Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.922
Cevap
186
Favori
768.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
81. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 nisan da harbiyeden başvuru yapıp vizesi sonuçlananlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cfc23 -- 20 Nisan 2018; 13:24:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cleanton kullanıcısına yanıt
    Buna katılıyorum o an ki memurun tamamen keyfine bağlı durum muhtemelen bende bu yuzden red yedim. itiraz etmek yerine evrakları tekrar toplayıp duzeltmeleri tekrar yapip dun yeniden başvurdum bakalım hayırlısı artık.@cleanton

• yolcu3461 Y kullanıcısına yanıt
    sizin pasaporta herhangi bir damga vurulmus mu red ile alakalı ?@yolcu3461

• 6 nisanda yapmış olduğum başvuru bugün tamamlanmış idata ya gönderilmiştir. Yazıyor bakalım artık ne zaman elimizde olur

• rmbz R kullanıcısına yanıt
    merhaba, 4 nisanda bursadan başvurduk. 23 nisanda uçusumuz vardı ama hala beklemedeyiz. konsolosluğa mail attık uçuşumuz var diye ama resmi işlem süresinin 15 iş günü olduğunu, işlem sıralarını değiştirmediklerini söylediler. ptesi biletimiz yanıyor, promosyonlu olduğu için iade hakkımızda yok, gidiş dönüş almıştık, gidiş yanınca dönüşte yanıyormuş, değişiklik yapma hakkkımız var ama gidiş tarihimiz belli olmadığı için değişiklikte yapamadık. bakalım nezaman çıkacak, çarşamba 15. iş günü, beklemedeyiz, yeni biletleri vizeyi görüp alacağız. hayırlısı

"15 gün önce başvurunuz" uyarısı ile 15 iş günü kasdediliyormuş, biz yaşayarak öğrendik, yeni başvuracakalar alman konsolosluğunun tüm tatil günlerini siteden bakıp ona göre başvuru yapsınlar derim :)
  • stut34 S kullanıcısına yanıt
    nereden basvurmustunuz cunku bir ust mesajda arkadas 6 nisan da basvurmus onun sonuclandığını yazmıs bir gariplik var

@stut34

• Cfc23 C kullanıcısına yanıt
    Sen şanslısın bende ayın 6sında harbiyeden başvurdum.Ses sesa yok

• senin uçuş ne zamandi?

• Benim uçuş haziranda daha erken başvurdum ama sonucu beklemek sıkıntı

• macroturk M kullanıcısına yanıt
    herhangi bir damga falan yok
  • 7 nisanda harbiye’den başvurmuştuk anne babamla birlikte. Dün kargoya verildi mesajı geldi. Almanya ilk başvurumda 1 yıllık vermişti. Bakalım bu sefer ne kadar verdiler?

• 10 nisanda bahariyeden annemle beraber başvurduk. 26 nisan uçuşumuz var büyük ihtimal yetişmeyecek. Bizi yanıltan uçuşa en fazla 15 gün kala başvuru yapılması gerekiyor demeleri. Acaba uçuşumu 1 hafta ertelesem yetşir mi?

Bu arada davetiyem 1 haftalık ve seyahat sigortam bitmiş oluyor nasıl olacak?

• macroturk M kullanıcısına yanıt
    mesajda yazmıştım, bursa'dan başvurduk. bugün biletlerimiz yandı. hala ses seda yok. iznimiz başladı ama vize gelmediği için uçamıyoruz. 15 iş günü çarşamba doluyor, bakalım salı mı çarşamba mı verecekler? resmi süre 15 iş günü demişlerdi mailde.
    Siz hangi mail adresinee yazmıştınız bende 14 nisanda başvuru yapmıştım , 23 nisan günü uçak biletim vardı İptal ettik .

• Arkadaşlar merhaba,

Annem geçtiğimiz haftalarda idata üzerinden basvuru yapti. İstanbula gitti belgeler. Bugun sonuclanmis olarak geri geldi. Ama red yemiş. Reddedilme sebebi de, dul olup vize suresi sonunda geri gelememe ihtimalinden dolayi diye belirtmisler. Maddi durumumuz allaha sukur iyi. Almanyada tanidiklarimiz var. Onlarin daveti araciligiyla basvurumuzu yaptik. Mal varligimizin hepsini de gosterdik belgelerde. Ama sonuc red. İtiraz etsek bile suresi 4-5 ay surecegi soylendi. Ne yapabiliriz nasil bir yol izlemeliyiz?

• 23 Nisan almanya konsolosluğu sitesine göre tatil değil. Bu durumda 11. iş günümde hala ses yok. 10 Nisan'da Kadıköy'den başvutmuştum. Uçuşum 8 Mayıs'ta.

10 Nisan civarında başvuru yapıp sonuçlanan var mı?
  • Bende 16 nisanda başvurdum daha önce Almanya oturumum vardı Ama herhangi bir gelişme yok ama 23 nisan tatil yazıyor idata sayfasında

• selam arkadaslar bende bende 13 nisanda baswvuru yaptım beklemekteyim 10 nisan veya 15 nisan arası basvurusu sonuclanan kimse yokmu
  • 6 nisan harbiyeden olan başvurum bugun itibariyle sonuçlandı kargoya verirdi yarın kargodan alıcam pasaportumu sonucunu yazarım

Eksiksiz ibraz edilen vize başvuruları için başvuru evrakı iDATA aracılığı ile dış temsilciliklerin vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 gün içerisinde karar verilmektedir.

Anladigim kadarıyla işlem suresi idataya evrakları verdiginiz gun degil idatanin konsolosluga teslim ettigi gun baslıyor ve bursa dan basvuru yaptiysanin 1 2 gun atabilir diye dusunuyorum@stut34

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.