yapıyor diye. bu aracın mantık olarak kuş serisinden pek bir farklı yok. mekanik ve elektronik donanımı neredeyse olduğu gibi peugeotlardan alınma.

rahat olun biz de istesek böyle bir toplama aracı çok rahat yaparız, önemli olan tamamen kendimizin tasarlayıp üretmemiz.

Hocam valla bu aracı dışarıdan kuş serisine benzetebilirsiniz ama yazdığım donanımları hangi kuş serisinde gördünüz ? Sizin oranın kuşları epey bi donanımlı olsa gerek.

Ayrıca siz ne zannediyosunuz Türkiye bi araba çıkarsın süper kalitede olsun uçsun konsun az yaksın tasarım falan süper olsun ?.. İşe bi yeerden başlamak gerekir iranı hiç sevmem ne halkını ne hükümetini ama adamları takdir etmek lazım kendi araçlarını öyle yada böyle çıkardılar inş gerisini getirirlerde küresel rekabet ortamından bizde faydalanırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cya__

quote:

bazıları alınmış falan yok iran araç yapıyor diye. bu aracın mantık olarak kuş serisinden pek bir farklı yok. mekanik ve elektronik donanımı neredeyse olduğu gibi peugeotlardan alınma.

Hocam valla bu aracı dışarıdan kuş serisine benzetebilirsiniz ama yazdığım donanımları hangi kuş serisinde gördünüz ? Sizin oranın kuşları epey bi donanımlı olsa gerek.

Ayrıca siz ne zannediyosunuz Türkiye bi araba çıkarsın süper kalitede olsun uçsun konsun az yaksın tasarım falan süper olsun ?.. İşe bi yeerden başlamak gerekir iranı hiç sevmem ne halkını ne hükümetini ama adamları takdir etmek lazım kendi araçlarını öyle yada böyle çıkardılar inş gerisini getirirlerde küresel rekabet ortamından bizde faydalanırız.

2012 yılında kuş serisi üretmediğimiz için böyle donanımlar yok. ama kuş serisinin de gayet donanımlı modelleri vardı zamanına göre her ne kadar alt yapısı eski olsa da.

sanırım araç sahibi olduğunuz için gereksiz bir şekilde alındınız, ben bu aracın dışını ya da içini kuş serisine falan benzetmedim, bazıları iran araba yapıyor da biz yapmıyoruz diye dövünmüşler ona değindim.

gene de söyleyeyim, aracınızı pek donanımlı bulmadım, fiyatına göre normal buldum. sanki kuş serisi ile 2012 model ağzına kadar donanımlı bir aracı kıyaslamışım gibi tepki vermişsiniz de.

diyorum ki, Türkiye istese bu samand gibi bir arabayı rahatça yapar, çünkü bu araba toplama, altyapısı başka araçlardan alınma. önemli olan sıfırdan yapmak. gidip peugeotun motorunu, altyapısını kullanıp üstüne de kendi damgamızı basarsak gene pek faydası olmaz. o bizim aracımız olmaz temelde.

al bak üretici, hemen peugeot renault vs den girmiş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Khodro

yoksa şu an Türkiye kendi araçlarını da üretiyor, temsa, bmc bunlara örnek.

http://en.wikipedia.org/wiki/Temsa

http://en.wikipedia.org/wiki/BMC_(Turkey)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cya__

quote:

kuş seriside zamanı icin iyi konfor özelliklerine sahipti burda bahsedilen konuyu tam olarak anlayamamissiniz sanirim, turkiye boyle bir araba yapabilir ki bencede yapsin bu yolda adam akilli ilerlemessek direk kendi arabamizi yapmamiz zor gibi emeklemeden yurumus oluruz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Hocam hayırlı olsun

Ama keşke daha bilindik, daha çok tercih edilen marka alsaydınız.. Arabayı birisi markası ney sordumu Saman demek insana çok koyar

Kelime İngilizce telaffuza göre "Samand" yazılıyor ama okunuşu "semend" şeklindedir. Semend, Farsça'da "hızlı ve çevik at" demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmat1255 -- 31 Temmuz 2012; 5:47:16 >
  • hayırlı olsun markayı ilk defa duydum
  • Model ---------------Yakıt------------- Fiyatı

Samand-------------Benzinli-----------20.490 TL

Samand LX---------Benzinli-----------23.490 TL

Soren---------------Benzinli-----------24.490 TL

Soren LX -----------Benzinli-----------26.990 TL

Fiyatlar hala oldukça rekabetçi. samand lx 23 buçuğa iyiymiş sıfır araba isteyenler için.
  • Hayirli olsun

• 110 beygırlık bır aracın son hız olarak 160 gormesi anlamsiz geldı bana. 80 beygırlık i20, jazz tarzı araclar 160ı rahatlıkla goruyorlar. Pejo motoru kalıtesi dusuk demekki

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Model ---------------Yakıt------------- Fiyatı

Samand-------------Benzinli-----------20.490 TL

Samand LX---------Benzinli-----------23.490 TL

Soren---------------Benzinli-----------24.490 TL

Soren LX -----------Benzinli-----------26.990 TL

Fiyatlar hala oldukça rekabetçi. samand lx 23 buçuğa iyiymiş sıfır araba isteyenler için.

fiyatlar samand cıktıgında da boyleydi hiç artıs olmamıs. Fiyatına gore cok iyi bir arac

• Araçla alakalı herhangi bir sıkıntı vs. var mı acaba?
  • tam bir f/p araci bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plectrum

110 beygırlık bır aracın son hız olarak 160 gormesi anlamsiz geldı bana. 80 beygırlık i20, jazz tarzı araclar 160ı rahatlıkla goruyorlar. Pejo motoru kalıtesi dusuk demekki

Hiz yapmayi sevmiyorum ayrica 160 gayet iyi bi deger ve arac 1200 kilo hatirlatayim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cya__ -- 1 Ağustos 2012; 2:19:41 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.