Şimdi Ara

İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos-hediyeli/p_64051/

Soru 1:
    İlk açılışta bir ölü piksel tespit ettim ,hatta video çekmiştim ,free dos cpuya windows kurdum ve eleman kayboldu:)bildiğim tüm testlere soktum farklı renklerde denedim ,ama şu an yok:)Bu mümkün mü?

Soru 2:
    Yanağımı ekrana dayadığımda panelin sağına soluna üst kısmına ve alt kısmına baktığımda ,panelle ekran arasında bazı yerlerde boşluklar olduğunu fark ettim.Bu kısımlardan ekranın arka tarafından ışık geliyor ,farklı açılardan paylaştım...
    Ekranı karşıma aldığımda hiçbir şekilde bu boşlukları göremiyorum,ekrana yakınlaşsam dahi...
    Sorum şu;bu kusur ciddi birşey midir?İadeyi gerektirir mi?İlerde sorun yaratır mı?

Lütfen bu iki sorumu da değerlendirerek siz olsanız iade eder miydiniz sorumu cevaplamanızı rica ediyorum...

İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)İadenin kapısındayım dostlar lütfen yardım!!!(msi gl72 6qf xtr)

bu da videosu:
    https://youtu.be/PfHFoPZ8tEU.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkusss -- 20 Ocak 2017; 8:34:45 >

• normal bi durum bende de dümdüz gitmiyor tabi fotodan pek anlaşılmıyor tavsiyem vatana vb yere git teşhire bak.hatta msi kayıt ol ben oldum taivana yaz ama inglizce kesin dönüş yapıyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalc1n

normal bi durum bende de dümdüz gitmiyor tabi fotodan pek anlaşılmıyor tavsiyem vatana vb yere git teşhire bak.hatta msi kayıt ol ben oldum taivana yaz ama inglizce kesin dönüş yapıyolar.

Abi sana zahmet bi de videoya baksan ya fotoda belli degilse

Böyle deyince biraz içim rahatladı,gidip bakarım ,keşke sonradan tahmin edemeyeceğim bir soruna yol açmasa ...Zaten bu haliyle bi sıkıntısı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Video açılmıyor kardeş hatta ben lcd sorun var sandım özelden mail adresini yaz bende foto çeker atarım bakar karşılaştırırsın ama en güzeli gidip mazada teşhite bak göreceksin aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalc1n -- 19 Ocak 2017; 0:53:0 >
  • firma yetkilileri ile e posta aracılığıyla iletişime geçtim ,bize gönderin değiştirelim dediler ,açık söyleyim bu cevabı beklemiyordum
  • İnternet üzerinden alınan laptoplarda cayma hakkınız vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AtiMX4

İnternet üzerinden alınan laptoplarda cayma hakkınız vardır.

Arkadaşlar vatanda yaklaşık 20 kadar laptop inceleyip yaklaşıkyarisında buna benzer açıklıklarla karşılaştım.kimi daha çok kimi daha az.degisimden gelen ikinci laptop da aynı şekilde olunca ve biraz fikir danistiklarim sorun yaratmayacagini söyleyince son geleni kullanma kararı aldım.

Tekra markete de ilgilerin dolayi da hizli kargolarından dolayı da teşekkür etmek gerek.

• Takinti kotu bir sey

• hocam bu kadar takma kafana, ekrana yanağı dayamak nedir :)
  • Ekranla, çerçeve arasındaki boşluklar, normal kullanımda rahatsız etmiyorsa, sorun yoktur hocam. Kafayı dayayıp baktığında boşluk görmen de son derece normal.
  • Arkadaşlar kusura bakmayın da zekanızdan durduk yere şüphe ettirecek sözler sarfetmeseniz?

Hiçbir panelde ekranla arasının boşluk olması normal değildir,elinizle yaptığınız ufak müdahaleler bile esnekliğe sebep olup kapanıp açılmalara sebep oluyorsa bu bir sorundur.Hele ki elektronik cihazlarda.Olmadık yerden havayla temas etmesi ,toz kaçacak kadar boşlukların bulunması benim takıntımla açıklanacak birşey olmaktan öte bir fabrikasyon hatasıdır.

Sizlere danıştığım nokta bunun zaten estetik sorunundan öte kullanıcıya orta veya uzun vadede "bilginiz dahilinde ise" sorun yaşatıp yaşatmayacağıdır.

Yoksa benim de yanak dayamak gibi fetişlerim yok merak etmeyin.

Düzgün yorumlarınız varsa buyrun yoksa 4000 kusur lira verdiği bir ürün hakkında bilgi almaya çalışan birinin boş yere vaktini almayın.Benzer durumlar hepimizin başına gelebilir
  • Merhaba,

Kafanızda üründe problem olup olmadığına emin olamıyorsanız. 4-5 farklı kişiye cihazı incelemesini isteyin müdahale etmeden. Kusurları bulamazlarsa bence kullanmaya devam edin. Ömrü açısından ise zaten 2 yıl garantisi var. 2 yıldan sonra bozulsa bile ekran değişimi en fazla 300 TL o da her elektronik cihazın basına gelebilir. Dediğim gibi kullanımda sizi rahatsız eden birşey yoksa kafanıza takmayın.
  • Arkadaşlar merhaba, ya biraz bu konunun dışında olacak kusuruma bakmayın ama benim de kafama takılan şöyle bi problem var; ben bu tip konularda çok takıntılıyımdır aslında, belki bu bi sorun değil ben çok kafaya takıyorumdur ama yine de ben biraz sorun yaptım. Onun da bi sebebi önceki laptop umda böyle bi sorun olmamasıydı. o yüzden buraya yazıp sizlere de sormak istedim. Yaklaşık 2 hafta önce msı ge62vr 7rf apache pro model laptop aldım; fakat aldığımdan bu yana oyunlarda hiçbir bir problem yaşamıyorum ama mesela internette gezinirken bir sayfada mouse tekerleğini aşağı kaydırarak sayfayı aşağı indirmek istediğimde sık sık anlık takılmalar yaşıyorum veya mouse imlecini masaüstünde veya herhangi bir yerde bir simgenin üzerinden diğerine getirirken de sık sık geç algılıyo veya yine herhangi bir platformda bir ileti yazdığımda yazdığım harfler anlık takılma sonucu geç geliyo bazen. Bahsettiğim bu anlık takılmalar da 1-2 sn bile değildir yani saliselik bile diyebiliriz ama nedense bu problemi yaşıyorum. Yani bunun bi çok sebebi olabilir tabi ne bileyim mesela windows 10 la alakalı bi durumdur veya bi sürücü arka planda sürekli çalışıyo olabilir vs. bu konuda daha önce böyle bi sorunla(!) karşılaşmış biri varsa belki bildiği bi yöntem vardır yardımcı olabilir mi ? Not: Bilgisayarımdaki tüm sürücü ve utility ler yüklü ve güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyslevın -- 14 Mart 2017; 10:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utkusss

Arkadaşlar kusura bakmayın da zekanızdan durduk yere şüphe ettirecek sözler sarfetmeseniz?

Hiçbir panelde ekranla arasının boşluk olması normal değildir,elinizle yaptığınız ufak müdahaleler bile esnekliğe sebep olup kapanıp açılmalara sebep oluyorsa bu bir sorundur.Hele ki elektronik cihazlarda.Olmadık yerden havayla temas etmesi ,toz kaçacak kadar boşlukların bulunması benim takıntımla açıklanacak birşey olmaktan öte bir fabrikasyon hatasıdır.

Sizlere danıştığım nokta bunun zaten estetik sorunundan öte kullanıcıya orta veya uzun vadede "bilginiz dahilinde ise" sorun yaşatıp yaşatmayacağıdır.

Yoksa benim de yanak dayamak gibi fetişlerim yok merak etmeyin.

Düzgün yorumlarınız varsa buyrun yoksa 4000 kusur lira verdiği bir ürün hakkında bilgi almaya çalışan birinin boş yere vaktini almayın.Benzer durumlar hepimizin başına gelebilir

Hocam bu konuda rahatsız hissediyorsan ve panel boşluğu senin için sorunsa kesinlikle hiç bekletmeden teknik servise gönderip değişim talep et.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.