Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 11 Mayıs'ta yaptım, on dk önce sms geldi pasaportunuz hazır diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 12 mayısta başvuru yaptim ama hala sonuclanmadı gerçi 15 iş günü olmadı henüz ama bebek olunca ve başkalarıyla kıyaslayınca sonuclansın istiyoruz hemen bakalım hayırlısı.

Bugün sabah gidip aldım kızımın vizesini ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tubmuc -- 26 Mayıs 2017; 22:20:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KLamar1907

Merhaba arkadaşlar, ben Ocak ayında Almanya vizesi için İzmir'den İDATA'ya başvurmuştum 86 günlük vize istemiştim ve başvurumdan 9 gün sonra 100 günlük vize vermişlerdi bana, şuan Almanyadayım 24 Mayısta dönüyorum ve 4-5 Eylül tarihi için döndüğümde tekrar vize başvurusu yapıcam sizce ikinci vizeyi almam daha kolay mı olur, 180 günde 90 gün kalma hakkımız var ben 180 gün biter bitmez o tarihlere başvuru yapıyorum tekrar acaba vize üstüne hemen vize vermeme durumları var mı yoksa sorunsuz giriş çıkış yaptığım için daha mı kolay olur vermeleri

Şurdan hesaplayabilirsin.

https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en

• Benim 180 gün Eylülün başında bitiyor, ben 11-12 Eylüle isticem vizeyi. Bir sıkıntı olmaz sanırım tam zamanımda çıkışımı yaptım şuan Türkiyedeyim dün geldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KLamar1907 -- 25 Mayıs 2017; 13:9:7 >
  • arkadaslar merhaba kardeşim ve annem almanya için vize başvurusunda bulanacak.
    ben şuan almanyada staj yapıyorum beni ziyarete gelecekler . kaldığım yurtta kalacaklar.
    vize için otel rezervasyonu istiyorlar sizce bunu booking ten yapsak olur mu ?
    yaklasık bir hafta falan kalmak istiyorlar.
    bookingten ücretsiz rezervasyon yaptırıp sonra iptal ettiren bazı insanların vizesi red olmuş o yuzden biraz endişeliyim açıkcası kabul olur mu diye vize paramızda yanması en azından
    Cevaplarsanız çok sevinirim .... :)
  • İdata ya evrakları teslim ettikten sonra idata evrakları ne zaman teslim ediyor Almanya konsolosluğuna ilen var mı?Hemen mi bir kç gün içinde mi vs vs ?
    3 gün geçti evrakları teslim edeli ama hala başvuru takipte konsolosluğa gönderilmek üzere işlem tamamlanmıştır gibilerinden bir yazı çıkıyor.Normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgunay

Ben 11 Mayıs'ta yaptım, on dk önce sms geldi pasaportunuz hazır diye.

Selam Hocam,

Ben de bu hafta içerisinde başvuru yapmayı planlıyorum yalnız uçak bileti konusunda kuşkularım var.

Bileti illaki satın mı almamız gerekiyor yoksa THY'nin verdiği 3 gün opsiyonlu rezervasyon yeterli midir, teşekkürler...
  • Surveillance kullanıcısına yanıt
    Hocam ben acentadan sadece rezervasyon yaptirdim ve çıktısını aldım. Satın almanıza gerek yok.

• Gngrumt G kullanıcısına yanıt
    Ben İzmir'den yaptım başvuruyu. Bir perşembe günü saat on iki gibi evrakları teslim etmiştim bir gün sonra konsoloslukluktaydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgunay

Hocam ben acentadan sadece rezervasyon yaptirdim ve çıktısını aldım. Satın almanıza gerek yok.

Çok teşekkürler hocam, ben de rezervasyonla başvurayım o halde...
  • Surveillance kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, umarım alırsınız vize :)
  • Gecen hafta sali evraklari verdim esimle az once mesaj geldi pasaportunuzu gelin alin diye (sali verdim evraklari ama basvuru takipte cuma gunu evraklarin konsolosluga gonderildigi yaziyordu) yani cuma bir desek p.tesi iki is gunu bugun pasaport cikmis.Birazdan almaya gidecegim cok kisa surdu red yedik ellaaam du bakalim sonuc ne olacak Allahim konuyu biliyorsun amin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gngrumt

Gecen hafta sali evraklari verdim esimle az once mesaj geldi pasaportunuzu gelin alin diye (sali verdim evraklari ama basvuru takipte cuma gunu evraklarin konsolosluga gonderildigi yaziyordu) yani cuma bir desek p.tesi iki is gunu bugun pasaport cikmis.Birazdan almaya gidecegim cok kisa surdu red yedik ellaaam du bakalim sonuc ne olacak Allahim konuyu biliyorsun amin

Haydi hayırlısı

• Aynın sosyal sorumluluk projesine 3 arkadaş gideceğiz. Üçümüz de başvurduk aynı evraklarla kızlarınki 3 günde çıktı benimki 1 hafta oldu ses seda yok bi sıkıntı çıkar mı beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: gregorsamsa1

arkadaslar merhaba kardeşim ve annem almanya için vize başvurusunda bulanacak.
    ben şuan almanyada staj yapıyorum beni ziyarete gelecekler . kaldığım yurtta kalacaklar.
    vize için otel rezervasyonu istiyorlar sizce bunu booking ten yapsak olur mu ?
    yaklasık bir hafta falan kalmak istiyorlar.
    bookingten ücretsiz rezervasyon yaptırıp sonra iptal ettiren bazı insanların vizesi red olmuş o yuzden biraz endişeliyim açıkcası kabul olur mu diye vize paramızda yanması en azından
    Cevaplarsanız çok sevinirim .... :)

Booking.com üzerinden bir gün öncesine kadar iptal seçeneği olan bir otelden rezervasyon yapın. O rezervasyonla başvurun. Sonra iptal edersiniz. Sorun olmaz. Ben bir çok defa bu şekilde yaptım. Reddedilen kişilerin reddedilme sebebi bu değil başka şeydir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gngrumt

İdata ya evrakları teslim ettikten sonra idata evrakları ne zaman teslim ediyor Almanya konsolosluğuna ilen var mı?Hemen mi bir kç gün içinde mi vs vs ?
    3 gün geçti evrakları teslim edeli ama hala başvuru takipte konsolosluğa gönderilmek üzere işlem tamamlanmıştır gibilerinden bir yazı çıkıyor.Normalmidir?

İdata evrakları o gün veya ertesi gün teslim eder. Çıkması 15 günü bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 30 Mayıs 2017; 14:12:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

Aynın sosyal sorumluluk projesine 3 arkadaş gideceğiz. Üçümüz de başvurduk aynı evraklarla kızlarınki 3 günde çıktı benimki 1 hafta oldu ses seda yok bi sıkıntı çıkar mı beyler

Herkesin başvurusu ayrı ayrı değerlendiriliyor. Kızların ki ile sizinkinin bağlantısı olmaz. Kiminin hemen çıkıyor kiminin daha geç.
  • 23.05.2017 Ankara idata basvuru

26.05.2017 İdata basvuru takipte evraklarin konsolosluga gonderildigi tarih

30.05.3017 İdata'dan gelen mesaj pasaportlarinizi alabilirsiniz

forumda da gordum 15 gun diyen 20 kusur gunde sonuclandi diyen bizimkisi erken sonuclandi red heralde dedim

Benim ilk vizem esim daha once 2 defa Almanya vizesi aldi

Ben devlet memuru esim kuafor dukkani isletmekte

Bize lazim olan 15 gunluk bi vizeydi ona gore seyehat sigortasi yaptirdik.Ya red yeriz ya da vize verirlerse sayet 15 gunluk vereceklerdi nitekim ne eksik ne fazla olur diyordum

SONUC:MUTLU SON 15 GUNLUK VİZE CİKTİ :)

• Benim de bir haftalık vizem geldi. Yeni yerler görme zamanı gelmişti. Mutlu son. :))

• 22 mayıs pazartesiye evrakları teslim ettim ve bugün vizem çıktı 29 ağustosa kadar istemiştim 19 eylüle kadar veemişler

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.