Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.919
Cevap
186
Favori
768.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24-30 haziran'daki turistik seyahatim için dün sabah idata'dan başvuru yaptım. Fakat bankadan imzalı hesap dökümü ve bankanın imza sirküleri belgelerini vermeyi unutuşum, dün gece farkettim, görevli de belgeleri o şekilde kabul etmiş ilginç. Bu sabah bu eksik belgeleri vermek için idata'ya gittim, ancak alman konsolosluğu sizden talep ederse sizin direkt onlara teslim etmeniz gerekecek, şu an bir yapamıyoruz dediler. Verdiğim belgeler arasında yalnızca maaş dekontlarım var, bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exdp -- 2 Haziran 2017; 9:18:20 >
  • exdp kullanıcısına yanıt
    Konsolosluk sizi arar ve ek evrak ister. Zaten bankanın imza sürkülerinini bir tek İtalya istiyor, Almanya şart koşmuyor. onun dışında yapabileceğin bir durum yok, içeriye giren evraklar görevliyi senin Almanya'ya gidip döneceğini taahhüt etmeye inandıracak kadar güçlü ise vizeyi verir, değilse ret çıkar, inanmak istiyorsa ama evraklar da eksik görüyorsa arar şunu getir der.

Yani özetle beklemekten başka bir şey yapmana gerek yok
  • exdp kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi, ikna olmaları önemli. Ikna olurlarsa önemi yok verip vermemenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26 mayista idataya belgelerimi verdim, 29 mayista belgeler konsolosluga gitmis, 2 haziranda da 90 gunluk vizem cikti(daha onceden 30 gunluk vizem vardi)

• cgunay kullanıcısına yanıt
    teşekkürler arkadaşlar, bekliyorum.
  • Çifte vatandaşım. Geçen yıl eşime 6 aylık Almanya vizesi çıkmıştı. Devlet memuruyum 15 Temmuz dolayısıyla yurt dışına çıkış yapamadık. Ancak Aldığımız vize ile birlikte Eylül sonu Yunanistana gittik. Şimdi Cuma günü tekrar başvuru yapacağım. Bir önceki vizede Almanyaya gitmememizin bir eksisi olur mu?
  • Merhaba bir sorum var.

Seyahat sigortasını almanyadaki akrabalar yapmışlar fakat aslını bize göndermediler faksla gönderecekler.Bu kabul olur mu?

Aslını istiyoruz diyor idata,faksı kabul ettirme şansımız var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dekont aldilarsa onu da gondersinler, öyle aliyorlar diye biliyorum. Daha doğrusu müşteri hizmetlerindeki bayan "eğer sigortaniz fotokopi ise dekontuda ekleyin" demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgunay -- 7 Haziran 2017; 21:52:23 >
  • namebaris kullanıcısına yanıt
    Bence bir şey olmaz çünkü sonuçta kazandığınız bir hak; gidip gitmemek size kalmış. Yeterli bulunmussunuz ki vize verilmiş.

• Valla ben müşteri hizmetlerindeki bayanın yalancısıyım :D Ben aslını vermiştim çünkü.

• Arkadaslar memurun 31 mayista ankara idata ya verdim hala cevap yok 15 i ucak biletim yardimci olur musunz nasil soracagz

• Hocam açıkçası ben de çok muzdarip oldum onların yanlış yönlendirmelerinden dolayı. Bir sürü gereksiz evrak arayışını girdim fakat başvuru yaparken ihtiyac olmadığı ortaya çıktı...

• namebaris kullanıcısına yanıt
    bilgilerin hepsi bir arada kalsın arayan daha kolay bulsun diye kendi gönderimi cevaplıyorum.

Bugün randevumuz vardı. İstanbul Harbiye'de sabah başvuruda bulunduk. Şimdi kontrol ettiğimde konsolosluğa iletilmiş olarak gözüküyor. Sonucunuda yazacağım.
  • Herkese merhaba

Yeni üni mezunuyum şu an çalışmıyorum. Almanya'ya akrabamın yanına gezmeye gitmek istiyorum temmuz ayı gibi. Bana oradan davetiye yolladılar tam olarak nasıl bir şey bilmiyorum ama elimde davetiye belgesi var. Problem şu çalışmadığım için bana vize çıkar mı ? Çalışmadığı halde vize çıkan arkadaşlar var mıdır acaba ? Turistik vize isteyeceğim için çevremden problem olmaz diyenler oldu siz ne düşünüyorsunuz ?

İlk defa yurtdışına çıkıcam haliyle pasaportum da yok eğer vize çıkmama durumu çok yüksekse boşuna masrafa girmek de saçma olur çünkü pasaport çıkartıp sonra vize işlemlerine başlıcam derken haliyle oraya buraya para ödeyeceğim vize de yalan olursa her şey boşa gidicek.
  • GoldenEye350 kullanıcısına yanıt
    Ben askerden geldim 2016 Temmuz'da Almanya başvurusu yaptım Ocak 2017'de çalışmadığım için bende tedirgindim. Başvurduktan 6-7 gün sonra konsolosluktan arayıp işimle ilgili daha önce ne yaptığımla ilgili soru sordular ve kabul oldu fakat benim babam yolladı davetiyeyi bi etkisi olmuşmudur bilmiyorum. Temmuz ayının başlarında bir daha başvuru yapıcam Eylülde gidebilmek için umarım yine verirler.

• KLamar1907 K kullanıcısına yanıt
    İşinizle ilgili daha önce yaptığınıza dair soru derken siz önceden çalışıyor muydunuz? Belki önceden çalışıyorsanız o avantaj sağlamış olabilir ben yeni mezun olduğum için çalışma geçmişim de yok şu an.

• İdata sitesinde Almanya vizesi için gereken evraklar içerisinde,

İkamet belgesi, Nüfus Kayıt örneği göremedim, istemiyorlar mı?
  • LSG L kullanıcısına yanıt
    İkamet gerekli değil ama Tam Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği alın nüfus müdürlüğünden.

• GoldenEye350 kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir. Çünkü döndüğümde işime devam edeceğimi söyledim ama Eylül'de tekrardan gidebilirsem orada kalmaya çalışıcam

• Arkadaşlar ben geçen sene 1 senelik pasaport çıkarttım ama şimdi uzatmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor uzatmak için?

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.