Şimdi Ara

İdeal işlemci çekirdeği sıcaklığı kaç derece olmalıdır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
8
Favori
189.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: can0234can

quote:

Orijinalden alıntı: MEGASTASYON

Arkadaşlar benimki 80 den aşağı inmiyor normal durumdayken herhangi bir oyun açtığımda dahada yükseliyor sizce sıkıntı yaratabilirmi .

Kardesım tabı yaratır ben 3 kere hdd deiştirdimm bende de aynı sorun vardı,

bide oyunlarda kasar senı rahatsız eder
    Çozum

Git bi Pc ciye leptosa sakın elemeye kalkma toplayamassn pc yi

adam git de bunu açın iyi cene temızleyın bide termal macun sıkın bide format atsınlar oo bilgisayar 50 den yuarı cıkmaz sen bide baa teknik ozelliklerini sole daha cok yardımcı olurum sana benim pc eskıden 90 95 oluyodu 95 kapanıyor zaten otomatık

bende gittim acun sıktırdım bı format bıde temızledım 12 gb oyunda 65 i geçmiyo

bilgisayar masaüstü ama sanırım fanda sorun var fanını değiştircem inşallah geçer. Ayrıca bilgisayar çok temiz ve o kadar ısınacak kadar bir donanıma sahip değil bence sorun fanda . fanı değiştiririm olmazsa dediğini yaptırırım . Verdiğin bilgiler için saol .

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benimki 80 den aşağı inmiyor normal durumdayken herhangi bir oyun açtığımda dahada yükseliyor sizce sıkıntı yaratabilirmi .

Çozum

adam git de bunu açın iyi cene temızleyın bide termal macun sıkın bide format atsınlar oo bilgisayar 50 den yuarı cıkmaz sen bide baa teknik ozelliklerini sole daha cok yardımcı olurum sana benim pc eskıden 90 95 oluyodu 95 kapanıyor zaten otomatık

bilgisayar masaüstü ama sanırım fanda sorun var fanını değiştircem inşallah geçer. Ayrıca bilgisayar çok temiz ve o kadar ısınacak kadar bir donanıma sahip değil bence sorun fanda . fanı değiştiririm olmazsa dediğini yaptırırım . Verdiğin bilgiler için saol .

fan ı bi deiştir güçlü bişey al olmadı fanları yukselt 3 4 5 :D oo kadar ısınması pc de kotu yanı leptop olsa neyse derımde sen bi ac termal macunu deiştir bi fanı deiştir fan yukselt

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

ARKADASLAR AZCIK GÜLELİM
    Not Leptop bennimdir ve dorudur :))

ARKASLAR KISA KESİCEM ESKİDEN PC İM HİÇ ISINMAZDI 2 YIL GEÖTİ DEDİM GİBİ LEPTOP 3 GB RAM VAR INTER İ 3 CORE

2 YILDAN SONA Bİ GARANTİ GİTTİ GİTMEZ OLAYDI

PC Bİ GELDİ

BOŞTA 85 DERECE !!!

OYUN OYNARKEN 90 95

ALTTA SOĞUTUCU OLMAYINCA EN FAZLA 2 SAAT DAYANIYODU

AMA Bİ CARE BULDUM ASLINDA HEPİNİZN BİLDİ BİR ŞEY AMA LEPTOPU OLANLAR BİLMEMZ CUNKU LEPTOPU DAGITMAK HER BABA YİĞİDİN YAPACAI BİR İŞ DEİLDİR

SOLE YAPTIM BOLE Bİ SORUN OLANLAR

1.ADIM İLK BAŞTA İŞLEMCİ FANIN OLDU YERİ AÇIN ABİ (İYİ CENE TEMİZLE BİŞEY BIRAKMA İSTERSEN SELİLOZİK TİNERLE BİLE TEMİZELEYE BİLRSİN FIRCAYI BATIR CE TİNERLE PARIL PARIL OLUR)

2. ADIM ARKADASLAR AYNI ACTIMIZ YERDE BULUNAN MACUN MACUNU NE KADAR İYİ SIKARSANIZ OO KADAR İYİ...

3. ADIM PC NİZE W8 YADA W7 ULTİ MATE YAPIN VE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE VİRUS PROGRAMI KULANIN VE 1 HAFTADA Bİ TARATIN (TAVSİYEM) ESET
    4. ADIM ARTIK PC NİZ BENİMKİ GİBİ BOSA 85 DERECE DEİL 45 50 ARASI OLUR 6.5GB OYUN OYNARKEN MAX SU ANA KADAR 60 65 İ GEÇMEDİ

5. ADIM ARKADASLAR BUNU Bİ OVGU OLARAK ALGILAYIN VE [bilgisayarınız bi hayvan deil bi makina ona makina gibi davranın 1.vurmayın 2.temizlini yapın..
    6. ADIM LEPTOPUNUZDA 1 TEK OYUN OYNAYIN ESKİDEN BENDE DE 10 15 TANE VARDI NE OLDU ZARAR AMA PC NİZDE NE KADAR İYİ ÖZEN OO KADAR VERİM

BUNLAR BENİM LEPTOP İÇİNDİ '!!!'

ÇEŞKELER LE OLUCAK İŞ DEİL

6,5 gb oyun nedir yaw 1 tek oyu oynamak nedir ben netbookumda virüs progrmaı bile kullanmıyorum bozulmayınc akendim format attım

Sen pc den anlamıyorsun 6.5 gb oyun sen hafife alıyosun ama onun çozunurlukleri var bu leptop ekran kartı da ole ahım sahım deil yani

ha bide oo formatı bizde atıyoruz sorun deil lisanslarını hepsini bilyorum

bide oynadım oyunda tek uygulama yok steam var virus programı o su busu var

onlarıda kat

sen virus programı kulanmıyorum diyorsun ama virus programı nabıcankı sen iş adamı mısın şirketin özel dosyaları var

• can0234can C kullanıcısına yanıt
    kardeş ukalalık olmasında öyle benim için sağda solda pc bilmiyor deme sallandırırlar desem yeridir.bi öneri yapmışsın herkes özellikle laplobu olanalr bilmez demişsin.laplop biraz pahalı ve pc manyakları genelde masaüstü alır.kaldıki bi pc manyağının laplobu kötü durumda olsun.bilmez dediğin olay pcyi facebook için kullananlar olabilir.virüs programı kullanma için şirket sahibi olmama gerekli değil.hem kendini övüp hemde millete şöyle böyle yapmalısın demek standart ben bilirim sen bilmezsin kafalı pc ciler gibi olduğunu gösteriyor.mümkünse bu mesajıma cevap yaz bi daha da muhattap olma benle.bide format olayına taktı onu anlamadım.sana formattan anlamıyor diyen mi oldu,yoksa sinirden ağzın köpükle dolunca ne yapacağını mı şaşırdın?
  • montevo kullanıcısına yanıt
    ya ben yanlıs anlatmısım ya sen yanlıs anlamaya devam ediyorsun

En kızdım sey Dır
  • can0234can C kullanıcısına yanıt
    ben de yaw hehe ye çok kızıyorum.
  • Maximum 60 - 65 derece
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Çozum

fan ı bi deiştir güçlü bişey al olmadı fanları yukselt 3 4 5 :D oo kadar ısınması pc de kotu yanı leptop olsa neyse derımde sen bi ac termal macunu deiştir bi fanı deiştir fan yukselt

fanı değiştirdim fanda sorun varmış 1 tanede ek fan takdım ön tarafa işe yaradı biraz düştü ısısı

• i5 460m işlemci var servisten dün geldi fanı temizlenmiş anakart tamir edilmiş falan boşta 65-70 derecelerde çok fazla değil mi normalde 50-55 falandı biraz yükte 80 dereceleri buluyor
  • Abi sizin maksimum dediğiniz dereceleri ben sistem boşta görüyorum :) Pachard Bell EasyNote LV44 kullanıyorum. 8GB ram, 2 GB Nvidia Geforce 630m ekran kartı, i5 işlemci, 750 gb hard disk, 17,3 ekran var.
    Boştayken 50-55in altında hiç görmedim. 128mb lik ekran kartının rahatlıkla oynatabildiği knight online ı oynarken benim işlemci sıcaklığı 90-95 den aşağı düşmüyor. Donukluk yapıyor oyunda. Rome 2 , GTA 4 gibi oyunları bi süre oynadıktan sonra direk kapanıyor pc. Bende ekran kartını güncelleme falan yapsam düzelir sandım, olmadı. Recovery çektim programdandır diye de değişmedi. 1 yıllık makina. Belli ki servis e götürme zamanı geldi. Tahminimce toz macun konusudur. Tavsiyeniz var mı servise gitmemesi için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra01t

Abi sizin maksimum dediğiniz dereceleri ben sistem boşta görüyorum :) Pachard Bell EasyNote LV44 kullanıyorum. 8GB ram, 2 GB Nvidia Geforce 630m ekran kartı, i5 işlemci, 750 gb hard disk, 17,3 ekran var.
    Boştayken 50-55in altında hiç görmedim. 128mb lik ekran kartının rahatlıkla oynatabildiği knight online ı oynarken benim işlemci sıcaklığı 90-95 den aşağı düşmüyor. Donukluk yapıyor oyunda. Rome 2 , GTA 4 gibi oyunları bi süre oynadıktan sonra direk kapanıyor pc. Bende ekran kartını güncelleme falan yapsam düzelir sandım, olmadı. Recovery çektim programdandır diye de değişmedi. 1 yıllık makina. Belli ki servis e götürme zamanı geldi. Tahminimce toz macun konusudur. Tavsiyeniz var mı servise gitmemesi için?

Fanların içi dolmuştur muhtemelen eğer uzun süre kapatmadığın zamanlar olduysa makinayı muhtemelen jelde kurumuş olabilir donanımsal bir problem olmadan hallet bence problemi garantisi hala devam ediyor ürünün 1 senelikse kendin açma o yüzden götür servise temizlesinler yok zamanım yok diyorsan açarsan jelide yenilemeni öneririm ama jel konusunda emin değilim thermal padde koymuş olabilir araştır onuda bence.

• Benim 45-50-55 nasıldır !?
  • Bende oyun oynarken 60 a çıkıyo yazın bazen artıyo sonuçta yazın :)
  • Anakartim 20 islemcim bista 23 yukte 45max e.k bosta 28 yukte 40maxAma odada montla oturuyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • full yükte 36 derece
  • soğutma performans açısından çok önemli, fanla soğutulcak sistem mevcutsa; max 65 olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Movie Makerda çalışırken 60 da çalışıyo boşta 55 oyunda 62-63 sizce nasıl yani ben karar veremedim AMD OC GENİE 2 mod açık hız aşırtma 3.1 up to 3.33 ghz ???
  • max 60-65 bundan sonrası sıkıntı performans kaybına yol açar.
  • MERHABA ARKADAŞLAR

Win7 Nvida GeForce 9500 GT 1 GB 128 bit ekran kartı 4 GB Kingston Ram Intel Core 2 duo işlemci ye sahibim ve oyunlarda özellikle oynadığım League Of Legend FPS aşırı bir şekilde düşüyor ve bunun bilgisayarımın sıcaklıkla ilgili olduğunu öğrendim masaüstü bilgisayarım

SICAKLIKLARI ŞÖYLE

GPU:84

CORE 0:44
    CORE 1:43-44

Sizce normal mi

ACİL YORUM YAZARSANIZ ÇOK MAKBULE GEÇER

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpalyke

MERHABA ARKADAŞLAR

Win7 Nvida GeForce 9500 GT 1 GB 128 bit ekran kartı 4 GB Kingston Ram Intel Core 2 duo işlemci ye sahibim ve oyunlarda özellikle oynadığım League Of Legend FPS aşırı bir şekilde düşüyor ve bunun bilgisayarımın sıcaklıkla ilgili olduğunu öğrendim masaüstü bilgisayarım

SICAKLIKLARI ŞÖYLE

GPU:84

CORE 0:44
    CORE 1:43-44

Sizce normal mi

ACİL YORUM YAZARSANIZ ÇOK MAKBULE GEÇER

konu biraz eskimis ama size bir yardimada bulunayim. telefonda oldugum icin uzun yazamayacagim kb. Benim pc leptop hp ve evde aynisindan 2 tane daha olsa kalorifere ihtiyac kalmicakti :).
    ozellikleri
    2.5 ghz cift cekirdek i5 islemci
    3 gb ram
    1 gb ekran karti
    diger ogelerini cok kurcalayamadim babamin is dosyalari fln varmis zarar verebilirmisim fln uzun hikaye
    laptobu alali 3 yil oldu ve artik acik biraksak dokunmasak bile 30 dk sonra kendi kendine uyku moduna geciyordu. nfs mist wanted ve LoL oynuyordum 15 dk sonra hersey bosa gidiyordu. araatirdim ve islemcinin kullanim yuzdesini dusurup isinmasini onleye ilecegimi ogrendim tam olarak nasil oldugunu hatirlamiyorum. pc de olsaydim anlatabilirdim ama durumumuz malum ogrenciyiz. nese laptop vista bu arada. denetim masasindan guc seceneklerinden ayarlaniyordu. ben malesef bu kadarini hatirliyorum. bir de islemci ayarlarini sarjda iken %75 pilde iken %45 e ayarladim ve 10 gb lik most wanted 2 de bile (tam hatirlamiyom boyutuunu) hic donmadan sikintisiz oynuyorum ama simdi de pil soz konusu oldu degismesi gerek ama para yok ki adamin birine sordum 250 tl diyor:) arkadaslar 100 tl dir en fazla diyor :) sonuc olarak sicakligin 65 dereceyi gectigini girmedim.

Not: ortam sicakligi da onemli eger oda 30 derecenin ustunde ise (genelde kisin kalorifer yaltiginizda yada yazin hava sicak oldugunda) cok daha hizli isiniyor laptop. bnimkinin modeli hp g62.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.