Şimdi Ara

Ibiza Cupra Lastik Tavsiyesi (215 40 R17)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birçok konuya baktım ancak son yıllarda bu ebatlar için açılan başlık göremedim. Yıllar içinde lastik fiyatları da her şey gibi baya katlanmış. Diğer dezavantaj da yaz lastiği olarak bu ölçülerde pek seçenek yok aslında.

Michelin Pilot Sport 4 ya da 5 veya Primacy 4

Goodyear Asymmetric 5 ya da 6 olabilir ama üretim tarihi 2023 olunca asy 5 yok galiba.

Başka da bulamadım. Daha P/F oranı yüksek bildiğiniz lastik var mıdır? Yukarıda saydıklarımdan hangisini tercih etmeliyim?

• Performans aracı sonuçta PS5 tak bence
  • canlee89 kullanıcısına yanıt

1-2 yabancı siteye baktım da Asimetrik 6 olan kuru zemin performansı en iyilerinden seçilmiş ama aşınma ve ömür kriterlerinde diğerlerinden geride. Zaten ben 9 senede 40 bin km zor yaptım. Evden çalışınca günlük kullanmam bile kalmadı 4 senedir :)

Şu an asimetrik 6'ya biraz daha yakınım bakalım. Fiyat olarak ne yazık ki tanesi 3k civarı.

https://toptirereview.com/michelin-pilot-sport-5-vs-goodyear-eagle-f1-asymmetric-6//

Yurt dışında 96 euro lastik PS5 ise 107 euro. Asgari ücrete 15 lastik. Bizde 4 lastik 12 bin tl :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 20 Mayıs 2023; 21:40:56 >
  • Goodyear Asymmetric 5 aldım dün itibariyle. Ne yazık ki internetteki fiyatları lastikçide bulamadım Asymmetric 6 için. Bir de lastikleri alıp işçilik ve balans olarak pahalıya gelecekti bu yüzden asymmetric 5 aldım.

Testlere baktığımda ufak bir fark var 6 ile 5 arasında o da benim için az km yapanlara çok etki etmeyecektir. Sonuç olarak ikisinin de kuru performansı gayet iyi.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

kaç lira fark edecekti ki asimetrik 6 yı alsaydınız?

• Meticulous kullanıcısına yanıt

Birkaç lastikçi aradım. İnternette 2900-3000 olmasına rağmen 3500 TL altında fiyat veren yoktu tabi sökme takma + balans dahil. Toplamda 3 bin tl civarında fark çıktı. Aslında 5 6 senede 1 lastik aldığımızı düşününce aşırı fark yok.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

3bin lirayı taksite bölüp alabiliyor olsaydınız eğer bence yanlış yapmışsınız. para zaten pul olmuş, 3bin tl eskisi kadar büyük para değildi. yapılan taksitle 3bin tl lik fark erir giderdi.

• Meticulous kullanıcısına yanıt

Katılıyorum bu piyasada büyük bir para değil. Zaten zam gelecekmiş bu hafta öyle dediler.

• Primacy 3 ten sonra Michelin bitti gözümde.
    2015 Focusun üzerinde geldi Almanya üretimi.
    2 sene 25 bin km sonra lastik yola tutunmuyordu.

2. Kalite lastikler de kullandım ama o lastik gibi rezil bi lastik görmedim.

Her tarafı kılcal çatlaklar olmuştu hatta.
    Bi modelden marka kötülenmez ama başka bi sürü seçenek var onlara bakıyorum.
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Primacy 4 için benzer yorumları okudum. Ne yazık ki bu ölçüler hem pahalı hem de marka model seçeneği az. Goodyear için de çabuk yıpranıyor diyorlar ama az km yaptığım için çok önemli bir faktör değil benim için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.