Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.923
Cevap
186
Favori
768.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 16.11.2021 tarihi basvurum bugün sonuçlandı 1 yıllık multi🥳darısı herkesin başına

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selenophille S kullanıcısına yanıt

Hocam hangi şubeden başvurdunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deverboyu D kullanıcısına yanıt

Hangi tarihde hangi vize merkezinden başvurdunuz acaba hocam ? ve cevabınız ne zaman geldi

• arkadaşlar öncelikle yeni bilgiler ekleyeyim. o sinirle hızlıca gönderi girmiş olabilirim. sayfanın arkası da varmış, yani 16 maddelik bir kağıt ve 10. maddeden dolayı ret yemişiz. yani seyahat planımızı inandırıcı bulmamışlar. ben 5 yıl olacak aynı şirkette çalışıyorum. bir önceki vizem 3 sene önceydi ve yine almanyadan 6 aylık çıkmıştı ama bu sefer peder beyle başvuru yaptık. ana sebep bu olabilir, babam emekli. ama yine de en azından istenilen süre kadar vize verilmesi lazım olduğunu düşünüyorum. ret vermek çok saçma, ya da ek başvuru hakkı tanınması gerekiyor diye düşünüyorum. 80 euro + 40 euro idatayı her seferinde neden verelim.

ret almanız çok mantıksız gözüküyor 3 yıl önce gidip suistimal etmeden dönmüşsünüz sürekli bir işiniz var . davetiye ile mi başvurdunuz yoksa otel rezervasyonu mu yaptınız ?

• asıl gidiş sebebimiz düğün içindi fakat pandemiden dolayı davetiye yollayamadılar. bir türlü belediyeden randevu alamadılar. biz de turistik gösterip 10 günlük otel rezervasyonu yaptık.

• Tinuviel07 T kullanıcısına yanıt
    Astoria

Ayın kaçında hangi merkezden başvurmuştunuz

ben iki ay davetiye bekledim arkadaşlarım turistlik göster bekleme davetiye dediler ama ben bunun şüpheli gözükeceğini düşünüp ısrarla davetiye bekledim . bakalım davetiye ile fark edecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 25 Kasım 2021; 12:17:31 >
  • Barkleys B kullanıcısına yanıt

istanbul astoria idata, 10 kasım da başvurmuştum.

• Son zamanlarda ankaradan başvuru yapıp pasaportu gelen yokmu ?

Ben de ayın 11 inde Ankara'dan başvurdum hala bekliyorum. İstanbul'dan başvuranların pasaportları daha erken gönderiliyor sanırım

• Tinuviel07 T kullanıcısına yanıt
    Bende 9 unda başvuru yaptım ama cevap gelmedi daha

Ankara'dan başvurmuşsunuz heralde, İzmir'de 2 kasımda başvuran arkadaşa mail geldi dün. Ankara'da durumlar nasıl bilemiyorum ama sanki en hızlı İstanbulmuş gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwaiting -- 27 Kasım 2021; 15:11:21 >
    Konsoloslukların belirli kabul kotaları oluyor, bunu çok eskiden direkt konsolosluğa giderek başvurulduğunda öğrenmiştim.

O gün içerisinde herkese onay verme gibi bir şansları yok, bu vize kalitesi ile de bağlantılı yani tüm belgeler, gidiş amacı vs. uygun olsa dahi böyle ucu açık "gerçekçi değil" gibi sebeplerle red yiyebilirsiniz.

Tavsiyem karara itiraz etmeniz, boşuna bir daha para vermeyin.

Yani düzgün düzgün insanlar niye bazen red cevabı alıyor sanıyorsunuz? Bu istatistikler zaman zaman açıklanır işte Türkiye'den Almanya'ya vize red oranı %13 vs. gibi. Bu istatistikler o ülkenin zor vize alınan bir ülke olduğunu ve önünden geçene vize vermediğini kanıtlamak için değerli verilerdir, olan masum vatandaşlara oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 28 Kasım 2021; 0:36:37 >
  • uzun vize alabilmek için sigortayı uzun süreli mi yaptırmak gerekiyor ?

• eazzy kullanıcısına yanıt

Ona baktıklarını düşünmüyorum yani en azından bende bakmadılar. 15 günlük yaptırmıştım 1 aylık verdiler. Daha fazla yaptırıp sanki geri dönemeyecekmiş izlenimi vermek istememiştim o zaman. Ama çok fazla giriş çıkış varsa pasaportta ve başvuruyla ilgilenecek görevlide geri dönmeyecekmiş izlenimi kolay kolay oluşturmayacak bir başvuru ise mantıklı olan uzun süreli sigorta gibi.

• Burası iyice tenhalaştı gidip gelen yok artık herhalde

• 1.5 yıldır yazılım mühendisi olarak çalışan ve her ay aylık 13 bin lira geliri olup 150 bin lira kadar birikimi olan bana 15 günlük vizeyi çok gördüler. 80 eur + idata hizmetleriyle ve çıktı toplama işleriyle 140 euro kadar para kaybettim. üstüne yaşadığım stres de cabası.

sakın bulaşmayın. idata'daki tiplerin artistliğiyle uğraşmaya değmez. bir de üstüne aras kargo ile gelecek pasaport için 100 lira para ödedim.

alsınlar ülkelerini başlarına çalsınlar. lane olsun almanya'sına da bize bu muameleye maruz bırakanlara da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 6 Aralık 2021; 20:8:0 >
  • 15 Kasımda İzmirde başvuru yaptık hala haber yok.

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.