Şimdi Ara

İ7 9700K 3080 Darboğaz Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumu biraz araştırdım fakat darboğaz diyenler ve yapmaz diyenler olduğu için net bir fikir edinemedim. Daha önce RTX 2080 Super kullanan biri olarak RTX 3080’e geçiş yaptım. Fakat 2080 Super de almış olduğum fps in altında bir fps alıyorum. Oyunları 27 inch 2k Gsync monitörde oynuyorum. Ağırlıklı olarak PUBG ile zaman geçiriyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Darboğaz yapıyorsa işlemci değiştireceğim. İ9 9900K alacağım acaba bu işlemcide darboğaz yapar mı?

Yardımlar için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• limitlerde gezer 1080pde.

2kda besler.

pubg ekran kartından cok işlemciye yuklenen bır oyun. o sebeble ıyı ıslemcı = yuksek performans.

cok ıyı anakartınız yoksa;

9900k yerıne 10700k-10850k-12600k-5800x-5900x gibi işlemcilere bakın..

en azından ettıgınız masrafınıza degsın ve önü biraz daha acık olsun.

• Hocam teşekkürler cevabın için, anakart olarak MSI Meg Z390 Ace kullanıyorum şimdi ikisini satsam amd tabanlı bir kombinasyon yapsam aynı ayarda çok masraf olur mu?

• soundcase kullanıcısına yanıt

amd b550 anakartlar hesaplı 1000 1500'e var elindeki anakart daha çok eder 9700k da para eder yani zannetmiyorum çok masraf olacağını.5600x alsan yeter oyun için daha çok çekirdeklisine gerek yok 3090 besliyor 5600x ve daha az ısınır 5800x bir sobadır ki 5900 serisi de ısınır.ben 5600x sistemimde denemedim 3080'i ama 10600kf ve 11700k ile denedim sıkıntı yok senin işlemciyi neden beğenmedi acaba 1080p mi?oyundan da olabilir başka oyun denesen 2080'den fazla alabilirsin.ben 2080 3080 karşılaştırdım çünkü oyununa göre baya açılabiliyor fark.

• Oyunları 1440p oynuyorum. Zotac Rtx 3080 Teinity Oc ekran kartım bende anlamadım aslında yapmaması gerekiyor fakat forumda konu açanlarda ikiye bölünmüş.

• 2K'da devasa bir darboğaz olacağını sanmıyorum.

• sniper23 kullanıcısına yanıt

devasa darboğaz değil de 2080'den kötü fps alıyorum diyor.şimdi a kartı aa işlemcisi ile süper çalışır ama aa işlemcisine b kartı takınca yamuk bir performans verebilir ama bu durum illa donanımsal olmayabilir yazılımsal da olabilir.bir baştan format belki çözüm olur 2k diyor çünkü öldürmemesi lazım 9700k'nın 3080'i.1080p deseydi okey derdim.baştan kurma da para etmezse kartta mı sıkıntı var derim ben psu yetmez vs başka makinede denenebilir kart.şimdi işlemciden diyip masraf eder aynısı olursa ben o işten bir şey anlamam.

• Siz pci 4 sıkıntısı yaşıyorsunuz. Maalesef pci 4 kartlar da böyle sorunlar bazı durumlarda oluşabiliyor.

Cubase programı, gtx 1060'ta rtx 3090'dan daha iyi çalışıyor, her şeyi donanım gücü ile ölçemeyiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.