Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.919
Cevap
186
Favori
768.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben 1 kasımda harbiye vip den başvurdum bugün idata iade yazıyor acaba red mi aldım bu kadar kısa sürmesi normal mi :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulda kısa sürüyor işlemler buna bir de vip hizmeti eklenince gayet normal sonuçlanması bence. Red ve ya onaylı olması süreyle alakalı değildir sanmıyorum. İşleme girmiş olması yeterli değil mi ki?

• Işleme girmiş olması yeterli değil bu forumda 46 gün bekleyip red alan vardı ankarada sanırım. Süresi ile ilgili değil ama stress ışte insan telaş yapıyor :/

• Vizeyi vermişler 6 ay 90 gün şeklinde

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrdmr

Vizeyi vermişler 6 ay 90 gün şeklinde

Hayırlı olsun. İstanbul, İzmir çalışıyor; Ankara yatıyor. Böyle olacağını bilsem hiç başvurmazdım. Biletleri yakacaklar resmen. Paranla rezil olmak böyle birşey işte. Madem ankara çok yoğun, bölün paylaştırın istanbula izmire. Elektronik ortamda belgelerde sicil gelir de ne inceleyeceksen incele. Alman kalitesi ankara büyükelçiliğine uğramamış

• Teşekkür ederim ankara nin yoğun olduğunu bende forumda okuyunca öğrendim aslında tatil dönemi de değil yoğun olmaması gerekiyor :/

• Benim de öğleden sonra transfer olarak görünmeye başladı. Başvurum 14 ekim istanbul bahariyeden ama ankara konsoloslukta incelendi. Takip eden arkadaşlar için bilgiyi paylaşayım dedim. Tam 15. İş gününde çıkıyor gibi birşey herhalde.

• Umarım olumlu sonuclanır basvurunuz

• Sadece Almanya değil bütün Schengen ülkelerinin Ankara büyükelçilikleri'nde (Fransa hariç) aşırı yoğunluk olduğu için, seyahat planımı değiştirerek vize başvurusunu Almanya yerine Hollanda'dan yaptım, 10 iş günü sonunda vizemi aldım ( 1 yıllık multi ), darısı bekleyenlerin başına. Arkadaşlar Schengen vizesi ile ilgili sorusu olanlar sorabilir elimden geldiğinde yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serzeni$te -- 5 Kasım 2016; 13:29:35 >
  • Vizemi sadece 1 haftalık vermişler. Daha önceden ispanyada oturum iznim vardı bir çok avrupa ülkesine girip çıktım amerika vizem var. Şu an meb de öğretmenim. Enteresan geldi sadece bir hafta vermeleri.

• Hocam siz kaç günlük talep etmiştiniz ?

• Gaziantep'den başvurmuştum, 21 ekim'den bu yana konsolosluktaydı pasaport. Sabah değişiklik yoktu, az önce baktım transfere dönmüş durum. İnşallah vizeyi de vermişlerdir.

• Merhaba arkadaşlar, ben de aralık 2014 te Ankara dan başvurmuştum. Yaklaşık 3 Ay sonra red kararı vermişlerdi.
    Şimdi de 12 Kasım da Ankara İDATA dan başvurdum. Ama ikametim değiştiği için İstanbul Konsolosluğu tarafından incelenecek. İnşallah bu sefer verirler vizemi =)
    Bu arada İstanbul dan başvuranlar sonuç ortalama kaç güne çıkıyor?
  • 12 Kasım da Ankara IDATA dan İstanbul Konsolosluğu için yaptığım başvuru şu anda transfer gözüküyor acababu kadar cabuk olması normal mi? Yoksa yinered mi yedim.
  • Kısa sürede kararın çıkmasından ziyade, bu sizin verdiğiniz dökümanlara ve sosyal statünüze bağlı.. red yiyen bir başvurudan sonra 2. defa başvururken daha dikkatli ve özenli dosya hazırlanması gerekli.
  • Bakalım şimdide kargoda diye mesaj geldi. Kargodan takip numarası ne zaman gelir acaba? Bu arada eşim Alman vatandaşı yeni çocuğumuuz oldu o da çifte vatandaş. Ev tapu, bankada para vs gösterdik. İnşallah verecekler bu sefer =)
  • 11 kasimda basvurduk ..konsoloslukta degerlendirmede gozukuyor... 13 aralikta ucak bileti var yetisirmi acaba

• osman19871987 O kullanıcısına yanıt
    Hangi şehirden başvurdunuz acaba? İstanbul Konsolosluğu ise yetişir ama Ankara ysa belli olmaz.
  • Istanbul harbiyeden basvurduk ama ankarada degerlendirilecek maalesef

• osman19871987 O kullanıcısına yanıt
    Belli olmaz yetişebilir de ama Ankara nın görev alanı içerisinde Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van,Yozgat, Zonguldak olduğu için biraz daha uzun sürüyor. Umarım zamanında ve olumlu bir şekilde sonuçlanır.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.