Şimdi Ara

Ikco Samand Aldık (Resimler Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
17.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşimin kullanması için 1 hafta önce araç bakıyorduk peder beyle beraber. Bizim peder ki nerede abuk subuk araç var onları arar bulur çıkarır ortaya. Araç kriterleri ucuz, masrafsız ayrıca sağlam olması üzerine yoğunlaştı. Sahibinden 2 tane araç bulduk. Biri çin malı Geely echo modeli diğeri iran malı Ikco samand. Çin otomobili şekil itibari ile mercedes çakması ayrıca donanım olarak normal ama her yerinde çürüme vardı. Belli ki kullanılan malzeme çok kalitesiz içide ufak geldi ayrıca 1.3 motora sahip araca LPG uygulanamıyor. Daha doğrusu LPG'ye uygun ama araç muayeneden geçmiyormuş. İkinci aracımız Icko. Gittik gördük beğendik ertesi günüde aldık. Araç 2008 model ve 26.000de. Yaklaşık 1.000 kilometre yaptık. Fiyatına göre değerlendirmede bulundum bu yüzden diğer araçlarla fazla kıyasta bulunmayın çünkü bu fiyata böyle bir araç daha yok. Yani bu aracı almayı düşünenler fazla beklenti içine girmesinler eğer araç sahibi olmak istiyorsanız ve tasarım sizin için önemli değilse kesinlikle alınası bir araç.

Olumlu Yönleri ( + )
    - Kaput ve kapılar çok sağlam. Kapıyı kapattığınızda çıkan tok ses güven hissi veriyor.
    - İç mekanı çok geniş ve rahat. 1.85 boyundayım ve iri yarı sayılırım. Oturduğumda 10 cm kadar tavanla aramda mesafe kalıyor.
    - Ön koltuklar elektronik ve belden şişiyor.
    - Direksiyonda yükseklik ayarı mevcut.
    - Ön konsol çok yumuşak bir malzemeden yapılmış benim çok hoşuma gitti doğrusu ve bazı kesimleri maun kaplama.
    - Orta konsolda yol bilgisayarı mevcut. Aracın yağını ve suyunu buradan kontrol edebiliyoruz. Ayrıca şifre ile çalıştırma özelliği var. Bu özellikler çoğu sıfır araçta bile yok bence çok iyi düşünmüşler.
    - Kol dayama, 4 cam ve aynalar otomatik gibi ince detaylar mevcut.
    - Motoru pejo 307den alınmış. Şase ise 406 diye biliyorum. 1.6 110 beygirlik motor yeterince tatminkar. Son hız 160 gördüm.
    - Darbe emici süspansiyonlar çok iyi görev görüyor.
    - LPG uygundur. Atiker marka kullanıyorlar.

Olumsuz Yönleri ( - )
    - Direksiyon ve vites topuzu aşırı dandik.
    - Yeni araçların çoğunda debriyaj sistemi hidrolikken bu araçta halen debriyaj teli kullanılıyor. Ve bizim aracın debriyajı çok sert galiba telin değişmesi gerekiyor.
    - Yerden oldukça yüksek. Bu hem olumlu hem olumsuz. Olumlu yanı hiç bir şekilde altını vuramazsınız buna kalıbımı basarım. Olumsuz yanı rüzgarlı bir havada hızlı gitmeye izin vermiyor. Beşik misali bir sağa bir sola savruluyor araç. Ama arazi şartlarında çok rahat kullanılır.
    - İç malzeme gerçekten kötü. Sinyal kolları falan çok kötü. Bir gün sinyal verirken elimde kalabilir.
    - Yakıt henüz ölçmedim ama yaklaşık 0.35 kuruş yakıyor diyebiliriz. Buda günümüz şartlarında yüksek bir değer.
    - Kapılar ve kaput sağlam olabilir ama bagaj kapağı çok ince bir saçtan yapılmış. Üzerine yüklenirseniz içine göçüyor. Allah göstermesin arkadan hızlı gelen biri çarpsa araç hatchback'e döner.
    - Ve evet tasarımı çok kötü

Sorusu olan varsa cevaplayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cya__ -- 20 Nisan 2012; 20:39:28 >

• no ss no guven şaka şaka hayırlı olsun.
  • 3 5 resim koyabilirseniz guzel olur .)

düzeltme : ben hiç bir sekilde mercedese benzetemedim onun yerine eski model vw bora ya falan daha çok benziyor gibi.

hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 21 Nisan 2012; 1:05:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

3 5 resim koyabilirseniz guzel olur .)

Resimler birazdan geliyor
  • Çok şükür forumda sabit olan 3-5 araç dışında baika bir araçtan bahsedildi

Araçlar fiyatına göre değerlendirmeli,BMW 5 serisi ile değil...
  • Hayırlı olsun.
  • resimlerle destekleyin bizde bakalım şimdi kim yazcak google a ikco samand.
  • İşinizi görecekse marka modelin önemi yok.

Güle güle kullanın
  • Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Hayırlı olsun

Avatarlarınız aynıymış bir an kendinize hayırlı olsun dediniz sandım
  • Aracı ne kadara aldınız?
  • hayirli olsun, acaba nekadar aldiniz?
  • Farklılıkları severim hayırlı uğurlu olsun
  • Objektif olmanızı beğendim.

Hayırlı olsun.
  • Hayirli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

hayirli olsun, acaba nekadar aldiniz?

15 Bin Lira diyelim
  • Teşekkür ettim hepinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cya__

quote:

Orijinalden alıntı: un momento

hayirli olsun, acaba nekadar aldiniz?

15 Bin Lira diyelim

bence o fiyatlara alınabilecek en iyi arabalardan biri....Hayırlı olsun..
  • hayırlı olsun donanım özelliklerine baktım, bayağı iyi.
  • hayırlı olsun. fiyatına gore ideal araç
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.