Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce 3 kez Schengen vizeyi Almanya üzerinden aldım.

Son vizemde 3 Yıllık verilmişti. 22 Kasım'da bitiyordu. 1 Kasım tarihinde Gayrettepe'den başvurum için bugün kargoya verildiği belirtiliyor. Seyahat talep tarihim 26 Kasım olarak belirtilmişti.

Bakalım vize sonucum ne olacak. Yarın işim gereği yurtdışına çıkacaktım. Tam zamanında geliyor pasaportum.

• TheMarjinaLs kullanıcısına yanıt

1 kasımdanı başvuru yapmıştınız , ankaraya göre gayrwtteoe daha hızlı cevaplamış sanırım 20-25 gündür ankaradan sonuç bekleyen arkadaşlar bar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt

hocam selamlar, bana da böyle bir mesaj geldi. Red veya vizeyi aldığımızı pasaport elimize gelmeden anlayamıyor muyuz?

pasaport kargoya verildiyse vize çıktı diyebilirmiyiz :)

• barackobamaa B kullanıcısına yanıt

vize çıkmayınca pasaportunu geri göndermeyip çöpe mi atacaklarını samıyorsun ? :)

Hangi tarihde hangi ofisten başvuru yaptınız acabA

• Stillwaiting S kullanıcısına yanıt

Hangi tarihde hangi ofsiten başvuru yaptınız acaba

• Pasaportum tarafıma ulaştı.

5 Yıllık Schengen
    Almanya.

• herkese merhaba

26 günün sonunda nihayet pasaportum elime ulaştı

3 vize reddinden sonra 23 günlük multi vize almış bulunmaktayım

vize sonucu bekleyen herkese bol sabır ve şans dilerim.

yakın zamanda seyahat eden arkadaşlara bi sorum var.

2.doz aşımı yeni oldum ayrıca pcr testi alsam yeterli olurmu yoksa 2.doz aşıdan sonra 14.gün geçmesimi gerekiyor.

Merhaba , 5 yıllık schengeni nasıl aldınız acaba , devlet memuruyum benimde 5 yıl almam mümkünmü acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Barkleys

Merhaba , 5 yıllık schengeni nasıl aldınız acaba , devlet memuruyum benimde 5 yıl almam mümkünmü acaba

Selamlar. Bu benim 3 Yıllık Schengen’den sonraki sanırım 4. Vizem.

Bu vize olayı biraz bankaların kredi puanı sistemi gibi.

Düzenli kullanım ve beyan edilen tarihlerde giriş yapmayla alakalı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Barkleys B kullanıcısına yanıt
    Genelde Almanlar vizeyi duzgun kullanirsan 3ay-6ay-1sene-2(bazen3) sene-5 sene seklinde ilerliyor. Ben 6 ay 1 sene 2 sene seklinde devam ettim. Tabi bunda giris cikislarda onemli. Almanyadan alip almanyay hic girmezseniz sikinti olur.

Tam 1 hafta öncesi altunzade ofis İstanbul

9 kasımda ankaradan başvuru yaptım , 3 aralıkta uçuşum var umarım yetişir

birdahakş sefere başvuru için istanbul tercih ederim eğer 1 haftada sonuçlanıyorsa

korona dönemi normal zamana göre daha az kişi başvuruyordur fakat kapasitelerini düşürmüşler herhalde yavaş çalışıyorlar. Randevu tarihini bile şansa 1 gün sonrasına hemen buldum yoksa 15 gün sonraya randevu tarihi veriyor.

Aynen öyle , umarım 15 iş gününde cevaplar bende uçuşa yetişirim

hocam çalışan statüsüyle turistik vizeye mi başvurdunuz acaba? eğer öyleyse bir sorum var size;

aşağıdaki iki linkte istenen belgeler yeterli oldu mu acaba? bazıları bu belgelere ek olarak vukuatlı nüfus kayıt örneği ve çeşitli şirket belgeleri de eklemişler, bunun yanında maaş bordrolarını da 3 ay değil 6 ay olarak ekleyenler var. mesela aşağıda banka hesap dökümleri için imza sirküleri istememişler ama yanımızda götürmek gerekir mi?

sizin durumunuzu merak etmiştim, şimdiden çok teşekkürler.

https://idata.com.tr/…e/tr/p/gerekli-evraklar-de#//

https://tuerkei.diplo.de/blob/1787330/182ec703389c8573e6dc92db3713cfa2/06-touristische-reisen-data.pdf

• Stillwaiting S kullanıcısına yanıt

hocam samimi hazırladım derken dilekçe mi eklediniz? ek olarak kaç günlük bir vizeydi sizinki.

hayırlı olsun şimdiden.

daha önce 1 aylık vize almıştık şimdi başvursak max 3 aymı vize verir Almanya?

• Selamlar ;

Hem çalışan olarak , hemde işletme sahibi olarak tüm mali verilerimi vs. ekledim.

Şöyle ki ; Ben nüfus kayıt örneği eklemedim. Maaş bordrosu son 3 ay , işletmemle alakalı hesap hareketlerim son 3 ay - imza sirkülerini zaten banka veriyor -

Ekstra herhangi bir belge eklemedim ancak bu durumları sürekli kontrol etmek gerekiyor . Sürekli güncelleme oluyor konsolosluk taleplerinde.

@Or_By

Merhabalar hocam . Vize ne kadar verirler bilmiyorum.

Almanya vize konusunda Avrupa birliğinin en güçlü ve seçici kapısı. Özellikle biz Türkler için.

Tahmimine göre daha önce vize aldıysanız , muhtemelen süre 3-6 ay ( minimum ) o şekilde olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

• Merhaba En son 02 Ocak 2020de başvurmuştum. Almanyadan vize aldım. Yarın (16.11.2021) yine başvuruyorum kısa süreli turistik vize için. Sigortalı çalışan olarak eksiksiz evrakları hazırladım 🤞🏻bakalım sonuçları göreceğiz

• 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.