Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (321. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.905
Cevap
185
Favori
767.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başvuruyu Harbiye den yaptım vip başvuru sonucu etkiliyor mu eşimin o şekildeydi başvurusu hemen sonuclandı inş akşama doğru alabiliriz 🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Busser -- 31 Mayıs 2019; 13:2:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Herhangi bir bilgi alabilen var mı? Çağrı merkezinden kimseye ulaşamıyorum, bayram tatili girdi pasaport kaldı ellerinde insanların işini gücünü mahvettiler, gerçekten böyle bir rezalet görmedim ya.
  • Merhaba,

Nisan ayında 3 yıllık vize aldım. Eşim ve kızıma da bunu kullanarak uzun dönemli vize alabilme çabam hüsranla sonuçlandı. 21 haziran da 5 günlük hotel ve uçak rezervasyonu yaptırarak v eşirket evrakları ve kişisel banka hesaplarımı ekleyerek başvurdum.

Başvuru Tarihi : 10 Mayıs IDATA harbiye ( eşimin ilk Almanya başvurusu )

Aracı Setur dan şimdi gelen bilgiye göre
    21.06 - 10.07 arası sadece 5 gün geçerli vize alabilmişiz. (Eşimin banka hesab dökümü ile bireysel başvursam daha uzun süreli olurdu herhalde)

Benzer şekilde bir arkadaşımın eşi bireysel olarak Mayıs ayı başında bir hafta içinde Ankara Fransa büyükelçiliğinden 6 aylık vize aldı.

Selamlar.
  • katyon K kullanıcısına yanıt
    Eşim görüştü saat 18:00 a kadar pasaport girişi olucakmış sisteme yoksa Bayram sonrasına

• quote:

Orijinalden alıntı: tnatr

O zaman bizimde alabilme ihtimalimiz var.idata bugün saat 3 gibi son pasaportlarin gelecegini söylüyor.saat 4 gibi sisteme girilmiş olur.
    Kontrol edebildiniz mi ? gelmişmi pasaportunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpmallianz

Merhaba,

Nisan ayında 3 yıllık vize aldım. Eşim ve kızıma da bunu kullanarak uzun dönemli vize alabilme çabam hüsranla sonuçlandı. 21 haziran da 5 günlük hotel ve uçak rezervasyonu yaptırarak v eşirket evrakları ve kişisel banka hesaplarımı ekleyerek başvurdum.

Başvuru Tarihi : 10 Mayıs IDATA harbiye ( eşimin ilk Almanya başvurusu )

Aracı Setur dan şimdi gelen bilgiye göre
    21.06 - 10.07 arası sadece 5 gün geçerli vize alabilmişiz. (Eşimin banka hesab dökümü ile bireysel başvursam daha uzun süreli olurdu herhalde)

Benzer şekilde bir arkadaşımın eşi bireysel olarak Mayıs ayı başında bir hafta içinde Ankara Fransa büyükelçiliğinden 6 aylık vize aldı.

Selamlar.
    İlk vizede uzun süre alabilmek çok zor. Ben 4. Almanya vizemde 3 yıllık alabildim.

• Sistemde görünmüyor.idata ya gidip sormayı düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şaka gibi 10 Mayıs Altunizade başvuru. 5 günlük vize vermişler. Daha önce 1’er yıllık 2 tane hollanda schengeni var

• fcancilar F kullanıcısına yanıt
    Bende şimdi gidiyorum almaya bakalım bize ne kadar süreli vermişler turist vizesi olarak başvurduk stres oldum 12 günlük istemiştim

• Şimdi idata ile görüştüm saat 18:00'dan sonra pasaport gelme ihtimali yok dediler. Sanıyorum benimde bayramdan sonrasına kaldı :(
  • idata başvuru sorgulamaktan ''işlem süreci başlamıştır..'' yazısını görmek psikolojimi bozuyor ; en iyisi hiç sorgulama yapmamak..
  • Dün kargolandigina dair bilgisini aldığım pasaportum bugun elime geçti, vizem seyahat sürem kadar çıkmış.

Multi giriş diye işaretlemiştim, ancak tek girişli vermişler, ki bu benim için sorun değil.

Ancak vizemde 28.05.2019 tarihi bulunuyor. Konsolosluk bana vizeyi 28'inde bastıysa, bana iData sağolsun 30'unda haber veriyor. Bu da çok önemli bir tecrübe olsun bana.

Umarım pasaportunu bugün alması gereken herkes alabilir.

• CAVUSm kullanıcısına yanıt
    Öncelikle gözünüz aydin
    Kac günlügüne vize istemistiniz?
    Aile ziyareti mi yoksa turistik mi bas vurdunuz?
    Ve ilk vizeniz mi acaba?

• Saam01 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :)
    7 günlük seyahatim olacak, 7 gün vermişler.
    Turistik vize,
    Bundan önce, geçen sene toplam 9 günlük İsveç ve Norveç turistik gezim için 25 günlük verilen multi girişli Schengen vizem vardı.

Ancak bu seneki bu vizeye 2 arkadaşımla birlikte başvurdum. Onlar da aynı vizeyi alabildiler, ilk vizeleri oldu.
  • CAVUSm kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler bilgiler icin iyi tatiller dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: suganday

En net bilgiyi konsolosluktan alabilirsiniz telefon yada maşl yoluyla ulaşıp sorun.
    Doğru söylüyorsunuz. Belki konuyla ilgili tecrübesi olan vardır diye düşünmüştüm. Neyse vakti gelince konsolosluktan öğrenip burada da paylaşırım. İnsanlığa bir faydamız dokunsun =)
  • Darkforman kullanıcısına yanıt
    Ben aldım 17:20 gibi ilk başvuru 7 aylık 🤲🏻🙏darısı sizin başınıza arkadaşlar 😊14.05 de başvurmuşdum

• ilk vize talebim ve 6 günlük tek girişli vize talep ettim 90 günlük multi vize vermişler iyi bir bölümde üniversite okuyorum. Arkadaş aile ziyaretinde bulunacağım. 90 günlük vizeye hiç gerek yoktu daha gitmicem zaten meraklı değilim ülkelerine. Önemli bir işimiz olduğu için gidiyoruz.

• Arkadaşlar merhaba bu işlemlerle alakalı pek bilgim yok. Bilgisi olup yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Ağustos başında rusyaya çalışmaya gideceğim, gitmeden önce Almanya'daki akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. Teyzem Almanya belediyesinden resmi davetiye hazırladı onu gönderecek.
    2018 9. Ayda ise bi afrika ülkesinden TR ye dönüş yaptım, 2.5 aydır ise bir inşaatte çalışıyorum. Bankada hatrı sayılır miktarda paramda var. Vize işlemleri için memleketimden aracılık yapan birisine ulaştım kendisi 10 haziran için randevu talebinde bulunacağım dedi. 20 haziran ile 20 temmuz arasında Almanya'da bulunmak istiyorum sizce bu şartlarda vize alabilirmiyim?
    Aracılık yapan kişi çalışma süremin yetersiz ve vize çıkma ihtimalinin çok zor olduğunu söyleyerek umudumu kırdı açıkçası ama ben kaybedecek bişey yok diyerek şansımı denemek istiyorum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Arkadaşlar merhaba bu işlemlerle alakalı pek bilgim yok. Bilgisi olup yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Ağustos başında rusyaya çalışmaya gideceğim, gitmeden önce Almanya'daki akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. Teyzem Almanya belediyesinden resmi davetiye hazırladı onu gönderecek.
    2018 9. Ayda ise bi afrika ülkesinden TR ye dönüş yaptım, 2.5 aydır ise bir inşaatte çalışıyorum. Bankada hatrı sayılır miktarda paramda var. Vize işlemleri için memleketimden aracılık yapan birisine ulaştım kendisi 10 haziran için randevu talebinde bulunacağım dedi. 20 haziran ile 20 temmuz arasında Almanya'da bulunmak istiyorum sizce bu şartlarda vize alabilirmiyim?
    Aracılık yapan kişi çalışma süremin yetersiz ve vize çıkma ihtimalinin çok zor olduğunu söyleyerek umudumu kırdı açıkçası ama ben kaybedecek bişey yok diyerek şansımı denemek istiyorum.
    Teşekkürler.
    Önce aracı güvenilir mi ona bak. Vize zor çıkar diyip senden para koparma derdinde olabilir.
    Bulunduğun şehirde resmi aracı kurum var ise onunla ilerle.

• 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.