Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bir gelisme var mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar ben davetiye bekliyorum davetiye randevu tarihi 15 kasım bana yollaması bir hafta sürse 22 kasımda başvursam 33 gün zamanım kalıyor uçak biletim 25 aralık ta.

sizce 33 gün işlemlerin yetişmesi için yeterli olur mu ? idataya başvurunca bekleme süresi oluyor mu idata için de sıra bekler miyim ?

davetiye ve booking arasında fark olur mu davetiyeyi bekleyeyim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 1 Kasım 2021; 11:53:42 >
  • arkadaşlar davet mektubu ile 2 hafta sonra idataya başvuracağım. bugün seyehat sağlık sigortası yaptırmaya gittiğimde ordaki görevli kadın bana yuzde 90 red yiyeceğimi söyledi. nedenini sorduğumda ise aile/arkadaş vizesi ile başvurduğumda bi de bekarsam orda kalıp evleneceğini düşünüyorlar dedi. bu şekilde gelip poliçeyi iptal edelim diyen çok oluyor keşke turist vizesi almaya çalışsaydın dedi. ben de bilerek davet mektubu alırsam daha kolay vize alacağımı düşünmüştüm şuan moralim yerlerde :( Verpflichtungserklärung ile başvurup sonuç alabilen arkadaşlar varsa çok mutlu olurum. Bu arada diş hekimiyim yeni mezun oldum. şuan bi yerde çalışmıyorum ama dönüşte bi yerde kesin olarak başlayacağım. o yüzden şuan dönüşümü de garantileyemiyorum. bana bi akıl veren olursa çook iyi olur benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinuviel07 -- 1 Kasım 2021; 21:20:33 >
  • Tinuviel07 T kullanıcısına yanıt

turist vizesine başvuranların da vaziyeti çok iyi değil yani. maalesef gidip de gelmeyenler yüzünden şuan bu haldeyiz :) benim turist vizesine başvuran arkadaşlarım red aldı. ben de başvurmuştum bekliyorum hala

• @Tinuviel07 senin için sorun davetiye turist vizesi değil çalışmıyor olman. ben daha önceden davetiyeyle gittim bekardım ama çalışıyordum.

ancak senin diş hekimi olman fark yaratabilir çünkü bir doktor almanyaya gidip kaçak kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 2 Kasım 2021; 15:9:1 >
  • nerde herkes vize alıyormuş hocam, söyleyin de oraya gidelim biz de. zaten aklı başında adam sahte biletle bilgiyle uğraşmaz. onlar direkt başka maddelerden red alıyorlar. son zamanlarda ülkeye dönmeyeceğine dair şüpheden ret veriyorlar.

• Almanya sıkıntı olabilir ama yunanistan su anda yuksek oranda vize veriyor ama tek girisli 30 gun icinde 10 gun kalmali veriyor. 4 arkadas basvurdu 4 ude bu sekilde aldi

• eazzy kullanıcısına yanıt

maalesef almanca kursları doktorlarla dolu. hepsi oraya gidip orda kalmanın planını yapıyor

• almanyadaki yakınlarım bana sponsor olacağına dair orada yabancılar dairesinde taahhüt imzaladılar. idata da hazırlanması gereken belgelerde şu tabir var: "başvuru sahiplerinin 1. dereceden yakını tarafından destekleneceklerine dair ıslak imzalı , okunaklı, gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı bir dilekçe ibraz etmeleri gerekmektedir." buna göre 1.derece yakınımı sponsor mu göstermeliyim veya zorunlu olmasa da bu durum 1.derece yakının sponsor olması daha mı garanti?

• merhaba arkadaşlar

18 ekim ankara idata ofisinden schengen vizesine başvuru yaptım ama hala bi cevap yok ve pasaport elçilikte gözüküyor.

Daha önce 3 kez vize reddi yedim bakalım bu sefer sonuç ne olacak :)

Yakın zamanda başvuranlar varmı acaba

• otsifem kullanıcısına yanıt

bu işin bir cevap verme süresi yok mu ?

• normalde 15 gün diyorlar ama işte 18 gün oldu daha bi cevap yok ve pasaport konsoloslukta gözüküyor

@eazzy

• Merhaba 4 Ekim tarihinde Ankara idata ofsinden blue card mint için başvurdum ancak bir sonuç gelmedi. Aynı durumda olan var mı?

• Arkadaslar seyahat saglik sigortasini islak imza ve kaşeli olmak zorunda mi??? Acenta ile internetten satin alma arasinda ciddi fiyat farklari var örnegin quick sigorta sitesinde 4 euro fakat acentede 11 euro

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Idatanin sitesinde islak imzali ve kaseli yaziyor. Konsolosluğa ulaşabilirsiniz onlara sorun. En doğru bilgiyi onlardan edinebilirseniz bence. @onurforever53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwaiting -- 9 Kasım 2021; 12:52:5 >
  • Merhaba arkadaşlar , en son kimlerin vizesine cevap geldi acaba başvuru tarihi ve sonuç gelme tarihini yazabilirmisiniz ?

• emregecr kullanıcısına yanıt
    Merhaba , hangi şehirden hangi ofisten başvuru yapmıştınız acaba

Merhaba , cevabınız geldimi hangi ofise başvurmuştunuz cevabın gelmesi ne kadar sürdü

• Merhaba 18 ekim ankara idata şubesinden başvurdum daha sonuçlanmadi.

benimle ayni gün başvuran arkadaşimin pasaportu dun geldi demeki siraya göre yapmiyorlar.

beklemeye devam yapacak bişey yok

18 iş günü olmuş daha cevap gelmemiş , bende 9 unda başvuru yaptım 3 aralık uçuşum umarım yetşir :( ankara idatadan başvurdum

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.