Şimdi Ara

İçimde ki boşluk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler, iyi forumlar herkese. Sizden bir konuda fikir almak istiyorum. Belki aranızdan, benim durumumda olan yada yaşamış birkaç kişi vardır.
    Derdim şudur ki günlük hayatımda ki çoğu şey eskisi gibi tat vermemeye başladı. Günümün 4-5 saati oyun oynamak ile geçiyor, bu bile sıkmaya başladı. Her sabah uyandığım da okula gitme isteği olmuyor içimde. Devamsızlık alınmasa okula uğramam herhalde. Yaklaşık 3-4 ay boyunca ne ders yüzü açtım ne başka bir şey, sadece oyun. Bu durumda beni tembelliğe, miskinliğe itti. Okullar açıldığında yaklaşık bir ay okula gidemedim, buda benim de ayrı bir tembelliğe yol açtı. Geçen sene zamanımın çoğunu geçirdiğim klüpler bu yıl çok sıkıcı gelmeye başladılar. Klüpte ki insanlar da benden beklenti içerisindeler. Çünkü kendileri ayrıldığı zaman, arkalarında tanıdık birilerini bırakmak istiyorlar. Onların beklentileri de bana aşırı zor geliyor. İnternette neyin nasıl gittiğini araştırmak çok sıkıcı geliyor.
    Çevremde ki insanlar da bende ki bu değişimin farkındalar fakat henüz bir çözüm üretebilmiş değiller. Üniversitede ki kariyer merkezine gitmeyi düşünüyorum bu konu için. Yada hocalarım ile görüşerek tecrübelerinden faydalanabileyim.
    Umarım size derdimin ne olduğunu açıklayabildim. Yapacağınız her türlü yoruma açığımdır. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

• Depresyon gibi geldi bana isin cok zor bana kalirsa sevgili bulmaya calis ama adamakilli soyle deger verebilcegin onunda seni sevebilcegi biti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgi eksik

• Bunuda düşündüm fakat mantıklı yapmamam gerektiğini düşündüm. Sebeplerine gelince;
    Bu yıl hacca gidip geldim. Hali ile etrafımda kızlar ile gezdiğim zaman insanlar fitne çıkarırlar. Hadi onu geçtim, kendi kendime çelişirim. Hacca gidip gelmişim, hacı olmayı sürdürmem lazım. Hacca gidip geldik, o kadar çile çektik. Onların heba olmasını istemem.
    Bir diğer sebep ise kız kardeşim ile aynı okuldayız. Sonuçta erkeğin birisi de benim kız kardeşim ile çıkmaya başladığında ben sinirlenirim, gerilirim. Sonuçta benim bulacağım kişi de bir başkasının bacısıdır, ablasıdır. Sorarlar adama, kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına neden yapıyorsun diye.
    Bu iki nedenden ötürü kız arkadaş edinmemeye karar verdim. Başka yorumu olan var mı ?
    -kesadam-
    Depresyon olabilir fakat depresyonda ki gibi içe kapanıklılık, sürekli evde kalma isteği, tek başına takılma isteği gibi belirtiler bende yok. O bakımdan depresyon olduğunu düşünmüyorum.

• Bu hissettiğin duygular türkiyenin %40 ında var.
    Son 4-5 yıldır hava daha boğucu, daha az aydınlık, yemekler daha az lezzetli, bağımlı olduğun oyunlar daha az zevk veriyor.
    Örnekleri arttırabilirim de mobil...
    Ben bu durumu türkiyenin enlemine ve güneşe bağlıyorum. Neden? Derseniz yalnızca hissediyorum.
    Tavsiye: Seni bu boğucu hayattan kurtaracak uğraşlar edin. Hem eğlen hem geliştir kendini.
    Uğraş tavsiyesi: Fantastik romanlar, bilim kurgu, adrenalin sporları, belki spor.

• quote:

Orijinalden alıntı: duma

Bu hissettiğin duygular türkiyenin %40 ında var.
    Son 4-5 yıldır hava daha boğucu, daha az aydınlık, yemekler daha az lezzetli, bağımlı olduğun oyunlar daha az zevk veriyor.
    Örnekleri arttırabilirim de mobil...
    Ben bu durumu türkiyenin enlemine ve güneşe bağlıyorum. Neden? Derseniz yalnızca hissediyorum.
    Tavsiye: Seni bu boğucu hayattan kurtaracak uğraşlar edin. Hem eğlen hem geliştir kendini.
    Uğraş tavsiyesi: Fantastik romanlar, bilim kurgu, adrenalin sporları, belki spor.

Dedikleriniz mantıklı geldiler. Hayat çok boğucu oldu artık. Yediğim ekmek bile o eski tadı bana vermiyor. Önerdiğiniz şeyleri aslında bende düşünmedim değil. Babama kalsa beni yamaç paraşütüne götürecekti :)
    Aslında bir hobi edinebilirim. En azından o hobi ile birşeyler araştırmak zevk verir.
    Kitap konusuna gelince, şu an okuduğum kitabı bitirince yeni serilere başlayacağım. Gerçekten de kitap okumak insanın kafasını dağıtıyor. Teşekkürler.

• çok fazla uzatma birşeyler yapmaya bak akıllı hareket et..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VOITH

çok fazla uzatma birşeyler yapmaya bak akıllı hareket et..

Açık konuşuyum tavsiyeniz ağrıma gitti. Bir yandan da ciddiyeti anlamış oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmopasa

quote:

Orijinalden alıntı: VOITH

çok fazla uzatma birşeyler yapmaya bak akıllı hareket et..

Açık konuşuyum tavsiyeniz ağrıma gitti. Bir yandan da ciddiyeti anlamış oldum.

hayattan zevk almaya bak Allah yardımcın olsun zor..
  • Hocam dediklerinin aynısı bendede var malesef.Hayatım sürekli okul-staj-dershane oldu.O kadar sıkılıyorum ki anlatamam. Kendime vakitte ayırıyorum gidiyorum geziyorum ama bunları yalnız yapıyorum. Çünkü, ne biliyim sürekli ihanete uğradım arkadaşlarımın bazıları menfaatçi bazılarıyla ise kafam uyuşmuyor. Tek bir dost diyebileceğim adamda üniversite okuyor şehir dışında.Sevgilim yok insanlara güvenemiyorum çok tuhaf şeyler bunlar.Neyse konuna dönücek olursak şöyle diyim, mesela şöyle bir düşün acaba beni ne mutlu eder ne yaparsam mutlu olabilirim diye.Mesela ilgi duyduğun birşeyi araştır onlar hakkında kafa yor.Emin ol bunları yaparsan daha mutlu olabilirsin. Yukarıda ki arkadaşların dediği gibide sevgi eksikliği, var da demişsin kardeşimle aynı okuldayım falan fistan. Kardeşim bu hayatın kanunu yani yapabileceğin birşey yok ama emin ol benimde kız kardeşim olsaydı böyle düşünürdüm.Sonuçta bunlar olucak hayatın gerçekleri.Umarım bir an önce bu sıkıntılı durumdan kurtulursun. Allah yardımcın olsun...
    Saygılar.

• konu başlığını öyle bir yazmışın ki doldurasım geldi o boşluğu
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediklerini düşüneceğim, en yakın zamanda :) Bakalım ne olacak. ; Doldursaydınız hocam sizlerde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.