Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fikret3968

Merhaba

Abimi ziyarete Almanya’ya gitmeyi düşünüyorum. Eşim ben ve 2 ufak çocuğum . Burada ticaretle uğraşıyorum. Eşim yanımda sigortalı olarak gözüküyor. Bir oğlum ilkokul öğrencisi, diğeri 4 yaşında . Almanya’dan davetiyemiz var ve abim Alman vatandaşı . Daha önce orada okula gittim 2 yıl kaldım ve 2001senesinde 15 günlük bir ziyaretim oldu . Evimiz arabamız var . 3 aylık vize başvurusu yapsam kabul edilirmi acaba...
    Sizden istenen evrakları toparlayıp verin. Vize süresini belirtemiyorsunuz onlar kafalarına göre veriyorlar ama başvuru dilekçesine 3 aylık istediğinizi yazabilirsiniz. Dikkate alırlar veya almazlar. Zaten turistik vize ile 90 günden fazla kalamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patenxerox

Merhabalar bir sorum olacak,
    Erasmus için almanya vizesine başvuracağım, kabul mektubum var konaklama olarak akrabalarımda kalıcam fakat ayrı şehirde okul ve konaklayacagım yer 1.30 saatlik bir yol var, vizede red çıkma gibi bir sorun teşkil eder mi?
    Ayrıca erasmus belgelerinin orjinali gelmedi bana ıslak imza ile tarattılar vizede bunu sunmam eksi olur mu ? Okuldan bana istersen konsolosluga faxlayabılırde dediler ayrıca?
    Ve staj 2 ay fakat ben staj başlangıcından 4 gün öncesi ve bitişinden 4 gün sonrası iin vizeye başvurucam bu eksi bi durum yaratırmı?
    Son olarak bu kadar tedirgin olmamın sebebi bir kez red yemiş olmam, bu etki edermi vize için.
    Teşekkürler.
    Bütün evrakların asılları gerekir. Muhakkak asıllarını konsolosluğa verin. Onlar gerekirse kopyasını alıyorlar. Erasmus belgelerinin asılları ile kopyalarını beraber verin. Asılları size lazım olacağı için iade etmelerini isteyin, zaten başvuru memuru bunu bilir.

Konaklayacağınız yer ile okul arasında 1,5 saatlik fark olmasına çok takılacaklarını sanmam ama kimse bunun garantisini size veremez.

Önceden red yemişseniz eğer pasaportunuzda red damgası yoksa sorun olmaz.

Red edilmemek için istenen evrakları tastamam vermelisiniz. Asılları ile birlikte.

4 gün önce 4 gün sonrasını siz seçemiyorsunuz onlar belirliyor. Ama başvuru dilekçesinde belirtebilirsiniz. Dikkate alırlar veya almazlar belli olmaz.

Sürekli red yer miyim diye soruyorsunuz, bunu da kimse bilemez. Sizden istenen evrakları verip beklemelisiniz. iData'nın web sitesini dikkate okuyun bir çok sorunuzun cevabını orada bulacaksınız.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 4 Mayıs 2018; 0:49:19 >

• cleanton kullanıcısına yanıt
    Şimdi mantıken 02.05 de başlayacak bi staja bana 02 tarihinde vize vermesi saçma olmaz mı, sonuçta ben oraya gidergitmez staja nasıl başlıyım bir yerleşme süreci lazım değil mi.
    Şöyle bir durum var Okul bana belgeleri tarattı orjinalleride postaladı ama posta elime ulaşmadı ptt yı arıyorum adınıza kargo yok diyor, beklemeye devam edersem vize süresi geçecek ve yetişmeyecek, okulun onlara faxlaması dışında, başka ne yapabilirim? Keyfi olarak vermemezlik yapmıyorum
  • Merhaba; öğrenciyim, daha önce hiç yurtdışına çıkmadım yani vize de almadım, Almanya'dan bana davet mektubu gönderebilecek biri de yok ancak hesabımda 800 euro ve kefil olarak göstereceğim annemin üzerine kayıtlı tapular ve kira geliri var. Böyle bir profile ortalama kaç gün vize verirler? Ben 2 haftayla 1 ay arası kalmak istiyorum ama hayal kuruyosun diyolar. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
  • 2 hafta veya 1 ay ;bir sebep belirtmeniz lazım almanca kursunamı gıdeceksınız,lisans için mi? yoksa tanıdıgınızımı zıyaret edeceksınz veya iş için mi?

yoksa turisik gezmekse hiç inandırıcı gelmez,almanyada 3-4 şehir gezsenız maksımum 1 hafta...

şansınız çok düşüktür,inanmaları lazım

iyigünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DA42FF60

2 hafta veya 1 ay ;bir sebep belirtmeniz lazım almanca kursunamı gıdeceksınız,lisans için mi? yoksa tanıdıgınızımı zıyaret edeceksınz veya iş için mi?

yoksa turisik gezmekse hiç inandırıcı gelmez,almanyada 3-4 şehir gezsenız maksımum 1 hafta...

şansınız çok düşüktür,inanmaları lazım

iyigünler
    Tanıdığımı görmek için daha çok. Ama bahsettiğim kişi bazı sebeplerden dolayı bana davetiye yollayamıyo orada erasmus programında. O erasmus grubuyla takılıp yabancı dilimi de geliştirmek istiyorum o yüzden 1 hafta çok az. Ama resmi bir davet mektubu ve dil kursu yok her şey yüzeysel. İlk defa alıp da 1 ay 2 ay alanlar nasıl alıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: patenxerox

Şimdi mantıken 02.05 de başlayacak bi staja bana 02 tarihinde vize vermesi saçma olmaz mı, sonuçta ben oraya gidergitmez staja nasıl başlıyım bir yerleşme süreci lazım değil mi.
    Şöyle bir durum var Okul bana belgeleri tarattı orjinalleride postaladı ama posta elime ulaşmadı ptt yı arıyorum adınıza kargo yok diyor, beklemeye devam edersem vize süresi geçecek ve yetişmeyecek, okulun onlara faxlaması dışında, başka ne yapabilirim? Keyfi olarak vermemezlik yapmıyorum
    Şu an başvuru formu gözümün önüne gelmiyor. Başvuru formunu iData üzerinden indirip bakın muhtemelen bir başlangıç tarihi yazılıyordur. Ne zamandan itibaren başlatmak istiyorsanız o tarihi yazıyor olabilmeniz gerekiyor. iData sitesini incelerseniz bu gibi sorularınızın cevabını orada bulursunuz.

Okul belgeleri konusunda diyeceğim bir şey yok. Konsolosluk evrakların aslını görmek istiyor. Eğer elinizde asılları yoksa kopyaları ile başvurun. Zaten iData sitesinde evrakların asıllarını istedikleri yazar. Burada size ne dersek diyelim asıl olan konsolosluğun istediği evrakları eksiksiz temin etmenizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: caagaataay

Merhaba; öğrenciyim, daha önce hiç yurtdışına çıkmadım yani vize de almadım, Almanya'dan bana davet mektubu gönderebilecek biri de yok ancak hesabımda 800 euro ve kefil olarak göstereceğim annemin üzerine kayıtlı tapular ve kira geliri var. Böyle bir profile ortalama kaç gün vize verirler? Ben 2 haftayla 1 ay arası kalmak istiyorum ama hayal kuruyosun diyolar. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    Sizden istenen evrakları eksiksiz verin (iData web stesinde istenen evrakların listesi var, inceleyin). Öğrenci belgenizi verin. Tapuları, kira gelirlerini (varsa kira kontratlarını ekleyin) gösterin. Annenizin hareket eden banka hesabının 3 aylık dökümünü alıp verin. Annenizin arabası varsa ruhsatının kopyasını ekleyin. Başvuru dilekçenizde 1 ay kalmak istediğinizi belirtin, ziyaret amacınızı doğru olarak yazın. Artık şansınıza ne kadar süre verirler görürsünüz. Kimse size 1 ay verirler veya vermezler diyemez. Bu işlerin garantisi yok. Verirler de vermezler de. Anneniz "bütün masrafları tarafımdan karşılanacaktır" anlamına gelen bir yazı yazıp imzalamalı. Kendi banka hesabınız varsa onun da 3 aylık dökümünü verin. Ne kadar çok evrak o kadar uzun vize şansı...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 4 Mayıs 2018; 23:45:53 >

• Davetiye ne demek biraz anlatayım.

Davetiye illa birinin size mektup yazıp sizi oraya davet etmesi değildir.

Bir festival giriş bileti de bir davetiyedir. İnternet üstünden satın alırsınız bastırırsınız başvuru evraklarına eklersiniz. Sonra dersiniz ki ben bu festivale gidiyorum bana misal 5 gün vize ver.

Bunun gibi herhangi bir etkinliğe alacağınız giriş biletleri davetiye kapsamında değerlendirilir.

Yaz mevsiminde Avrupa'da çok fazla festival benzeri etkinlik oluyor. Seyahat yapacağınız bölgede ne tip etkinlikler var araştırın onu da başvurunuza dahil edin.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 4 Mayıs 2018; 23:20:1 >
  • Cevaplar için teşekkür ederim merak ettiğim bir şey daha var. Bana verilen vize süresi her zaman rezervasyon tarihlerine göre mi olur? Yani acenta öğrenci olduğum için sana en fazla 1 hafta rezervasyon yapabiliriz dedi. 1 hafta rezervasyon yapıp sigortamı 1 aylık yaparak vize süremi arttırma şansım var mı? Çünkü otelde kalmayacağım rezervasyon göstermelik. Arkadaşım var.
  • quote:

Cevaplar için teşekkür ederim merak ettiğim bir şey daha var. Bana verilen vize süresi her zaman rezervasyon tarihlerine göre mi olur? Yani acenta öğrenci olduğum için sana en fazla 1 hafta rezervasyon yapabiliriz dedi. 1 hafta rezervasyon yapıp sigortamı 1 aylık yaparak vize süremi arttırma şansım var mı? Çünkü otelde kalmayacağım rezervasyon göstermelik. Arkadaşım var.
    Bu sorduklarının cevabı bende yok. Madem göstermelik rezervasyon yapılıyor bir aylık göstermelik rezervasyon yapsınlar. Otel rezervasyonu ile öğrenciliğin arasındaki ilişkiyi kuramadım.

Kendiniz de bookingcom dan bağlayıcı olmayan bir rezervasyon yapıp vizeyi aldıktan sonra iptal edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

Bu sorduklarının cevabı bende yok. Madem göstermelik rezervasyon yapılıyor bir aylık göstermelik rezervasyon yapsınlar. Otel rezervasyonu ile öğrenciliğin arasındaki ilişkiyi kuramadım.

Kendiniz de bookingcom dan bağlayıcı olmayan bir rezervasyon yapıp vizeyi aldıktan sonra iptal edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Turistik vize olacağı için 1 aylık rezervasyon dikkat çeker vize vermezler dediler o yüzden.
  • quote:

Turistik vize olacağı için 1 aylık rezervasyon dikkat çeker vize vermezler dediler o yüzden.

Alıntıları Göster
    O zaman siz 1 haftalık otel rezervasyonu ile başvurun. Bu durumda uçak biletiniz de otel rezervasyonuna uygun olmalı. Eğer daha uzun süreli vize çıkarsa ona göre tatil planınızı revize edersiniz.

Sağlık sigortanızı da bunlara uygun tarihlerde yaptırın. Daha uzun sağlık sigortası daha uzun vize süresi demek değildir. İsterseniz bir aylık yaptırın. Onlar vereceklerini veriyorlar.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 7 Mayıs 2018; 8:22:14 >

• 19 nisanda basrup pasaportunu alan var mı
  • İdata araci firmasinda sabah 9 da teslim edilen evraklar sonucu aksam 16:30 3. Yillik vize ile geri donus olmustur. Bence en buyuk etken konsoloslugu ikna edebilecek istenilenden fazla evrak verip ikna olmalarini saglamak

Edit: Eger bir tanidiginiz varsa davetiye yollamasi buyuk etken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gkhnkrkck -- 7 Mayıs 2018; 21:53:22 >
  • Peki tapular, kira gelirleri, ruhsat vb. Götürürken bunların orijinalini mi götüreceğiz? Fotokopisi olursa noterden onaylatmaya gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkhnkrkck

İdata araci firmasinda sabah 9 da teslim edilen evraklar sonucu aksam 16:30 3. Yillik vize ile geri donus olmustur. Bence en buyuk etken konsoloslugu ikna edebilecek istenilenden fazla evrak verip ikna olmalarini saglamak

Edit: Eger bir tanidiginiz varsa davetiye yollamasi buyuk etken
    Bunu nasıl başardığınıza dair bizi aydınlatırsanız benim de cuma günü idata randevum var faydalanırım :)
  • Tabiki ilk once sigortali calisiyor iseniz calistiginiz firmanin vergi levhasi hatta hatta ticaret sicil gazetesi antetli kagitta izinli oldugunuza dair belgeler . Bunlarin yaninda maas bodrosu kredi karti extreleri banka hesap dokumleri ( imkaniniz var ise bankada tutar yuksek tutmanin buyuk faydasi var) seyehat sigortasini kalacaginiz gunun uzerinde teminatlari yuksek bilicimde yaptirin. Ayrica vize evraklariniz gercegi faslasi ile yansitmis olmasi gerekmekte. Davetiyenin ve davet gonderen kisinin gelir duzeyi ve ev buyuklugu sizi misafir etmeye yeterli olmasi. Ama bence herseyden onemlisi konsolosluk yetkilisini tekrardan donecegine ikna etmen icin en ufak bir belgeli bile bildirmenle alakali. Ama su gercekte var schengen uye ulkelerinde en zor vizeyi almanya veriyor. Her ihtimale karsi en az 1 ay onceden basvurmak gereklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkhnkrkck

Tabiki ilk once sigortali calisiyor iseniz calistiginiz firmanin vergi levhasi hatta hatta ticaret sicil gazetesi antetli kagitta izinli oldugunuza dair belgeler . Bunlarin yaninda maas bodrosu kredi karti extreleri banka hesap dokumleri ( imkaniniz var ise bankada tutar yuksek tutmanin buyuk faydasi var) seyehat sigortasini kalacaginiz gunun uzerinde teminatlari yuksek bilicimde yaptirin. Ayrica vize evraklariniz gercegi faslasi ile yansitmis olmasi gerekmekte. Davetiyenin ve davet gonderen kisinin gelir duzeyi ve ev buyuklugu sizi misafir etmeye yeterli olmasi. Ama bence herseyden onemlisi konsolosluk yetkilisini tekrardan donecegine ikna etmen icin en ufak bir belgeli bile bildirmenle alakali. Ama su gercekte var schengen uye ulkelerinde en zor vizeyi almanya veriyor. Her ihtimale karsi en az 1 ay onceden basvurmak gereklidir.
    Bunların çoğunu yapamayacağım çünkü öğrenciyim :( ayrıca davetiye gönderebilen de yok rezervasyon yapacağım. Zaten bana öyle 1 yıllık 3 yıllık lazim değil 1 ay versinler yeter :) ilk kez alıyorum ayrıca

• quote:

Peki tapular, kira gelirleri, ruhsat vb. Götürürken bunların orijinalini mi götüreceğiz? Fotokopisi olursa noterden onaylatmaya gerek var mı?
    Bu saydığın evrakların fotokopisi yeterli olur. Asıllarını vermen mümkün değil.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.