Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.903
Cevap
185
Favori
767.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9 nisanda basvurmustuk bugun kargoya vermişler sitede barkod istiyor sorgulam için ama. Benim elimde barkod no yok o guzden kabul mü red mi bilmiyorum barkodlu bir evrak aldıgımı hiç hatırlamıyorum yarını bekliyoruz bakalım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrecan1907 kullanıcısına yanıt
    Hangi tarihte başvuru yaptınız ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12-15 nisan arası başvuru yapanlardan sonuçlanan varmı

• mete041 kullanıcısına yanıt
    Hangi şubeden başvuru yaptınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1907

Arkadaşlar merhaba,

Annem geçtiğimiz haftalarda idata üzerinden basvuru yapti. İstanbula gitti belgeler. Bugun sonuclanmis olarak geri geldi. Ama red yemiş. Reddedilme sebebi de, dul olup vize suresi sonunda geri gelememe ihtimalinden dolayi diye belirtmisler. Maddi durumumuz allaha sukur iyi. Almanyada tanidiklarimiz var. Onlarin daveti araciligiyla basvurumuzu yaptik. Mal varligimizin hepsini de gosterdik belgelerde. Ama sonuc red. İtiraz etsek bile suresi 4-5 ay surecegi soylendi. Ne yapabiliriz nasil bir yol izlemeliyiz?
    merhaba,
    itiraz 4-5 ay sürmez itiraz dilekçesini almanca ve samimi bir dille yazarsanız ortalama 2 hafta içerisinde telefonla bir dönüş olur.tabi vizeniz onaylanırsa red olursa evinize posta yoluyla 2-3 sayfalık almanca bir metin gelir.
    red nedeniniz geri gelmenizden dolayı ise türkiyede sizi buraya bağlayan birşeyi göstermeniz gerek bu bir iş olabilir,emeklilik belgesi olabilir,tapular olabilir,aklınıza ne geliyorsa olabilir.tabi daha önce verdiğiniz evrağı tek kalemde yine oraya koymayın.önceden alınmış her hangi bir vizeyi beyan ettinizmi ? bunlar da önemlidir.veyahut başvuru formunda yapılan en küçük hata bile red almanıza sebep olabilir.doğru vizeyi işaretlememe gibi.

• Günaydın dostlar 6nisanda harbiyeden başvurmuşdum dün postaya verdiler bu sabah hemen kargoya gittim 8:30 da pasaportumu aldım ve tam 5 yıllık multi vize vermişler çok şaşırdım daha önce 2 tane almanya vizem varsı ikiside 3 aylıktı 3. Vizemi 5 yıllık vermeleri çok büyük süpriz oldu okadar süpriz olduki 3-4 kere kontrol ettim darısı bekliyenlerin başına

• sozmeric S kullanıcısına yanıt
    Kadıköydeki şubeden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok sevındım adınıza ben ankaradan 13 nisanda basvuru yatım hala beklemekteyiz 10/15 nısan arası basvuru yapan arkadaslar sonuclanan varmı acaba
  • ucre30 U kullanıcısına yanıt
    Peki 5 yıl alırken mali durumunuz nedir ve ne tür belgeler sundunuz ne kadar vize istediniz dilekçe yazdınız mı

• 14 nisanda harbiyeden başvuuru yaptım bugün vizem geldi 6 aylık :)

• 6850akt 6 kullanıcısına yanıt
    Ankara'dan 16 sı bekliyoruz :) idata ile Elçilik arası 50 metre

• Benimde sorguladığımda durumumum "Başvuru dosyanız iDATA ofisleri arasında gönderim sürecindedir." şeklinde.

10 Nisan Kadıköy başvuru.
  • Herhalde elçiliklerde yoğunluk fazlamıdır nedir ? cumaya kadar sonuclancağını düşünüyorum ayın 13ünde ankaradan basvuru yapmıştım bugun baktıgımda elçilikde işlemde diyor hayrılısı allahtan herkese iyi akşamlar dilerim
  • 90mustafa90 9 kullanıcısına yanıt
    Benim tek artım eşimin alman vatandaşı olması ama oda aslında onlar için iyi bir şey degil potansiyel dönmüycek kişi olarak bakıyorlar.Benim şahsi olarak maddi durumum evraklarımda iyi degil çünkü çalışıyor gözükmüyor dışardan yatırıyorum sgkmı kredi kartım var sadece bankada 2800euro para vardı babamı sponsor gösterdim babamın adına 4 tane tapu şirket evrakları araba ruhsatı çok abartı birşey yoktu.dediğim gibi bende şaşırdım o anda vize görevlisini psikolojisine baglı bence

• Zikol26 Z kullanıcısına yanıt
    Gelşme varmı 16 nisanda öncesi ve sonrası

• Merhaba, ben bu yaz ağustos ayı boyunca 1 aylık turistik schengen almanya vizesi almak istiyorum. İlk vizem olcak ve daha pasaportum bile yok bu cuma pasaport randevum var o yüzden vize randevusu alamadım. İlk sorum şu ki vizede kalacağım yeri otel vs değil de arkadaşımın kaldığı yurdu göstericem çünkü onun yanında kalcam. Bana davet mektubu da gönderecek falan yurt olması sıkıntı çıkarır mı otel rezervasyonu yapayim mi? Ikinci sorum ilk vizem olduğu icin 1 ay izin verirler mi? Kaldığı yurttan da 1 aylık kalabilir belgesi almayı dusunuyorum tabi verirlerse. Gidiş donus ucak biletimi ve eylulde baslayacak okulumu gosterirsem 1 aylık vize alabilir miyim ilk seferde? Son sorum ise bankada ne kadar para gerektiği. Ögrenci oldugum için annemi sponsor göstericem. 3500 tl civarı bir parası euro olarak hesabıma yatırıp annemin uzerine olan tapuları göstersem yeter mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• caagaataay kardeş bu konulaı bilen arkadaşlar varsa bilgilendireceklerine eminim benim pasaport kargoya verilmiş bekliyorum daha ayın 13 basvuru yapmıstım gelince sonucu paylasırım red veya olumlu diye herkese iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: caagaataay

Merhaba, ben bu yaz ağustos ayı boyunca 1 aylık turistik schengen almanya vizesi almak istiyorum. İlk vizem olcak ve daha pasaportum bile yok bu cuma pasaport randevum var o yüzden vize randevusu alamadım. İlk sorum şu ki vizede kalacağım yeri otel vs değil de arkadaşımın kaldığı yurdu göstericem çünkü onun yanında kalcam. Bana davet mektubu da gönderecek falan yurt olması sıkıntı çıkarır mı otel rezervasyonu yapayim mi? Ikinci sorum ilk vizem olduğu icin 1 ay izin verirler mi? Kaldığı yurttan da 1 aylık kalabilir belgesi almayı dusunuyorum tabi verirlerse. Gidiş donus ucak biletimi ve eylulde baslayacak okulumu gosterirsem 1 aylık vize alabilir miyim ilk seferde? Son sorum ise bankada ne kadar para gerektiği. Ögrenci oldugum için annemi sponsor göstericem. 3500 tl civarı bir parası euro olarak hesabıma yatırıp annemin uzerine olan tapuları göstersem yeter mi? Şimdiden teşekkür ederim.
    Davet mektubu derken nasıl bir mektup ? normalde kalacağınız yerin açık açık tarihleri kağıt üzerinde kendi kişisel bilgilerinizle beraber yazılması gerekiyor.ilk vizeniz olduğundan değil de.1 aylık konaklama için 3500 tl biraz az para kabul edilebilir.tabiki eksik olan başka çok bilgiler var.siz en iysi verdiğim linkleri bir okuyun bunlar en güvenilir kaynaktır.daha da sorunuz varsa buraya yazın.

https://www.avrupa.info.tr/fileadmin/Content/Downloads/DOC/Schengen/CommonInformationSheet_TR.pdf

https://tuerkei.diplo.de/blob/1787348/a2f7c8872ab7e199d252e14b403e3b76/03-allgemeine-informationenen-schengen-visa-data.pdf

• 10 Nisan başvuru dün teslim aldım pasaportu. 1 sene multi vermişler. Daha önce 3 ve 6 aylık Schengen vizem vardı.
  • arkadaslar merhaba 13 nisanda basvuru yapmıstım davetiyeli 10 gün vize istemiştim 3 ay mültı vize vermişler ilk vizemdi bilgilerinize
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.