Şimdi Ara

Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
653
Cevap
52
Favori
96.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan giriş yapabilen var mı? oturum aç deyince Steam'a giriş penceresi açılıp bekliyor öyle. Steam hesap bilgilerimi girmeye çalışırken kendiliğinden siliniyor yazdıklarım. Daha önce bişey yapmama gerek kalmıyordu bir kaç saniye beklersem kendiliğinden giriş yapıyordu Steam'a şimdiyse olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

Şuan giriş yapabilen var mı? oturum aç deyince Steam'a giriş penceresi açılıp bekliyor öyle. Steam hesap bilgilerimi girmeye çalışırken kendiliğinden siliniyor yazdıklarım. Daha önce bişey yapmama gerek kalmıyordu bir kaç saniye beklersem kendiliğinden giriş yapıyordu Steam'a şimdiyse olmuyor.

Idle Master Extended 1.7 versiyonunu kullanırsanız, giriş yaparken kullanıcı adı - şifre yazmadan, Steam uygulamasına giriş yapmış üyelikle otomatik giriş yapabiliyorsunuz. Tavsiye ederim, epey bir zahmetten kurtarıyor.

• Bu arada yazmış olduğum bir kart bulma script/tool'unun beta testi için, isteyen arkadaşların rozet yapmak için eksik olan kartlarını bulmasına yardımcı olabilirim. Mesela bazı kartlar oluyor; ne arkadaş listenizden birinde oluyor, ne Steam Card Exchange / Steam Trade Matcher gibi sitelerde bulunuyor, ne de oyunun takas forumunda bulunuyor. Böyle olunca da rozet tamamlanmıyor 1 kart yüzünden. (en nefret ettiğim şey)

Ben de bu yüzden ufak bir script/tool yazdım, 400'den fazla takas botu envanterinden eksik olan kartınızı tarıyor, buluyor ve bot ile takaslıyor. Şimdilik beta aşamasında olduğu için paylaşmayı düşünmüyorum ama ileride düşünebilirim.

Dediğim gibi isteyen olursa hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olabilirim, ben de bu sayede yazmış olduğum script'i daha çok test etmiş olurum. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, ara ara bazı ufak tefek hatalar çıkabiliyor, bu şekilde hatalarını tespit edip düzeltiyorum.

Bu yazmış olduğum script sayesinde bulmakta zorlandığım epey bir kartı bulup setlerimi tamamladım. 280 tane kart seti rozet yapmak için hazır, yaz indirimlerini bekliyorum, umarım Valve yaz indirimlerine özel bir rozet etkinliği yapar..

Sadece birkaç şartım var;

1) Fazlalık olan kartınızı önce bana vereceksiniz, ben takaslayıp size eksik olan kartınızı vereceğim. Script'i şu an paylaşamayacağım için ancak bu şekilde yardımcı olabilirim. Güven müven konularına hiç girmiyorum, 10-20 kuruşluk kartlar için komik olur sanırım.

Kartınızı bana vermeden önce, bana özelden kart sayfası linkinizi gönderin, ben kontrolleri yapıp, kartınızı bulduktan sonra size dönüş yapıp, kartı bana göndermenizi rica edeceğim.

Örnek kart sayfası linki; https://steamcommunity.com/id/itsheppard/gamecards/730

Bu benim CS:GO oyununa ait kart sayfası linkim. Bu linki kendinize göre değiştirip bana yazmanız ya da Steam uygulamasında oyunun rozet sayfasında sağ tıklayıp "Sayfa bağlantısını kopyala" yapıp bana yazmanız gerekiyor.

2) Kart ticareti yapmıyor olmanız gerek, şu anlık sadece rozet yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim. Yani kısa bir örnek verecek olursam; 20 kuruşluk kart verip, 2 liralık kart istemiyor olmanız gerek. Eğer setteki tek eksik kartınız pahalı olan kart ise yardımcı olabilirim ama 5 kartlık bir sette 3 karta sahip olup böyle bir şey istiyorsanız o zaman yardımcı olamam çünkü zaten 3 karta sahipsiniz. Zaten şöyle bir şey söyleyeyim; bazı takas botları her kartı takas etmiyor, onda olmayan bir kart vermeniz gerekiyor takas yapabilmek için. Siz 20 kuruşluk kart ile 2 liralık kartı takas etmek isteseniz bile, %99 ihtimal sizdeki 20 kuruşluk karta bot sahip olduğu için takaslamayacaktır.

3) Cross trade yapmıyorum, sadece aynı oyuna ait kartlar olmalı, zaten takas botlarının da cross trade özelliği yok. Cross trade ne diye sorarsanız; A oyununun kartını verip, B oyununun kartını istemek. Bunu yapan Steam Card Exchange isimli bir site var ama kullanması ücretsiz değil, kullanmak için kredinizin olması gerekiyor ve kredi elde etmek için de kart bağışı yapmanız gerekiyor.

4) Hiçbir karşılık beklemeden yapacağım bir şey olduğu için, eğer beni suistimal ettiğinizi sezersem yardımcı olmam. Söylediğim gibi amacım hem sizin eksik kartınızı bulup rozeti tamamlamanızı sağlamak, hem de kendi yazmış olduğum script'in testini yapmak. O yüzden eğer amacınız ticaret yapmaksa hiç yazmayın :)

Dip Not: Yazanlar olacaktır muhtemelen, senin yaptığını yapan Steam Trade Matcher ve Steam Card Exchange gibi 2 site var zaten diye. Yazımın başında da yazdım zaten, evet bu 2 site var ve eğer eksik kartlarınızı buradan tamamlayabiliyorsanız zaten buralardan tamamlayın, beni uğraştırmayın :) Ama bazı kartlar oluyor ki, piyasada çok nadir bulunuyor ve bu 2 sitede de bulunamıyor, bulunsa zaten başkaları tarafından kapılıyor. Ayrıca bu 2 sitenin çalışma mantığı benim yazmış olduğum script ile de çok farklı.

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

1.5 sürümünü kullanıyordum onda da böyle otomatik giriş özelliği vardı her ne olduysa girmemeye başladı. 1.7 indirdim bakalım şimdilik sorun yok.

Son zamanlarda kartlar kolay düşmemeye başladı, 2 saati biraz geçince düşmeye başlardı şimdi 7 saat sürdüğü oluyor. Steam’da değişiklik mi oldu sorun nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

1.5 sürümünü kullanıyordum onda da böyle otomatik giriş özelliği vardı her ne olduysa girmemeye başladı. 1.7 indirdim bakalım şimdilik sorun yok.

Son zamanlarda kartlar kolay düşmemeye başladı, 2 saati biraz geçince düşmeye başlardı şimdi 7 saat sürdüğü oluyor. Steam’da değişiklik mi oldu sorun nedir?

Bazı oyunlar açar açmaz düşmeye başlıyor, bazı oyunlarda 2 saatin üstüne biraz daha zaman geçmeye başlayınca düşüyor, sebebini ben de bilmiyorum.

Geçen gün yarım saatte 2 tane oyunun tüm kartlarını düşürdüm mesela, 2 saat bekledikten sonra yarım saat değil, direkt yarım saat. Ama bazen bir oyunun 1 kartı kalıyor, onu düşürmesi 2 saat sürüyor.

Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın

Valve bunun için bir fonksiyon sunsa çok iyi olur aslında. Yani böyle 1-2 dolarlık oyunlar için, iade etme hakkından vazgeçip sana tüm kartlarını verse de bu kadar uğraşmasak ne güzel olur. Kart desteği olan 1$'lık oyunların alınma amacı zaten kartları. Bunu Valve de çok iyi biliyor, zaten o yüzden Idle Master kullanmak yasak değil. Yani binlerce kişi saatlerce bu 1$'lık oyunları oynuyor ama ne gariptir ki hiç kimse 1 tane bile Achievement açmıyor Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın  O yüzden direkt iade hakkımızdan vazgeçip kartları alsak çok daha iyi olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 13 Haziran 2021; 18:19:48 >

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

Açar açmaz düşebildiğini ilk defa duyuyorum hiç o kadar şanslı olmadım. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

Gördüğünüz gibi durum bu, 3 saatte 1 tane düşürebildim. Yanlış mı kullanıyorum bilmem.

• Benim de tüm kartlarını düşürmem yaklaşık 6 saati buldu, yukarıda resim attım, sorun sende değil, Steam ile ilgili bir durum.

Ben bazen 1 dakika geçince alttaki mavi linke (5 kart kaldı yazan yer) tıklayıp manuel refreshliyorum, bazen işe yarıyor, bazen yaramıyor. Onu da deneyebilirsin.

Diğer hesapta 8.5 saat sürmüş Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın @Reiskonen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 14 Haziran 2021; 2:14:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Bu arada yazmış olduğum bir kart bulma script/tool'unun beta testi için, isteyen arkadaşların rozet yapmak için eksik olan kartlarını bulmasına yardımcı olabilirim. Mesela bazı kartlar oluyor; ne arkadaş listenizden birinde oluyor, ne Steam Card Exchange / Steam Trade Matcher gibi sitelerde bulunuyor, ne de oyunun takas forumunda bulunuyor. Böyle olunca da rozet tamamlanmıyor 1 kart yüzünden. (en nefret ettiğim şey)

Ben de bu yüzden ufak bir script/tool yazdım, 400'den fazla takas botu envanterinden eksik olan kartınızı tarıyor, buluyor ve bot ile takaslıyor. Şimdilik beta aşamasında olduğu için paylaşmayı düşünmüyorum ama ileride düşünebilirim.

Dediğim gibi isteyen olursa hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olabilirim, ben de bu sayede yazmış olduğum script'i daha çok test etmiş olurum. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, ara ara bazı ufak tefek hatalar çıkabiliyor, bu şekilde hatalarını tespit edip düzeltiyorum.

Bu yazmış olduğum script sayesinde bulmakta zorlandığım epey bir kartı bulup setlerimi tamamladım. 280 tane kart seti rozet yapmak için hazır, yaz indirimlerini bekliyorum, umarım Valve yaz indirimlerine özel bir rozet etkinliği yapar..

Sadece birkaç şartım var;

1) Fazlalık olan kartınızı önce bana vereceksiniz, ben takaslayıp size eksik olan kartınızı vereceğim. Script'i şu an paylaşamayacağım için ancak bu şekilde yardımcı olabilirim. Güven müven konularına hiç girmiyorum, 10-20 kuruşluk kartlar için komik olur sanırım.

Kartınızı bana vermeden önce, bana özelden kart sayfası linkinizi gönderin, ben kontrolleri yapıp, kartınızı bulduktan sonra size dönüş yapıp, kartı bana göndermenizi rica edeceğim.

Örnek kart sayfası linki; https://steamcommunity.com/id/itsheppard/gamecards/730

Bu benim CS:GO oyununa ait kart sayfası linkim. Bu linki kendinize göre değiştirip bana yazmanız ya da Steam uygulamasında oyunun rozet sayfasında sağ tıklayıp "Sayfa bağlantısını kopyala" yapıp bana yazmanız gerekiyor.

2) Kart ticareti yapmıyor olmanız gerek, şu anlık sadece rozet yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim. Yani kısa bir örnek verecek olursam; 20 kuruşluk kart verip, 2 liralık kart istemiyor olmanız gerek. Eğer setteki tek eksik kartınız pahalı olan kart ise yardımcı olabilirim ama 5 kartlık bir sette 3 karta sahip olup böyle bir şey istiyorsanız o zaman yardımcı olamam çünkü zaten 3 karta sahipsiniz. Zaten şöyle bir şey söyleyeyim; bazı takas botları her kartı takas etmiyor, onda olmayan bir kart vermeniz gerekiyor takas yapabilmek için. Siz 20 kuruşluk kart ile 2 liralık kartı takas etmek isteseniz bile, %99 ihtimal sizdeki 20 kuruşluk karta bot sahip olduğu için takaslamayacaktır.

3) Cross trade yapmıyorum, sadece aynı oyuna ait kartlar olmalı, zaten takas botlarının da cross trade özelliği yok. Cross trade ne diye sorarsanız; A oyununun kartını verip, B oyununun kartını istemek. Bunu yapan Steam Card Exchange isimli bir site var ama kullanması ücretsiz değil, kullanmak için kredinizin olması gerekiyor ve kredi elde etmek için de kart bağışı yapmanız gerekiyor.

4) Hiçbir karşılık beklemeden yapacağım bir şey olduğu için, eğer beni suistimal ettiğinizi sezersem yardımcı olmam. Söylediğim gibi amacım hem sizin eksik kartınızı bulup rozeti tamamlamanızı sağlamak, hem de kendi yazmış olduğum script'in testini yapmak. O yüzden eğer amacınız ticaret yapmaksa hiç yazmayın :)

Dip Not: Yazanlar olacaktır muhtemelen, senin yaptığını yapan Steam Trade Matcher ve Steam Card Exchange gibi 2 site var zaten diye. Yazımın başında da yazdım zaten, evet bu 2 site var ve eğer eksik kartlarınızı buradan tamamlayabiliyorsanız zaten buralardan tamamlayın, beni uğraştırmayın :) Ama bazı kartlar oluyor ki, piyasada çok nadir bulunuyor ve bu 2 sitede de bulunamıyor, bulunsa zaten başkaları tarafından kapılıyor. Ayrıca bu 2 sitenin çalışma mantığı benim yazmış olduğum script ile de çok farklı.

Haftaya başlayacak olan Steam Yaz İndirimlerinin etkinlik rozeti ve kartları aktif oldu. Etkinlik rozetinin kartlarını şu an Mysterious Card olarak düşürebiliyorsunuz.

Etkinlik rozeti ve kartları: https://steamcommunity.com/login/home/?goto=%2Fmy%2Fgamecards%2F1658760

Bu kartları (Mysterious Card) şu an sadece Rozet basarak düşürebiliyorsunuz ve pazarda tanesi 30 ile 40 kuruş arasında satılıyor.

Bu vesileyle üstteki alıntı yaptığım mesajımı da yenilemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 18 Haziran 2021; 22:39:7 >

• 1.7 versiyonu ile aylar önce çok rahat kart düşüyordu.Steam indirimlerinden şöyle bi 10-15 oyun aldım şimdi'de kart düşmüyor. 1.7 sürümünü kullananlar, ayarlarınız nelerdir ?

• Geleneksel olarak 6 aylık kart düşürmelerimi yaptım. idle_master_extended_v1.3 sürümü ile her hangi bir sorun yaşamadım desem yeridir.Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın Sadece sona kalan 7-8 kart düşerken takıldı. 100 civarı kartı düşürdüğüm için pek önemsenecek bir durum değil.

• FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt

Ben de hesabımı komple farmlamaya karar verdim. Daha önce spesifik oyunlar ve alt hesaplarım hariç hiç bu denli farm yapmamıştım. Kütüphanede 5000+ oyun olunca rozet sayfasında 22 sayfa oyun birikmiş.

İstediğim oyunları 30'arlı gruplar halinde whitelist'e atıp, biteni listeden silip, komple bitince sistematik biçimde sonraki 30'lu gruba geçiyorum. Özellikle belli bir süreyi geçtikten sonra 10-15 dakikada bir durdur başlat yapmak, son kalan kartları silkelemekte çok faydalı oluyor. Her durdur başlatta 5-10 kart düşüyor, böyle böyle hızlı eritiyorum. Çok kartlı inatçı oyunları ise sonraki gruba sarkıtıyorum.

Hesap doğru mu bilmiyorum ama görüntü şu. Her gün devam etsem dahi bir kaç ay sürecek gibi duruyor. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

NOT: Kullandığım sürüm: v1.7 ve bir sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 1 Kasım 2021; 20:12:44 >

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Hey Maşallah. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın Düşebilecek Parlak kartları, hentai oyunların normal kartlarını falan düşünemiyorum. Zamanınız var ise kesinlikle yapın bence hocam.

Ben 6 ayda bir büyük indirim dönemlerinden 1 ay önce kartları düşürüyorum, güzel bakiyeler birikiyor. Geçen yıl EA Play'in Steam'e gelişi, Cevher Cuvalı gazı ile falan bayağı güzel bakiyeler yapmıştık. Tabii eski Dollar Bundle'ları gibi olmuyor.

• Bende Xanthin hocam sayesinde 1.7'e bir bakayım dedim ve açıkçası baya güzel geliştirmeler yapılmış gibi duruyor. Hala sade ve işlevsel ama Whitelist mode gibi oldukça işlevsel özellikleri de var. 1.3 de köşede duruyor ama sıkıntı olmadıkça 1.7 den şaşmam gibi Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın Bu arada @XanthiN hocam kolay gelsin. Baya iyi bir farm yapacaksınız ve karınız da çok iyi olacak gibime geliyor. Şimdiden kolay gelsin bol kazançlar Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

• Manuel whitelist ile olacak gibi değildi, "Fast mode + en az kart sayısı olanlara öncelik ver" ayarını yapıp saldım gitti. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

Bütün hesabı farmlamam bugün itibari ile bitti. Cihazım bu süreçte full açık kaldı, sadece arada kontrol ettim. Sırada bu kartları satmak var. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 12 Kasım 2021; 21:43:20 >

Hocam bu, kalan kart hakkını gösteren bilgi ekranına nereden ulaşabiliyoruz, bulamadım da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 12 Kasım 2021; 20:14:40 >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt

Tarayıcınızda Augmented Steam kurulu olsun. Rozetler sayfanıza girdiğinizde sağ üstte "Kalan düşecek kartları hesaplamak için tıklayın" butonu çıkacak.

• Sonunda.. Idle Master [ANA KONU] | Zaman Harcamadan Kart Düşürün ve Para Kazanın 

Alıntı

metni:
    XanthiN ilk defa Tcheco in the Castle of Lucio, STANDBY, Mosaics Galore, Cards of Cthulhu, 1914: Prelude to Chaos, Redemption: Saints And Sinners, Polygon Attack, Minimalism, WAR CUBE, Tomb Joe, The Wanderer, False Shelter, Smithy, RUSSIA BATTLEGROUNDS, X-17, VOI, Ripple, PhysDrive, Leap Up no jutsu, KNIGHTS, Kuro survival, Fluffy Creatures VS The World, Katy and Bob Way Back Home, Ninja Stealth 3, DOKA 2 KISHKI EDITION, Civil War: Battle of Petersburg, Dude Simulator 2, Cat or Bread?, Abduction Bit, ve aMAZE 2 oynadı
  • Ben idlemaster ile düşürüp Chrome'daki Inventory Helper ile otomatik satıyorum, yanlış yaptığım bir şey var mı acaba? Minimum fiyata satıyor bu program sanırım.

• Jiraiya kullanıcısına yanıt

Ben de aynı eklenti sayesinde -1 kuruş düşüğüne ayarlayıp satışa koyuyorum.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.