Şimdi Ara

İcrai Haciz Tesisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011'de ailemden kalan tapular üzerinde mirasçı oldum. O yıldan itibaren de süren davalar bütünü var. 2017'nin Mayıs ya da Haziran ayı gibi 6 senelik dava karara çıktı ve kazandık. Daha sonra davacı kişi tekrar aynı konuda dava açtı ve sanırım temyize gitti. 2017 Kasım ayında da Erzurum 2.Bölge Adliyesi'nde yeni bir dava açıldı ve 2011'de açılan dava şu an istinafta gözüküyor.

Bu sabah bana bir mesaj geldi. "Adınıza kayıtlı taşınmaz üzerinde Yusufeli Tapu Müdürlüğü'nde bilmemkaç sıra no ile İcrai Haciz Tesisi işlemi yapılmaktadir." diye. İcrai Haciz Tesisi işlemi ne oluyor?

• biri hakkınızda icra takibi yapmış ve o taşınmaza haciz koymuş
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Haciz koyulması için öncelikle borcun olması gerekmez mi? Benim herhangi bir borcum yok fakat bana miras kalan malların sahiplerinin borcu olduğunu biliyorum. Bundan kaynaklı mıdır?

Bu arada unuttuğum bir şey de Erzurum 2.Bölge Adliye'de açılan dava karara çıkmış gözüküyor. Kararın posta ile gelmesi yazılması vs. ne kadar sürer? Aynı zamanda ikametgah adresimin olduğu yerde yaşamıyorum. Bu bir sorun olur mu?
  • tapular başkasının üzerineyse tabi ki onların borcu sebebiyle haciz konulabilir
    Teşekkürler hocam. Son olarak da Erzurum 2.Bölge Adliye'de açılan dava karara çıkmış gözüküyor. Kararın posta ile gelmesi yazılması vs. ne kadar sürer? Aynı zamanda ikametgah adresimin olduğu yerde yaşamıyorum. Bu bir sorun olur mu?
  • Ezio Auditoré kullanıcısına yanıt
    kararın ne zaman geleceği kısmet.. yılsonu olması sebebiyle şu anda tüm mahkemeler dosya devir işlemleri ile uğraşıyor. bir ay içinde gelir. dava dosyasındaki adresiniz fiilen oturduğunuz adresse sorun yok
  • "Yusufeli kadastro mahkemesi nin nolu dosyasinda yusufeli asliye hukuk mahkemesi birimine 02/02/2018 tarihinde muzekkere yazılmıştır"

Hocam böyle bir mesaj geldi bu sabah. Bu ne demek oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki mahkeme arasında bir yazışma oldu/olacak demektir. Ama içerik nedir bilemem

Karara çıkmış bir dosya vardı onun işleme konulması ile ilgili olabilir mi?

• Ezio Auditoré kullanıcısına yanıt
    Mahkemeler arasında icrai işler yazılıp çizilmez pek

Tamamdır hocam sağolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.