Şimdi Ara

İddiaya göre Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Burada olay kaynak kullanımı ile ilgili yoksa Hyundai nin içten yanmalı motor endüstrisine ne kattığı değil. Buradaki kaynak Elektrik bataryaları ve motorlarının geliştirilmesine aktarılacak. Geleceği olmayan bir işe para harcamayı kesecekler. Firma hem şarjlı hem hidrojenli araçlara çok para harcıyor diğer taraftan insanlı drone üretiyor. Bunlar öyle az para ile olan işler değil her yıl sırf bu işlere 2 milyar dolardan fazla para akıtıyorlar. Samsung ile chip ve batarya üretmek için 10 yılda 100 milyar dolara yakın para harcayacaklar. Bunlar her babayiğidin harcı değil adamlar 10 yıl sonrasının dünyasında kendi yerlerini oluşturuyor olaya böyle bakarsanız bir şeyler görebilirsiniz yoksa Hyundai dandik abi ya gözüyle bakan avrupalıların sokaklarında bu gün Hyundai araçlarla dolu.

• ladro L kullanıcısına yanıt

Yahu Ford model T diye birşey çıkarmış benim Ağır yük beygirlerimin çektiği römörk ü çekemiyor , çıktığım tepeleri çıkamıyor . Ayrıca petrolle çalışıyor kimse petrolün doğaya verdiği zararı araştırmıyor . Ayrıca çok kısa mesafe gidiyor benim Atlarımsa heryerden bulabileceğin otla samanla dağ taş yağmur çamur gidiyor . Ayrıca bu otomobil denen saçmalığın birde yedek parça bakım ıvır zıvır şeyleri var . Benim atlara bir nal çak bir tımar devam . Bu otomobillerle iş miş yapılmaz arkadaş nereden çıkıyor bu teknolojik hayranlık anlamıyorum .Umarım ilerde bu atların yollara çıkması falan yasaklanmaz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhammet.cskn kullanıcısına yanıt

WoooW çok zekice. Biz nasıl düşünemedik bunu.

Yazdıklarımı okumadan gelip şu cümleleri yazmak. Senin söylediğini ben de dedim zaten, neyse

Düşüyor mu böyle, aracın çekmesi gereken yük ve yapacağı masraf.

Ağlayan siz olacaksınız biz değil yalnız, "zam yapmışlaaa"  

Fiyat/performans neredeyse onu alırız. Süs için almıyoruz bunu sizin gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 29 Aralık 2021; 12:56:49 >
  • SuperVisör kullanıcısına yanıt

Hyundai bile derken? Hyundai'ın neyi varmış?

Türkiye'deki Tank (Altay), Metro, Tramvay vb. pek çok şeyi küçümsediğin Hyundai yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shot in Technicolor -- 29 Aralık 2021; 16:39:17 >
  • Hyundai içten yanmalı motor departmanı zaten çalışmıyordu.

Bize kitledikleri son armağan 1.4 100 Hp atmosferik motor.  

Kore işi mi ? 4 defa düşünün.

Kore işi elektrikli cihazlar mı ? 8 defa düşünün.

Kore işi akülü araba mı ? 16 defa düşünüp öyle almayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 29 Aralık 2021; 17:36:10 >
  • Son 20 yıldır siz bir teknolojik geliştirmemi var sanıyorsunuz hacimler ufaltıldı fındık atmosferik yürümediği için ufak hacimler turbolandı esas gelişme. Şanzıman teknolojisinde oldu.. yakıtta ki farkıda o yarattı zaten.. yoksa sfi,FSI,GDI, dohc ,VTEC bakın işleyişleri mekanizmaları kabaca %80 aynıdır 30 yıldır..
    Sadece %20 farkda yazılımlar sensörler motorların mekanik analogdan digitalleşmesi oldu..

• https://www.kedglobal.com/newsView/ked202112230013?lang=

Yukarıda sitede ki kaynağa göre artık Hyundai diğer otomobil firmaları gibi Elektrikli otomobillere ağırlık verecekmiş.Bizim gibi ülkelerde ki fabrikalarında ise bir süre daha içten yanmalı motorlu otomobiller üretmeye devam edecekmiş.

• ladro L kullanıcısına yanıt

Bence amacınız üzüm yemek değil siniz, diğer arkadaşa da konu tartışmaya dönmemesi adına özelden yazmak istedim fakat ilgilenmedi. Bu sektörde, global bir içten yanmalı motor parçası üreticisinin (OEM diyelim) arge ekibinin bir üyesi olarak uzunca süre çalıştım.

Emsiyon nedir, elektrikli sistemlerin buna faydası/zararı bilecek kadar yeterli bir deneyimim var. Haliyle sizin gibi kör bildiğini savunan birisiyle tartışmayacağım.

Kahve ağzı yazılarınız ancak akranlarınızı eğlendirir.

• Motor argesi yaparak elektrikli sektörün tüm raporunu sunmuş oldunuz, termik santraller dahil, müthişsiniz.
    Ben de sunabilir mişim demek ki kendi sektörümün tümümü kapsayan raporu, niye uğraştırıyoruz ki insanları.

Özellikle de her yazıda belirtiyorum "enerji üretim santralinden ve lityum madeninden başlayarak ve şimdiki mevcut teknolojinin de birebir aynı basamaklarından başlayarak yapılan bir analiz VAR MI"
    Var ise okumak istiyorum diye
    Hala geliyorlar bana son ürün aracın emisyonundan bahsediyorlar. La onu 5 yaşındaki bebeler de biliyor zaten, iyi misiniz

Petrol şirketleri kendi ürettikleri ve yaktıkları petrol yüzünden 90'lı yıllarda raporunu hazırlatmış ve demişki "2020'de ortalama sıcaklığı en az 1 derece artıracağız". Bu raporu yazmış adamlar

Bak benim aradığım da böyle bir rapor
    Bu raporun benzerininin batarya ve elektrik üretimi için olanı var mı

ŞUNU DİYEBİLİRSİN BAK

"Füzyon işinin 10 sene içinde halledileceği düşünülüyor ve o yüzden sektörler elektrikliye yatırım yapıyor. Geriye de plastik ve Batarya gibi katı atıklar kalıyor. Bunların çözümü de gelişen teknolojiyle bulunacaktır veya zararı daha azdır. En azından elektrik üretimini tamamen çevreci yapmamız bile başlı başına bir başarıdır"

Böyle gel eyvallah, o da yok. Onu da yapamıyorsunuz.

Ayrıca ben de liberal dünyada elbet kendimi düşünücem ve benim sektörümde şu haliyle bir poka bile yaramayacak bu elektrikli araçlara da f/p olana kadar geçemeyeceğim.

Bu kadar basit bir gerçekliği bile duygu sömürüsü yapmanızın anlamı yok.
    Dediğim gibi hayat bizim şehirdeki 3 adımlık fanusumuzdan ibaret değil. 10 sene sonra gösteri yapmaya gidersiniz artık "biz elektrikliye geçtik bunlar neden hala egzoz soluyor, hani dövlet" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 30 Aralık 2021; 16:24:34 >

• Türk halkı at arabası alamıyor parasızlıktan. Elektrikli arabaya geçince muhtemelen otobüslere toplu taşıma araçlarına yük çok feci artacak artık dakika başı otobüs kaldırırlar.

• Daha ortada doğru düzgün elektrikli araç yokken elektriğe bu kadar zam geldi, bir de elektrikli araçlar çoğalsa hepten hapı yuttuk  

• Doğru karar vermişler. Artık içten yanmalı motor geliştirmenin bir mantığı yok çünkü.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.