Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende antalyadan basvurdum izmir degerlendirecek turistik vize inşallah 90 gün çıkar banada bide babamı sponsor gösterdim uçak biletleri rezervasyonlar hazir babamda polis memuru bende sezonluk çalışıyorum inş bi skıntı olmaz
  • Hala konsoloslukta ... son 15 gun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 kasım ankara basvuru hala konsoloslukta cumaya yetişir mi
  • Perşembe günü almanya vizesi için başvurdum ve bugün izmir konsoloslugundan aradilar niçin frankfurt diye sordu frankfurtta kaç kütüphane var dedi nereye gideceksin orda diye sordu bende böyle birşey beklemiyordum arayan kadini versigim cevaplarla tatmin edemedim gerçekten endişelenmeye başladim 😰😭😭😣

• yilmaz66 Y kullanıcısına yanıt
    11 kasim istanbul harbiyeye basvurduk ama ankara konsoloslugu degerlendirecekti ... bugun mng kargoda gozukuyor bizimki @yilmaz66

• Konsoluktan aranılan varmi içinizde arkadaşlar birde tuhaf sorular

• Konsolosluktan arama yapılabilir, kötü bir durum değildir, mesela turistik gitmek istediğinizi müzeleri galerileri kütüphaneleri gezecem demişsinizdir, konsolosta madem öyle Frankfurtta kaç tane kütüphane var diye sorması normaldir, çünkü sizin gerçek niyetinizin oraya bu niyetle gidip gitmeyeceğinizi anlamaktır. Vizeyi isteme nedeniniz ile yapacaklarınız uyuşmuyorsa buda sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serzeni$te -- 2 Aralık 2016; 13:57:25 >
  • Büyük ihtimalde red yedim bugün görücem sonucu inşallah o kadar ugrastim boşa gitmez

• Turistik olarak mı başvurdunuz ? Davetiye var mıydı? Çalışıyor musunuz, öğrenci misiniz ? Seyahat planı hazırlayıp konsolosluğa verdiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serzeni$te -- 2 Aralık 2016; 14:13:26 >
  • Ögrenciyim turist olarak basvurdum 1 haftaligina sponsor olarak babami gösterdim tapu hesap dökumü felan her evraki gösterdim bugün elime ulasmadi kargoda görüküyor yarin elime ulasicak herhalde

• Arkadaslar transit vize hakkinda bilgisi olan var mi?

Amerika`da ogrenciyim ogrenci vizem var, Ocak`ta Istanbul`dan donerken frankfurt havaalaninda bir gece kalmam gerekiyor. 12 saatten fazla yani, bunu yapan oldu mu aranizda?
  • Arkdaşlar.
    2,3 ve 9 maddelerden red almişim durumla ilgili dilekçe nasil yazılır

• iDATA'dan yaptığım geçen ay ki (yaklaşık 45 gün) vize reddime itiraz sonucuna dair geri dönüş bugün konsolosluktan geldi.
    Otel Rezervasyonum (otelde ne yapacağım hakkında bilgi ve Hesap dökümümün güncel halini istemişler... 1 ayı aşkın süredir hesabıma yatırdığım para -300 , +500 TL değişimlerle oynuyordu.

Yarın ek belgelerim , ailemin sponsor yazısı , anne ve babamın hesap dökümü ile birlikte konsolosluğa belgelerimi vereceğim.

Seyahatime 21 gün kaldı. O zamana kadar sonuçlanacağına ve olumlu olacağına dair umutlarım taa ilk günden beri devam etmekte !

Bilgi için , PM atan ve destek olan herkese teşekkür ederim.

UMARIM OLUMLU SÜRECİ DE SİZLERE İLETEBİLİRİM

• arkadaslar bieşy merak ediyorum ben şuan çalışmıyorum işimden istifa ettim
    bankamda 7500tl var ve sponsorum babamda 6200tl ve ilk turustik vizede red yedim

şimdi almanyadan bi arkadaşım davetiye atsa turistik vizeye baş vursam yine red yermiyim davetiyeylede red yeniyormu nasıl alacagım yıl başı tatili için bu vizeyi? bilgisi olan var mı
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Kardeşim işin yoksa davetiye olması pek de bir şey ifade etmez. Ben de mesela şu anda işsizim. Eşim Alman vatandaşı Oğlum Çifte vatandaş Eşimin Ailesi davetiye yolladı bankada da yaklaşık 100 bin tlm var kira gelirim fln var ama red verdiler yine de. Ama yine de 60 euro vize ücreti sıkıntı olmuyorsa yine deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fftthh11 -- 14 Aralık 2016; 15:5:32 >
  • TheMarjinaLs kullanıcısına yanıt
    Kardeşim var mı bir gelişme? Ben de itiraz dlekçesi yazıp gerekli belgelerle birlikte İstanbul konsolosluğuna postayla yollamıştım. 1 hafta sonra geri dönüş yaptılar telefonla. Vize bölüm şefi yüz yüze görüşmek istiyor dedi. Pazartesi günü gittim, Şef Türkçe bilmediği için ordaki görevlilerden biride görüşmeye katıldı tercümanlık yaptı. Yarım saat kadar konuştuk sonra biraz daha düşüneceğini söyledi. Benim durumda böyle işte. Beklemedeyim =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fftthh11

Kardeşim işin yoksa davetiye olması pek de bir şey ifade etmez. Ben de mesela şu anda işsizim. Eşim Alman vatandaşı Oğlum Çifte vatandaş Eşimin Ailesi davetiye yolladı bankada da yaklaşık 100 bin tlm var kira gelirim fln var ama red verdiler yine de. Ama yine de 60 euro vize ücreti sıkıntı olmuyorsa yine deneyin.

of ya ne zor işmiş bi tatil yapamadık hocam peki başka bir ülkeden almamı önerirmisiniz yani tatil falan yapamayacakmıyız bu ne zorluk gerçi ilk olarak almanyadan istemekle sanırım hata yaptım ayrıca sizinde gayet iyi maddi durumunuz varmıs size red geliyosa :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: fftthh11

Kardeşim var mı bir gelişme? Ben de itiraz dlekçesi yazıp gerekli belgelerle birlikte İstanbul konsolosluğuna postayla yollamıştım. 1 hafta sonra geri dönüş yaptılar telefonla. Vize bölüm şefi yüz yüze görüşmek istiyor dedi. Pazartesi günü gittim, Şef Türkçe bilmediği için ordaki görevlilerden biride görüşmeye katıldı tercümanlık yaptı. Yarım saat kadar konuştuk sonra biraz daha düşüneceğini söyledi. Benim durumda böyle işte. Beklemedeyim =)

o arkadaslada konusuyorum vizesi kabul edildi itiraz dilekceesinden şuan havalara uçuyodur keske bende biraz mutlu olabilsem böyle :(
  • Ben ulusal vize için başvurdum 3 hafta öncesinden hatta uçak vs herşey hazırdı tabi ben istanbuldaki konsolosluktan yaptın şuan 44. Gündeyim hala vize bekliyorum olumlu olumsuz bir cevap yok. Alman konsolosluğu muhtemelen bu aralar vize işlemleri konusunda çok sıkı ki red bile almak çok olası şu durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathCore. -- 15 Aralık 2016; 14:28:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Valla kardeşim mesela benim geri döneceğime ikna olmadıkları için ret vermişlerdi. Ben de dilekçemde Almanya da kalma gibi bir niyetim olsaydı Eşim Alman vatandaşı olduğu için Aile birleşim Vizesine başvururdum demiştim. Yüz yüze görüştüğüm şefte bana aile birleşimine başvurmanız için sizin de Almanca bilmeniz gerekiyor dedi, ondan sonra kağıtlara baktı çocuğunuz da Hem Alman hem Türk vatandaşıymış dedi. Öyle olunca benim Almanca bilmeden de Aile birleşimi vizesine vurabilceğimi söyledi. Ben de e tamam işte dedim Almanya ya yerleşmek gibi bir niyetim olsaydı sizin dediğiniz gibi başvururdum dedim. Sonra işte biraz bekledi, tamam dedi biraz daha düşüneyim sonra sizle iletişime geçeriz dedi. Ben de dedim Şehir dışından geliyorum sürekli İstanbul a git gel yapmak zor oluyo dedim. Merak etmeyin sonuç olumlu olursa pasaportunuzu postayla yollarsınız dedi.
    Durum bundan ibaret işte dün de mail attım bugün cvp yazmışlar, daha sonuçlanmadı diye, beklemedeyim ya inşallah verirler. Bu arada uçağımız da 26 sında =)

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.