Şimdi Ara

IGO-Primo TR ikon seti+trafik ışıkları (1.0-1.1-1.2) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
25.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zahmetiniz için teşekkürler, ben yıllardır navigasyonda trafik lambalarını göstermesini beklemekeydim. İnşaallah rota süresi hesaplamasında da bu trafik lambalarını hesaba katarlar. Burada Avrupa'da hep lambasız yolları tercih ederim ki CO2 emisyonunu asgariye çekmek için. Zira her durup kalkma (hybrid olmayan arabalarda) müthiş enerji kaybına sebep olmakta. Acaba Hollanda haritası için de bu trafik lambası kolleksiyonunu bulma imkanı var mı?
    Tekrar teşekkürler ve Hollanda'dan selamlarımla!

İbrahim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibicam

Sayın Cevizkabuğu!

İnşaallah rota süresi hesaplamasında da bu trafik lambalarını hesaba katarlar.

Hollanda haritası için de bu trafik lambası kolleksiyonunu bulma imkanı var mı?

İbrahim

rota hesaplamasında buradaki trafik ışıkları hesaba katılmaz.

buradaki mevcut trafik ışıklar sadece görsellik açısından size etki eder.. trafik ışıkları, trafik yoğunluğunun az olduğu küçük şehirlerde genelde dikkate alınmamıştır.

Hollanda için ne yazıkki bişey yapamam.. üzgünüm..
  • +1
  • piranha infinity HD de çalışır mı acaba?800*480 çözünürlük sorun olur mu?piranha infinity HD primo versiyonu kaçtır?
    bilen arkadaşlar cevap verise bende indireceğim.teşekkürler.
  • Süpermiş ya.. Teşekkürler.

Cihazım Next 525 + Primo 1.2
  • branding dosyası değitirildiğinden navigasyon açılışta marka yerine igo primo yazısı ile karşılaşılıyor naviextras toolbox tanıyor sorun yok
  • Orijinalden alıntı: cevizkabugu

dosya primo yazılımın tüm versiyonlarında sorunsuz çalışır.

sayın ceviz kabuğu peki her çözünürlüktede çalışırmı?mesela piranha infinity hd 800*480 de.teşekkür ederim.
  • sayın ceviz kabuğu peki her çözünürlüktede çalışırmı?mesela piranha infinity hd 800*480 de.teşekkür ederim.

çalışır, ancak logolar küçük görünür..

bit işlem resimlerinin (logoların) piksel ve boyutlarını tekrar düzenleyip uyarlamak gerekir. mesala şu an 32x32 olan boyutu, 60x60 şeklinde düzenlemek yeterlidir. ancak vaktim olmadığı için şu ana kadar uğraşamadım.. kendi kullandığım sistem 480x272 olduğundan salladım kısacası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

sayın ceviz kabuğu peki her çözünürlüktede çalışırmı?mesela piranha infinity hd 800*480 de.teşekkür ederim.

çalışır, ancak logolar küçük görünür..

bit işlem resimlerinin (logoların) piksel ve boyutlarını tekrar düzenleyip uyarlamak gerekir. mesala şu an 32x32 olan boyutu, 60x60 şeklinde düzenlemek yeterlidir. ancak vaktim olmadığı için şu ana kadar uğraşamadım.. kendi kullandığım sistem 480x272 olduğundan salladım kısacası..

yöntemini paylaşsanız kendimiz yapmaya çalışsak mümkünmüdür?
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

http://www.picresize.com/

bu siteye girin.

branding dosyası içindeki bit eşlem resimlerini zipten çıkarın. (mesela bankalar bit eşlem resmi)

yukarıda linkini verdiğim sitede açıp

60x60 şeklinde düzenleyip size geri verilen 60x60 bit eşlem resmini tekrar aynı yere zipin içine atıp deneyin.

doğru yaptıysanız çalışacaktır, en azın büyük ihtimalle, umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 13 Ekim 2011; 21:52:26 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

http://www.picresize.com/

bu siteye girin.

branding dosyası içindeki bit eşlem resimlerini zipten çıkarın. (mesela bankalar bit eşlem resmi)

yukarıda linkini verdiğim sitede açıp

60x60 şeklinde düzenleyip size geri verilen 60x60 bit eşlem resmini tekrar aynı yere zipin içine atıp deneyin.

doğru yaptıysanız çalışacaktır, en azın büyük ihtimalle, umarım..

sayın ceviz kabuğu
    bit işlem resimlerinin boyutları 32*32 değil.
    32*96-32*288-32*960 gibi farklı ebatlar var.common klasörünün içindekilerden bahsediyorum.
    ben mi yanlış yere bakıyorum.sizin anlatımınızda mı bir eksiklik var?
    ayrıca paint ilede bu işlemi yapabilirmiyiz?
    teşekkürler.

• 32x96 olanda 3 adet logo vardır. logolar birbirinle bitişiktir. 60x3=180

800x480 için 60x180 olarak düzenlemen gerekir.

32x288 olanda 9 adet logo vardır. 9x60=540 60x540 olarak düzenlemeniz gerekir.
  • quote:

32x96 olanda 3 adet logo vardır. logolar birbirinle bitişiktir. 60x3=180

800x480 için 60x180 olarak düzenlemen gerekir.

32x288 olanda 9 adet logo vardır. 9x60=540 60x540 olarak düzenlemeniz gerekir.

evet hepsini düzenledim.fakat deneme yapamıyorum.cihazın usb girişi içeri gömüldü...
  • ohaa..!! hadii be..!!

geçmiş olsun. bir elektronik tamircisi arkadaş halleder bu işi bir konuş istersen.. gerekli tamir yapıldıktan sonra bana haber ver, sistem çalışırsa upload edelim diğer arkadaşlarda yararlansın..
  • sabırsızlıkla bekliyorum
  • cihazı yetkili servisine vereceğim.inşeallah garantiden yaparlar.ondan sonra deneme yaparım.olursada,paylaşırım başka arkadaşlarda faydalansın.
  • Merhaba Sayın cevizkabuğu

Bende navking marka navigasyon var. Route 66 harita var ama güncelleme vermiyorlar. Bana önerebileceğin güzel bir harita varmı yardımcı olursanız sevinirim.
  • istediğiniz haritalar lisanslıdır.Şayet ücretsiz harita güncelleme hakkınız yoksa,firmanızla irtibata geçip harita satın alabilirsiniz.Diğer türlüsü forumumuzda paylaşımı kurallar gereği yasaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

istediğiniz haritalar lisanslıdır.Şayet ücretsiz harita güncelleme hakkınız yoksa,firmanızla irtibata geçip harita satın alabilirsiniz.Diğer türlüsü forumumuzda paylaşımı kurallar gereği yasaktır.

Uyarınız için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.