Şimdi Ara

iData üzerinden Almanya vizesi alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.732
Cevap
128
Favori
636.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1198
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 128
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • suganday (446 mesaj) cleanton (233 mesaj) fftthh11 (119 mesaj) Guest-1DA42FF60 (116 mesaj) TommyVialpando (109 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3311 mesaj) Mobil (3763 mesaj) Tablet (96 mesaj) Mini (119 mesaj) Uygulama (613 mesaj) (38 mesaj) (11 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gezi ve Turizm >> Gezi ve Turizm Genel >> iData üzerinden Almanya vizesi alanlar
Giriş
    5 Mesaj

Bence mevcut başvurun üzerinden ilerle yeni başvurunun bir faydası olmaz ve ek olarak verdiğin para ile kalırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj

Turistik vizeye başvurucam öğrenci olarak 2 haftalık.

Bir de sponsor olarak babamı göstericem. Bir kağıda yazıp, imza atması yeter mi sizce ? Notere gitmeye gerek yoktur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwaiting -- 26 Ekim 2021; 23:17:28 >
    |
    |
    Veli89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj

Ben direk davetiye ile basvurmustum. Ondan otel rezervasyonu yapmadim ama booking.com dan rezervasyon yapabilirsin. Babanin kagida yazip imzalamasi yeterli ama dosyaya ek olarak babanin kimlik fotokopisi ve meslegi ile ilgili evraklar lazim(idata sitesinden girip meslek grubu sec o meslekle ilgili tum evraklari koyman lazim). Mesala bir is yerinde calisan ise, 3 aylik maas bordrosu, 3 aylik hesap dokumu, e devletten uzun donem sgk kaydi ve sgk ise giris bildirgesi, vergi levhasi, faaliyet belgesi, ticari gazete ornegi, vukuatli nufus kayit ornegi eklemen gerekiyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Stillwaiting kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    14 Mesaj

Evet rezervasyon düşünüyorum ben de. Aslında daha önce ulusal vize geçmişim var ama üniversiteden davet mektubum vardı. Babamın da noterden 1 yıllık sponsor olmuşluğu var. Kağıda yazıp imza olayını bilmediğimden sormuştum. Babam emekli. Geçen yıldan aldığı ıslak imzalı gelir belgesi var sgk'dan. Bu yıl da onla beraber emekli maaş hesabını + e devlet çıktısı koymayı düşünüyorum. Siz nüfus kayıt örneğini de e-devletten aldınız heralde değil mi ? Ben geçen yıl her belgeyi ıslak imzalı vermiştim ama sanırım e devlet çıktısı da kabul oluyor yorumlardan anladığıım kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwaiting -- 6 Ekim 2021; 18:19:20 >
  • Çavuş
    53 Mesaj

Aynen e devlet den barkodlu kabul ediyorlar

|
    |
  • Er
    14 Mesaj

başvurumu yaptım arkadaşlar. umarım olumlu sonuçlanır. başvurunuzda almanca covidle ilgili talimalar içiren bir belge imzalayanınız var mı aranızda?

• Çavuş
    53 Mesaj

Hocam naptiniz cikti mi vizeniz

|
    |
  • Er
    14 Mesaj

Henüz sonuçlanmadı bekliyorum hala. Uçak biletlerini satın aldım bu arada, ancak dönüş uçuşu iptal oldu başvurudan sonra maalesef ki. Mail yolu ile bilgilendirdim konsolosluğu yeni tarihli bileti de yolladım ama açıkçası red vermeye meğilli oldukları için biraz umudum kırıldı, bekliyorum bakalım

|
    |
    Veli89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj

Umarim verirler belli olmuyor red olaylari bazen red gelecek derken iyi bir vize gelebiliyor

|
    |
  • Teğmen
    164 Mesaj

8 ekimde İDATA gayrettepe üzerinden yaptığım Almanya vize başvurum 19 ekim itibariyle pasaportumun elime ulaşması ile son buldu, ilk schengenim yine Almanya'dan 6 ay idi, bu sefer 1 yıl ile neticelendi. bekleyen herkes için sonu güzel biter umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonusbirkafa -- 27 Ekim 2021; 16:37:14 >
  • Çavuş
    53 Mesaj

Davetiyeli basvurumuydu?

|
    |
    bonusbirkafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    164 Mesaj

evet davetiyeli idi, yalnız Verpflichtungserklärung olmadan elle yazılan davetiye şeklinde başvuru yaptık.

• Çavuş
    53 Mesaj

Anladim bende Verpflichtungserklärung ile basvurdum 6 ay 1 sene 2 sene seklinde ilerledim. Bakalim 2 sene sonra 5 yillik verecekler mi ?

|
    |
    bonusbirkafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj

Hocam bir gelisme var mi ?

|
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj

arkadaşlar ben davetiye bekliyorum davetiye randevu tarihi 15 kasım bana yollaması bir hafta sürse 22 kasımda başvursam 33 gün zamanım kalıyor uçak biletim 25 aralık ta.

sizce 33 gün işlemlerin yetişmesi için yeterli olur mu ? idataya başvurunca bekleme süresi oluyor mu idata için de sıra bekler miyim ?

davetiye ve booking arasında fark olur mu davetiyeyi bekleyeyim mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 1 Kasım 2021; 11:53:42 >
    |
    |
  • Er
    11 Mesaj

arkadaşlar davet mektubu ile 2 hafta sonra idataya başvuracağım. bugün seyehat sağlık sigortası yaptırmaya gittiğimde ordaki görevli kadın bana yuzde 90 red yiyeceğimi söyledi. nedenini sorduğumda ise aile/arkadaş vizesi ile başvurduğumda bi de bekarsam orda kalıp evleneceğini düşünüyorlar dedi. bu şekilde gelip poliçeyi iptal edelim diyen çok oluyor keşke turist vizesi almaya çalışsaydın dedi. ben de bilerek davet mektubu alırsam daha kolay vize alacağımı düşünmüştüm şuan moralim yerlerde :( Verpflichtungserklärung ile başvurup sonuç alabilen arkadaşlar varsa çok mutlu olurum. Bu arada diş hekimiyim yeni mezun oldum. şuan bi yerde çalışmıyorum ama dönüşte bi yerde kesin olarak başlayacağım. o yüzden şuan dönüşümü de garantileyemiyorum. bana bi akıl veren olursa çook iyi olur benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinuviel07 -- 1 Kasım 2021; 21:20:33 >
  • Er
    14 Mesaj

turist vizesine başvuranların da vaziyeti çok iyi değil yani. maalesef gidip de gelmeyenler yüzünden şuan bu haldeyiz :) benim turist vizesine başvuran arkadaşlarım red aldı. ben de başvurmuştum bekliyorum hala

|
    |
    Tinuviel07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    150 Mesaj

@Tinuviel07 senin için sorun davetiye turist vizesi değil çalışmıyor olman. ben daha önceden davetiyeyle gittim bekardım ama çalışıyordum.

ancak senin diş hekimi olman fark yaratabilir çünkü bir doktor almanyaya gidip kaçak kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 2 Kasım 2021; 15:9:1 >
  • Er
    14 Mesaj

nerde herkes vize alıyormuş hocam, söyleyin de oraya gidelim biz de. zaten aklı başında adam sahte biletle bilgiyle uğraşmaz. onlar direkt başka maddelerden red alıyorlar. son zamanlarda ülkeye dönmeyeceğine dair şüpheden ret veriyorlar.

|
    |
  • Çavuş
    53 Mesaj
    Almanya sıkıntı olabilir ama yunanistan su anda yuksek oranda vize veriyor ama tek girisli 30 gun icinde 10 gun kalmali veriyor. 4 arkadas basvurdu 4 ude bu sekilde aldi

|
    |
Reklamlar
valorant points
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,812
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.