Şimdi Ara

idm video indirme sorunu!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
5
Favori
449.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

arkadaslar idm kullanıyorum bilgisayarda
    önceleri bi video açtığımda videonun üstünde indirme simgesi
    geliyordu ona tıklıyordum
    şimdi o simge gelmiyor
    eski haline nasıl getirebilirim

edit=chrome'da eklentisi var onu indirim, idm integration

kardeş o eklentiyi nereden indirdin banada soyleyebilirmisin indirdigim yeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan42tr2

quote:

şimdi o simge gelmiyor

kardeş o eklentiyi nereden indirdin banada soyleyebilirmisin indirdigim yeri

kaldırdılar chrome store'dan, tek yolu, chrome ve idm'yi kaldıracaksın, önce chrome sonra idm'yi yükleyeceksin, kendisi otomatik ekliyor
    ya da şu yöntem
    http://www.internetdownloadmanager.com/register/new_faq/chrome_extension.html

• Sorunun nedeni IDM'nin yeni bir versiyonun çıkmış olması ve/veya tarayıcınızı güncellemeniz ile birlikte IDM uyumluluğunun kaybedilmesidir !

Önce "iobituninstaller" adlı programı kurun.
    IDM ve tüm eklentilerini kaldırın (güçlü tarama yapın kayıt defteri verilerini de silsin).
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    "Ccleaner" gibi bir program ile kayıt defteri taraması yapın, IDM ile ilgili herşeyi silin.
    IDM'nin son verisyonunu indirin.
    Tarayıcınızı ve eklentilerinizi güncelleyin.
    IDM'yi kurun ve entegrasyonu sağlayın (ayarlardan eklentiye izin verin).

Bazı sitelerde video açıldığı gibi IDM otomatik geliyor ve videoyu izleyemiyorsanız !

"IDM > Seçenekler > Tarayıcılardaki IDM Panelini Düzenle > Web oynatıcılarından otomatik olarak indirmeleri yakalama !" Kutucuğunun işaretli olduğuna emin olun ve Tamam'ı tıklayarak onaylayın !

Kolay gelsin !

• Merhaba arkadaşlar Firefox için çözüm şudur.
    "İDM CC" adlı programı firefox sürümünüze göre bulup, eklentiler kısmında sağ üst köşede bulunan ayarlar işaretine tıklayıp "dosyadan eklenti kur " sekmesine tıkladıktan sonra indirdiğimiz 200 300kb lık dosyayı seçerek eklenti olarak yükleyeceksiniz.
    Mesela şu an benim sürümüm, Firefox 23.x.x, "IDM CC firefox 23" yazarak aratıp indirdim. Yukarıdaki gibi kurdum . Eklentilerden programı aktif ettikten sonra firefox'u baştan başlattım ve mutlu son. Yukarıdaki diğer yöntemler bende fayda etmedi. Umarım işinize yarar.
  • Valla idm, bu aralar çok fazla hata vermeye başladı. Size tavsiyem; hoşunuza giderse, jdownloader kullanmanız.
  • Arkadaşlar şu saate kadar yaklaşık 1 hafta önce IDM'nin 6.18 Build 5 sürümünü kurdum cracklı olarak fakat bugüne kadar ne zaman bir indirme yapmak için ortaya çıkan IDM butonuna bassam "Error 0x80004002" hatası almaktayım. Daha önceki sürümlerde hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Google üzerinden bu sorunla ilgili yaptığıum araştırmalar neticesin bir sürü alternatif çareler verilmiş ama arkadaşlar bunları hep denemiş bir sonuç alamamışlar. Ben ise bunun çözümünü tesadüf eseri buldum ve kendi PC de kurulu olan Internet Explorer, Google Chrome ve Modzillada denedim hepsinde de süper çalıştı hiç bir eklentide kullanmadım. Şöyleki Windows 8 (64 bit) için söylüyorum.

1- Kurulu olan IDM nizi kaldırın ve PC yi yeniden başlat yapın.
    2- Açıldıktan sonra C sürücünüz içinde gizli olarak bulunan Program Data klasörü içindeki IDM klasörünü mutlaka silin.
    3- Cracklı olan IDM programınızı yeniden kurun ve kurulum bitince programı sonlandırın ve kapatın.
    4- Program kapatılınca lisans için bir pencere açılacak hiç aldırmayın ve iptal deyin. Hiç önemli değil.
    5- Crak dosyasını IDM programının kurulu olan klasörün içine kopyalayın ve sağ tıkla yönetici olarak çalıştırın.
    6- Ama Windows 8 de maalesef crack dosyası çalışamayacak. Güvenli kipe geçip crack olayını oradan yapmanız gerekecek (Windows 7 de direkt çalışıyor)
    7- Windows 8 de güvenli kipe geçme olayını bildiğinizi varsayarak IDM klasörü içinde bulunan crack dosyasını yine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırıyorsunuz.
    8- Pacht butonuna tıklıyorsunuz kayıt dosyası açılıyor orada IDMan uygulamasını seçip aç diyorsunuz açılan pencerelerde önce adınızı yazıp ok diyorsunuz akabinde soyad istiyor ve ok diyorsunuz.
    Evet crak olayı bitmiş olup dosyayı kapatıyorsunuz ve normal moda geçiyorsunuz yeniden başlatarak.
    Ve programınız tıkır tıkır çalışmaya başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suhagurgen -- 31 Ekim 2013; 0:32:41 >

• Arkadaşlar eğer idm programınız bazı video sitelerinde dizi-film izleme sitelerinde video tıkladığınız da video açılıyor fakat idm indirme işareti gelmiyorsa bunun çözümü

Sırasıyla Seçenekler - Genel - girin oradaki tarayıcıların hangisini kullanıyorsanız onu seçin daha sonra oradan aşağıda yer alan

-tarayıcı içerik menüsündeki idm ögesini düzenleye- giriniz

daha sonra burada yer alan 2 kısımda -açılan son 10 flv dosyası idm indir- seçeneğini dışındakilerin hepsine tik koyun ve tamam tamam diyin

daha sonra tarayıcınız ayarlar kısmından uzantılar kısmına gelip idm uzantısını etkinleştirin ve orada yer alan -Dosya URL'lerine erişime izin ver- tik işareti koyunuz

6.18 uygulanmış ve olmuştur diğer sürümler içinde olma olasılığı vardır.
  • quote:

şimdi o simge gelmiyor

http://forum.donanimhaber.com/m_84365696/f_//tm.htm#84365696
  • Crome Idm Error 0x80004002 sorunu için programı yönetici olarak çalıştırın daha sonra crome/ayarlar/uzantılar / sekmesinde IDM yi etkinlestirin Dosya URL'lerine erişim izni ver seçeneğini işaretleyin
  • quote:

şimdi o simge gelmiyor

İnternet Download Manager İndirme Sorununun Düzeltilmesi

Önce web browser den idm eklentisini kaldır.Ardından idm'yi kaldır.Sistemi yeniden başlat.Idm'nin son versiyonunu kur.Eğer idm, web browser için eklentiyi otomatik olarak kurmazsa
    web browser'in eklentiler bölümünden idm eklentisini el ile kur.(Firefox için; Araçlar menüsünden Eklentiler'i açıp "Dosyadan Eklenti Kur..." diyip idm klasöründen *.xpi uzantılı eklenti'yi kur.)

idm video indirme sorunu!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Frost99

quote:

şimdi o simge gelmiyor

İnternet Download Manager İndirme Sorununun Düzeltilmesi

Önce web browser den idm eklentisini kaldır.Ardından idm'yi kaldır.Sistemi yeniden başlat.Idm'nin son versiyonunu kur.Eğer idm, web browser için eklentiyi otomatik olarak kurmazsa
    web browser'in eklentiler bölümünden idm eklentisini el ile kur.(Firefox için; Araçlar menüsünden Eklentiler'i açıp "Dosyadan Eklenti Kur..." diyip idm klasöründen *.xpi uzantılı eklenti'yi kur.)

idm video indirme sorunu!!

• http://forum.donanimhaber.com/m_86706951/tm.htm

O kadar uğraşa gerek yok konumdaki ufak eklentiyi indir kur tamamdır.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_xtr

http://forum.donanimhaber.com/m_86706951/tm.htm

chrome için konuşuyoruz biz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by_xtr

http://forum.donanimhaber.com/m_86706951/tm.htm

chrome için konuşuyoruz biz

Hala bulunmadı sanırım çözümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh®

yahu netten istediğiniz herşeyi indirmek ve aynı anda browser da istediğiniz her yere kolayca ve hızlıca ulaşmak için tek bir önerim var ,,,,, SAFARI kullanmak

İndirmek istediğiniz şeyler içinde Ctrl+Alt+A tuşlayıp yani Activity penceresini açıp, ".flv, .avi, .mpeg, .sfv" uzantılı videoyu bulup çift tıklamakla şıp diye iniyor, extra bir program çalıştırmaya,ayrı bir eklenti kurmaya ihityaç olmuyor,ayrıca firefox kadar da sistemi kasmaz ve daha hızlı çalışır...

kardeş yazının üzerinden baya bi geçmiş ancak ben tam olarak nasıl yaptığını anlamadım bu işi.dediklerini yapıyorum ama hiç bişe olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mer33

quote:

yahu netten istediğiniz herşeyi indirmek ve aynı anda browser da istediğiniz her yere kolayca ve hızlıca ulaşmak için tek bir önerim var ,,,,, SAFARI kullanmak

İndirmek istediğiniz şeyler içinde Ctrl+Alt+A tuşlayıp yani Activity penceresini açıp, ".flv, .avi, .mpeg, .sfv" uzantılı videoyu bulup çift tıklamakla şıp diye iniyor, extra bir program çalıştırmaya,ayrı bir eklenti kurmaya ihityaç olmuyor,ayrıca firefox kadar da sistemi kasmaz ve daha hızlı çalışır...

kardeş yazının üzerinden baya bi geçmiş ancak ben tam olarak nasıl yaptığını anlamadım bu işi.dediklerini yapıyorum ama hiç bişe olmuyor

Hocam yazının üzerinden zaman geçti dediğin süre nedir kendi eski mesajımı bile bulamadım, ben bu mesajı yazdığımda üni de falan okuyordum herhalde, artık safari bile kullanmıyorum, illa istediğin her videoyu izlemek istiyorsan Firefox + flashgot kullanmak gerek, eklentiler mağazasından aratabilirsin. Her video yu aynı zamanda ses dosyası oalrak da alabilirsin...

Safari de aynı işlem hala vardır ama şuanda safari kullanmıyorum, kurmayı da düşünmüyorum, kısayolu değişmiştir. Bir ara eğer kuracak olursam dener yazarım buraya, nesajlarımı takip et yeter..

• quote:

Orijinalden alıntı: hydrogena

quote:

Orijinalden alıntı: sezgin_06

EVET ARKADASLAR SİMDİ SİZLERE CHROME için Nasıl Kullanıldıgını Söyleyecegim Bende bu Sorunla Epey ugrasdım Windows7 de Sorun yaratıyor iExplorer Özellikle Evet Simdi Sizlere Chrome Anlatacagım Hem Hızlı Hemde Basit Bir Tarayıcıdır Evethttps://chrome.google.com/webstore/detail/lfjamigppmepikjlacjdpgjaiojdjhoj Enterlıyayım Eklentiyi Kur diyelim Yukardan İnternet Download Manager Secelim Ve Save diyelim Evet Simdi Kullanıma Hazır Mozilla iicnde Eklentiler Mevcut iExplorer İçinde Hepinize Kolay Gelsin

Konuyu hort edicem ama , KRALSIN

Hocam Internet Download Manager [ON]da mı sizin de yoksa [Singe link only] filan mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mer33

quote:

Hocam yazının üzerinden zaman geçti dediğin süre nedir kendi eski mesajımı bile bulamadım, ben bu mesajı yazdığımda üni de falan okuyordum herhalde, artık safari bile kullanmıyorum, illa istediğin her videoyu izlemek istiyorsan Firefox + flashgot kullanmak gerek, eklentiler mağazasından aratabilirsin. Her video yu aynı zamanda ses dosyası oalrak da alabilirsin...

Safari de aynı işlem hala vardır ama şuanda safari kullanmıyorum, kurmayı da düşünmüyorum, kısayolu değişmiştir. Bir ara eğer kuracak olursam dener yazarım buraya, nesajlarımı takip et yeter..

Hocam vpn programı öneriniz var mı mozilla için?

• cyberghost
  • quote:

cyberghost

Hocam yükledim fakat vpn programı yükleyince mozillayı yeniden başlatınca girmiyor sitelere.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.