Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
188
Favori
772.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Almanya vizesine başvurdum. Bir ton uğraş bir ton para sonucu vizemizi bekliyoruz. Ha şunu da biliyoruz, dağ fare doğuracak.binlerce lira masraf yapıyoruz 3-4 gün vize veriyolar. Öyle bir muamele görüyoruz ki istenmeyen misafiriz,sanki adam öldürdük. Herkes aynı parayı veriyor kimine 2 yıllık veriyor kimine 3-4 günlük veriyor.Bunun neresinde adalet var? Resmen fıkra gibi. tahmini 15 gün içinde sonuçlanır diyolar garanti olsun diye daha erken başvuruyosun yine de yetiştirmiyolar. Yetiştiremiyolar uçak biletimiz, rezervasyonlarımız yanıyor,ama onlar vize parasını şakır şakır alıyolar.
    Schengen vize başvuruları baştan sona rezalet,adaletsiz,külfet dolu bir işlem. Bakın ABD,İngiltere ya tam vize veriyor ya da hiç vermiyor.3-4 günlük vermiyolar.Babalar gibi 10 yıllık,6 aylık veriyolar en az.
    Umarım bu son bulur ancak işlerine geleceğini de sanmıyorum.
  • Outlaw-E kullanıcısına yanıt
    Hocam firma davet ediyor adam uc hafta sonraya gel diyor iki ay önceden nasil bileyim cagirilacagimi, bilmiyorsanız is buyurmayin insanlara. Hayatinizda ciddi bi yerde is görüşmesi yaptiniz mi? Ben sirketin yerinde olsam almanyada is yapmam, daha doğru düzgün vize vermiyor ülke.

Irlanda İngiltere cat diye veriyor. Elemanin yoksa al 4 bin lira maasla çalışacak tonla adam var evraklari düzenlesin geçsin.

Bugun konuştum konsoloslukla, 11 Ekimde gelenleri inceliyorlar. Üstteki arkadaşların dediği doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Go'el -- 24 Ekim 2019; 19:44:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazanardo

Ben de Almanya vizesine başvurdum. Bir ton uğraş bir ton para sonucu vizemizi bekliyoruz. Ha şunu da biliyoruz, dağ fare doğuracak.binlerce lira masraf yapıyoruz 3-4 gün vize veriyolar. Öyle bir muamele görüyoruz ki istenmeyen misafiriz,sanki adam öldürdük. Herkes aynı parayı veriyor kimine 2 yıllık veriyor kimine 3-4 günlük veriyor.Bunun neresinde adalet var? Resmen fıkra gibi. tahmini 15 gün içinde sonuçlanır diyolar garanti olsun diye daha erken başvuruyosun yine de yetiştirmiyolar. Yetiştiremiyolar uçak biletimiz, rezervasyonlarımız yanıyor,ama onlar vize parasını şakır şakır alıyolar.
    Schengen vize başvuruları baştan sona rezalet,adaletsiz,külfet dolu bir işlem. Bakın ABD,İngiltere ya tam vize veriyor ya da hiç vermiyor.3-4 günlük vermiyolar.Babalar gibi 10 yıllık,6 aylık veriyolar en az.
    Umarım bu son bulur ancak işlerine geleceğini de sanmıyorum.
    Firmayla şartlarını ve mevcut durumunu görüşüyorsun, sen hiç görüştün mü acaba ? Bunlar karşılıklı görüşme ile çözülen durumlar. 2 ay değilde 1.5 ay yada 1 ay önceye al. Yapılmayan şeyler değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Outlaw-E

Firmayla şartlarını ve mevcut durumunu görüşüyorsun, sen hiç görüştün mü acaba ? Bunlar karşılıklı görüşme ile çözülen durumlar. 2 ay değilde 1.5 ay yada 1 ay önceye al. Yapılmayan şeyler değil.

Alıntıları Göster
    Hocam is buyurma hadi gec ya. Zaten insanin duruma asabi bozuluyor bir de sen neler diyorsun. Hirsizin hc mi suçu yok? Critical skill cekecegim diye yasa geciriyorsun daha doğru düzgün vize vermiyorsun is mi bu. Salak sacma bürokratik isler var. Illa kanit mi sunayim sana kendimi mi kanitlayayim. Irlanda dan 3 günde vize aldım is görüşmesi diye, hollanda dan 7 gunde aldım. Almanya vize veremiyorsa kendi suçu. Elcilik ne is yapıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Go'el

Hocam is buyurma hadi gec ya. Zaten insanin duruma asabi bozuluyor bir de sen neler diyorsun. Hirsizin hc mi suçu yok? Critical skill cekecegim diye yasa geciriyorsun daha doğru düzgün vize vermiyorsun is mi bu. Salak sacma bürokratik isler var. Illa kanit mi sunayim sana kendimi mi kanitlayayim. Irlanda dan 3 günde vize aldım is görüşmesi diye, hollanda dan 7 gunde aldım. Almanya vize veremiyorsa kendi suçu. Elcilik ne is yapıyor?

Alıntıları Göster
    Almanya’nın mevcut durumunu savunan yok. Adamlar ağır çalışıyor, öngörüde bulunup planını ona göre yapacaksın. Günde İrlanda’ya başvuran Türk sayısı ile Almanya’ya başvuran aynı mi ? Konuda hergün 1 hafta, 2 hafta kala başvurduk yazıları mevcut. Fransa’da 2 inci gün onay aldım.3 üncü gün bendeydi. Bunu ay kala yaptım. Herkes plan programını buna göre yapacak, Almanya’nın tutumuda belli yoğunluğuda, elden gelen bir şey var mi ? Yok. Uzatmanında anlamı yok.

Hocam uzatan sensin ben bilmiyor muyum erken basvursam daha iyi olacağını, tacize uğrayan kadina aksam sokakta ne işin var der gibi darliyorsun. Senin haddine değil ki bana is buyurmak. Bu kadar kişi hatali mi? Adam belgeyi tamamlıyorsa verecek vizeyi, ya da vize vermicem dicek. Araci kurum falan eşek gibi uğraştırıyor adamlar.

• quote:

Hocam uzatan sensin ben bilmiyor muyum erken basvursam daha iyi olacağını, tacize uğrayan kadina aksam sokakta ne işin var der gibi darliyorsun. Senin haddine değil ki bana is buyurmak. Bu kadar kişi hatali mi? Adam belgeyi tamamlıyorsa verecek vizeyi, ya da vize vermicem dicek. Araci kurum falan eşek gibi uğraştırıyor adamlar.
    Ben ne diyorum sen ne diyorsun hala, buyur dilediğin gibi başvur.

Ben iş için gitmiyorum turistik amaçlı gidiyorum. Karıştırdın.
  • Yukarıda 9-10 Ekim!i inceliyolar demişlerdi, 11Ekim başvurularına mı geçmişler?Saat kaçta aradınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazanardo

Yukarıda 9-10 Ekim!i inceliyolar demişlerdi, 11Ekim başvurularına mı geçmişler?Saat kaçta aradınız?
    Büyükelçilik işkembeden sallıyor galiba hocam. Ben sabah 10:00'da aradığımda 9 ekim başvurularına bakıyoruz dediler.
  • Bu arada arkadaşlar 28-29 ekim resmi tatili mi büyükelçiliğin? Çalışacaklar mı biliyor musunuz? Yarın arayan arkadaşlar olursa bunu sorabilir mi lütfen?
  • quote:

Ben is gorusmesine cagrildim davet mektubu da var, 16sinda başvurdum uçak da 31 ine. Sanırım bana yetişmeyecek
    Hocam ben de iş görüşmesi için gideceğim. 16 Ekim'de başvurdum, 31 Ekim'de uçuşum var. Tarihlerimiz birebir aynı. iData'nın sitesinde 15 gün içerisinde sonuçlanır yazdığı için güvenip başvurdum ama 3 gündür hala 9-10 ekime bakıyorlarsa işimiz zor görünüyor.
  • 0 (312) 455 51 00 telefon numarası 2 sonra 0 tuşluyosun ankara operatöre bağlanmak için

info@ankara.diplo.de ankara için mail adresi

idata dan verilen mail adresi visa@anka.auswaertiges-amt.de

0 (312) 455 53 30 ankara vize bölümü

bu gün 4 kere mail attım 3 kerede aradım düğün davetiyemin resmini yolladım maille herhangi bir geri dönüş yapılmadı malesef bu gün uçuşum olan uçağımıda kaçırdım durumun benim açımdan aciliyeti olduğunu düğünümün kendi düğünüm olduğunu davetiyenin 2 ayda elime ulaştığı bilgisini verdim belgeledim.
    aldığım tek cevap ölüm ve ölümcül hastalık önceliğimizdir bu konuda sadece dosyanıza not düşebiliriz 24 ekim 31 ekim olarak 15 ekimde başvurmuştum canın sağ olsun almanya benim umudum kesildi şu saatden sonrada tekrar 3.300 küsür bilet parasıda veremem ki çıkacağıda yok zaten kalın sağlıcakla dostlar fazlada takmayın düşünmeyin ölümün olduğu bi dünyada birbirinizin kalbinide çok kırmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: rodriver

Bu arada arkadaşlar 28-29 ekim resmi tatili mi büyükelçiliğin? Çalışacaklar mı biliyor musunuz? Yarın arayan arkadaşlar olursa bunu sorabilir mi lütfen?
    Biraz önce aradım 28 ekim yarım gün çalışıyorlae 29 ekim tatil
    Ve bu hafta 9-10 ekimi incelediklerini söyledi

• Nouvelle kullanıcısına yanıt
    Bana elçilik keske turistik basvurmasaydiniz sizin durum farklıymis dedi. Ee bana idata turistik basvurun dedi ne yapayım.
    Olmucak hocam ben sirketle iletisime gectim skype mülakatı olacak. Adamlara da girdi ucak bileti otel

• Dün IDATA'dan başvuru sorgulamasında evraklarınız büyükelçiliğe gönderilmiştir yazıyordu , bugün bomboş gözüküyor. Sizde de aynı durum söz konusu mu arkadaşlar?
  • Evet bende de öyle. Haftasonu diye böyle gözüküyor olabilir

• Vize Müracaat 14.10
    Pasaport teslim 25.10

Eşim ve ben emekliyiz. Daha önce Fransa ve İspanya dan 6 ay 90 günlük multiple turist vizesi aldık.

Şu an Almanya İzmir Konsolosluğu'nun layık gördüğü vize sadece 5 günlük seyahat süresince sınırlı olup toplamda 20 gün multiple...

Hâlâ şoktayız...

• Hocam ben konsolosluğun kendisini arayıp iş görüşmesi için gideceğimi söylediğimde bana turist vizesi için başvurmam gerektiği söylendi. Neyse artık iş işten geçti. Benim asıl merak ettiğim vizem işleme geç alınırsa (yani başvurum işleme alındığı sırada seyahat tarihlerim çoktan geçmişse) direkt olarak red mi veriyorlar yoksa ileri tarihli de olsa bir vize çıkıyor mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nouvelle

Hocam ben de iş görüşmesi için gideceğim. 16 Ekim'de başvurdum, 31 Ekim'de uçuşum var. Tarihlerimiz birebir aynı. iData'nın sitesinde 15 gün içerisinde sonuçlanır yazdığı için güvenip başvurdum ama 3 gündür hala 9-10 ekime bakıyorlarsa işimiz zor görünüyor.

Alıntıları Göster
    15 iş günü
  • 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.