Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.918
Cevap
186
Favori
768.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Harbiye'den başvuru yaptıysanız yetişir diye düşünüyorum. Kadıköy'den başvurular önce Harbiye'ye sonra konsolosluğa gidiyormuş. Konsolosluktan aynı şekilde Önce Harbiye'ye geliyor, sonra Kadıköy'e. Yani 1 yada 2 gün dezavantajı var sanki Kadıköy'ün. Tabi başvuru numarasına göre konsolosluk işlem yapıyorsa o zaman sadece konsolosluktan çıkınca 1 gün dezavantaj yaratabiliyor Kadıköy.
  • cleanton kullanıcısına yanıt
    merhaba,

bende 26.04.2017 tarihinde harbiye idata dan ticari vize başvurusunda bulundum ama hala konsoloslukta işlemde görünüyor. sizin vizeniz çıktı mı?
  • Ben 25 nisanda kadikoy ıdata dan basvurdum. Ucus tarihim 09.05.2017. Gecen persembe konsolosluğun web sıtesınden mail attım. Yapabileceğimiz bırsey yok dıye cevap attılar. 05.05.17 Cuma gunu vızem cıkmıs ve 08.05.17 pazartesi gunu dırek ıdata harbıyeden teslim aldım. Yarın da ucusum var. Pasaportun pazartesi sabah idata ofıslerı arasında gonderımde oldugunu ogrenınce dırek idata çağrı merkezini aradım ve pasaportu harbıye ıdata dan teslim almak istediğimi belirttim. Kabul ettiler. Dıger turlu kadıkoyden teslım alırsam kargo yapacaklar ve ucusu kacıracaktım.

Benim durumumda olanlar için bilgilendirmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 28/04/2017 tarihinde vize başvurusunda bulunmuştum fakat henüz bir dönüş olmadı. Öncesinde 19 Mayıs ta olacak başka bir seyahatim için pasaportuma ihtiyacım var. Acaba 28 Nisan ve sonrasında başvuruda bulunupda vize cevabını alabilen kimse oldu mu?
  • Hocam merhaba, 26 nisanda başvurdum. Bugün mesaj geldi pasaportunuzu alabilirsiniz diye. Sizinde bu cuma veya sonraki hafta salı gününe kadar çıkar sanırım

• 27 Nisan da başvuru alınmadı bildiğim kadarıyla, başvuru kabul edilmiyor 27 Nisan da diye yazı yazıyordu Idata sitesinde.Size bugün mesaj geldi ise muhtemelen bana da bu mantık ile yarın gelmesi gerekir ama başvuru sırasına göre mi inceliyorlar ondan emin olamıyorum. Ben parmak izide verdim ve sigorta poliçem ıslak imzalı değil diye eksik evrak diye belirttiler acaba bunlar geciktirir mi diye endişe ediyorum sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannibal1

27 Nisan da başvuru alınmadı bildiğim kadarıyla, başvuru kabul edilmiyor 27 Nisan da diye yazı yazıyordu Idata sitesinde.Size bugün mesaj geldi ise muhtemelen bana da bu mantık ile yarın gelmesi gerekir ama başvuru sırasına göre mi inceliyorlar ondan emin olamıyorum. Ben parmak izide verdim ve sigorta poliçem ıslak imzalı değil diye eksik evrak diye belirttiler acaba bunlar geciktirir mi diye endişe ediyorum sadece.

Red bile ederler. Evraklarım tam olmasını istiyorlar. Islak imzalı denmişse ıslak imzalı olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

quote:

Orijinalden alıntı: inquistion

Arkadaşlar herkese merhaba, 26 nisan veya o tarihlerde başvuru yapan var mı aranızda? Şirket eğitimine gideceğim davetiyeler ve sigortaların hepsi tamam. Uçuş 14 mayısta,yetişecek mi yetişmeyecek mi endişesi sardı çok fena.

Endişelenmekte haklısınız, çok geç başvuru yapmışsınız. Yetişir veya yetişmez demek çok zor bekleyeceksiniz.

Selam hocam,üniversite öğrencisiyim,bu doğrultuda yazın 1 haftalığına almanyaya gezmeye gitmeyi düşünüyorum.

Öğrenci olarak yapmam gerekenler nelerdir acaba ?

idata'nın web sitesine girip gerekli evrakların listesini alın. Sonra başvurun.

• arkadaşlar bende 8 inde istanbuldan harbiyeden başvurdum fakat antalyada öğrenci olduğum için izmire gönderileceği söylendi,incelemem izmirdemi olacak yoksa ankaradamı inceliyorlar,bir bilgisi olan varmı
  • Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır. Arkadaşlar birde bu nedemek oluyor pasaportum başkonsolosluktamı yoksa hala transferdemi?
  • yokmu yardımcı olacabilecek biri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeksasLee

Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır. Arkadaşlar birde bu nedemek oluyor pasaportum başkonsolosluktamı yoksa hala transferdemi?

Pasaportun Konsoloslukta. Okuduğunu anlamıyor musun?
  • quote:

quote:

Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır. Arkadaşlar birde bu nedemek oluyor pasaportum başkonsolosluktamı yoksa hala transferdemi?

Okuduğumu çokta güzel anlıyorum kardeşim,kimsede daha mnce böyle birşey görmedim,şüphe duydum çünkü herkes direk konsoloslukta yazmış benimki biraz daha farklı

• 28 Nisanda yaptığım başvuru 10 mayısda sonuçlandırılmış ve 11 Mayıs da Harbiye ofisinden alabilirsiniz diye mesaj geldi.Dün itibari ile pasaportumu geri almış oldum :)
  • aynısı bendede yazıyor kardes ayın 3 unde basvuruda bulunmustum
  • 2 mayısda yaptığım başvuru 12 sinde sonuçlandı , gecen yıl daha kısa sürmüştü ,uzun süreli vize dilekçesi verdim, sonuç 3 . almanya vizesi ( 6 ay 1 yıl 1 yıl) ve 5. schengen olmasına ragmen 1 yıllık ticari verildi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jazzelectro -- 13 Mayıs 2017; 14:10:28 >
  • Konsolosluktan yaptığım ''Salı '' günkü ikinci ''Schengen'' başvurum , bugün UPS tarafından teslim edildi. 3 Aylık Multi oldu.
    İlk vizem ise 8 günlüktü

Bileti vs almıştım.Güzel oldu
  • quote:

quote:

quote:

Okuduğumu çokta güzel anlıyorum kardeşim,kimsede daha mnce böyle birşey görmedim,şüphe duydum çünkü herkes direk konsoloslukta yazmış benimki biraz daha farklı

Hepimizde o sende yazan cümle yazıyor ve hepimiz o cümleden pasaportun konsoloslukta olduğunu anlıyoruz. O cümleyi herkes uzun uzun yazacağına "pasaportum konsoloslukta" diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jazzelectro

2 mayısda yaptığım başvuru 12 sinde sonuçlandı , gecen yıl daha kısa sürmüştü ,uzun süreli vize dilekçesi verdim, sonuç 3 . almanya vizesi ( 6 ay 1 yıl 1 yıl) ve 5. schengen olmasına ragmen 1 yıllık ticari verildi,

Dilekçenizde talep edeceğiniz süre konsolosluğu bağlamıyor. Hatta bundan sonra süre belirtmeyin derim. Onlar kafalarına göre süreyi belirliyor. Dikkat ederseniz başvuru formunda "ne kadar süre ile istiyorsunuz" diye sorulmuyor. Ayrıca pasaportunuzdaki Schengen vizelerinin miktarının da önemi yok.

Uzun süreli vize almak istiyorsanız sürekli aynı ülkeden vize alacaksınız. Vize süresini uzatmanın en etkili yolu bu. Bu da garanti değil ama etkili. Bundan sonra yine Almanya'ya başvurursanız iki yıllık çıkma ihtimali çok yüksek.

• Beyler almanyaya sosyal sorumluluk projesiyle gideceğim davet mektubunda sağlık dahil tüm masrafların kurum tarafından karşılanacağı yazıyor. Ayrıca babaöı sponsor olarak yazacağım maaş bordrosu tapu vs gibi belgeler koyacağım ancak babamın hesabında para göstermesem ne olur acaba, vize çıkmama ihtimali olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.