Şimdi Ara

İ7 6850k bu fiyata ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmet1040

Ayrıca işlemci 3.8 ghze turbo ile stok olarak 1.148 voltajda otomatik olarak çıkıyor.Ben bunu voltaja hiç dokunmadan biosdan 4 ghz yaptım,sorunsuz kullanılıyor anakarttan mı işlemciden mi bilmiyorum tek ayarla halloldu.4.1 ve üzeri için voltaj istiyo 1.170 voltajda 4.1 ghz 1.5 saat prime 95 testinde hata vermeden geçti,üstünü denemedim şimdilik gerek yok,yurtdışında 1.35 voltajda 4.4 ve üzeri yapanlar var ,işlemcinin sınırları da buralar zaten 4.1 ghz yeter bana :) daha çok gideri var gibi duruyor bu ocluğun ama gereklilik hissedersem gireceğim o işlere herkese iyi forumlar

öyle kolayca bırakmayız seni..

trolleyip ortadan kaybolamazsın..

gerekirse evinden bile aldırırız..

sistemin 1 2 görseli iyi olurdu..özellikle kartın..

• Troll yok ne trollü yazdım en başta verdiğim kararın artı eksilerini teyit etmek için diye belirttim :)) arkadaşlar nasıl f/p a odaklılarsa tüm msgları okumamışlar sanırım ya da ben anlatamadım belki de yanlış anlaşılma varsa özür dilerim :)zamanınızı çalmak gibi bir niyetim yoktur kesinlikle üzdünüz beni :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Troll yok ne trollü yazdım en başta verdiğim kararın artı eksilerini teyit etmek için diye belirttim :)) arkadaşlar nasıl f/p a odaklılarsa tüm msgları okumamışlar sanırım ya da ben anlatamadım belki de yanlış anlaşılma varsa özür dilerim :)zamanınızı çalmak gibi bir niyetim yoktur kesinlikle üzdünüz beni :(

kesinlikle üzmek gibi niyetim olamaz..

malzeme bulmuşken biraz eğlenmek istedim..

iyi günlerde eskitin..

kart utanmasa işlemcisiz sistem açacak..o denli dolu kart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 28 Şubat 2018; 2:46:22 >

• Tamam tamam

• Tartışılacak bir konu yok ortada.

Zamanında i7 920nin saat hızı yuksek versiyonu i7 975ex vardı biri 500lirayken biri 2000liraydı.

Sonra i7 2600k çıktı 600liraya çok daha iyi idi. O zamanda i7 975exi 500 liraya satsalar alınır mıydı alınmazdı.

Şu olabilir 10-12-14 çekirdekli xeonlar var onları uyguna bulabiliyorsunuz iyi soğutmayla iyi saat hızlarına da gelebilir oyunlarda da uzmez işlem gucu olarakta uzun sure iş gorur.

Ama gerek var mı? Yok. Alırsın r7 1700xi yada bekler ryzen 2lerden bir tane alınır geçilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 28 Şubat 2018; 0:54:56 >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    2 sene öncesinin en üst seviye platformunu kullanmanın verdiği duygusal tatmin ve daha önce hiç amd kullanmadığım için sizin kadar net düşünemiyor olmam bundan olsa gerek yoksa isabetli yorumda bulunmuşsunuz.Saygılıyız yorumlara :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 28 Şubat 2018; 1:26:58 >
  • ahmet1040 A kullanıcısına yanıt
    6850k değilde 6950 falan olsa 10 çekirdekli canavar affetmezdim ama bunun anlamı yok pek.

İyi akşamlar.

• Zamanı da kaça satmışlarsa satmışlar. Amaç oyun oynamskda en iyi işini gören en ucuz hangisiyse o alınır. Gece çıkarıp safılıp uyumcaksın sonuçta.

• X99 çok sorunlu bir platform.Simdi sende ucuza en kral x99 anakarti alacagim sevinci var ama yaramaz! 9.nesil 8/16 mainstream islemci geliyor bu yil artik x99 fln esamesi okunmaz.Bir arkadasim vardi x99 un tepe modeli Rampage V Extreme Edition 10 ile 5960X Extreme kullandi yillarca.Kendisini cagriyimde ilk ağızdan duyarsin :))

• ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    Anakartın desteği var da cüzdan desteklemiyor diyelim :) belki ilerde o da olur makul 2.el fiyatlara düşerse ilerde iş çekirdek olayına mı dönecek yoksa nm boyutlar düşünce frekansların önemi devam mı edecek belli olunca değişirim ben bu sistemi :)

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Gelsin gelsin :) 2 sene geriden geliyorum tecrübelerini yazsın sevinirim bahsettiğin anakartın msi muadili bendeki de benim gibi amatör için gayet yeterli bir gücü var memnunum şimdilik.Tabii ki daha iyileri çıkacak bunu ben de biliyorum :)

• quote:

Gelsin gelsin :) 2 sene geriden geliyorum tecrübelerini yazsın sevinirim bahsettiğin anakartın msi muadili bendeki de benim gibi amatör için gayet yeterli bir gücü var memnunum şimdilik.Tabii ki daha iyileri çıkacak bunu ben de biliyorum :)

Bu saatten sonra 2 yıl önceki sisteme yatırım yapmak pek mantıklı degil ki hele birde 6850k için hiç değil,üzerine biraz daha koyarak Ryzen 1700x veya intel 8700 veya 8700k tercih etmek daha mantıklı olacaktır.X99 serisi sorunları bol bir çipset,anakartla ilgili diğer çipsetlere göre daha çok sorun yaşıyorsunuz.ilk x99 anakartım asus rampage v extreme modeliydi ve birgün sorunsuz bios güncellemesinden sonra 3. ram slotunu görmemeye başladı,ne yaptıysam dülmedi ve servise gönderdim.Servisten "soket değişimi gerekli" teşhisi koydular.Anakart soketini değiştiremezsin direk at çöpe gider ve degisim veya para iadesi önerdiler bende çek olarak değerlendirim.Birkaç sonra yeni çıkan 2.nesil x99 olan rampage v extreme 10 edition aldım ve 6 ay düzgün çalışırken bir aksam pc'yi açınca "00" debug hatası ile karşılaştım.Bu 3 soruna işarettir;işlemci,anakart veya psu'dan biri öldü demektir.İşlemciyi intele yolladım "işlemci kullanılamıyor" teşhisi koyup sıfır 5960X yolladılar zaten onuda forumda sattım.Anakartıda aldığım yere yolladım işlemci anakartıda uçurmuş ve onada para iadesi verdiler.Kısacası sorunları olan bir çipset ben uğraşırım derseniz siz bilirsiniz ama internette "00" debug hatası olarak aratırsanız karşınıza çoğunlukla x99 çipseti çıkacaktır.Ayrıca Meltdown sorunu ile ilgili yeni nesile göre daha fazla performans kaybı yaşarsınız.Bu sorundan dolayı sürekli reset atan işlemcilere intel yeni bios update'i getirirken,eski işlemcileri haswell ve broadwell'de hala bir gelişme yok.Bu arada belirteyim yukarıdaki deneyimim benden kaynaklı olduğunu düşünmeyin ki zira yıllardır overclock yapan birisiyimdir ve bu konuda ise bilgim vardır 5960X'i günlük;cpu:4.6ghz ve cpu cache:4.3ghz(cpu frekansına yakın olması idealdir,cpu frekansını geçmemelidir) ile cpu:1.2v,cpu input:1.88v,system agent;1.05v(1.15 üzeri tehlikedir) cpu cache:1.2v(cpu voltajina yakin olması idealdir) ve LLC 7'de kullanıyordum,diğer bios detaylarını yazmama gerek yok zaten.PSU olarakda SLI kullandığın dönemden kalma Corsair AX1500i kullanıyordum,hala kullanıyorum(Şükür onda bir sıkıntı yok).Kısacası işlemciye zarar verecek yüksek bir kullanımım olmadı zaten öyle bir durum olsa vrmlerde zarar görürdü ve kullanıcı hatası diye değişim yapmazlardı.Şahsen yeni seri işlemcileri bekleyin derim veya 1700x,8700 veya 8700k ile tercihinizi yapın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 1 Mart 2018; 15:18:13 >

• Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler zaman ayırıp cevap yazmışsınız.İ5 2500kden geçtim bu platforma,yüksek sıcaklık ve oyunlarda yüksek cpu kullanımından kurtulmak için geçtim ve nedense bu x99 platformunu hep kullanmak istemişimdir.Yılbaşında da banka kampanya uygun fiyat gazıyla hep kullanmak istediğim bu platforma geçtim.Şu an 4.1 ghz de sorunsuz kullanıyorum.Oyunlarda cpu kullanımı %25-30 u sıcaklık da 35-38 dereceyi geçmiyor.Şimdilik hedefime ulaştım diyebiliriz.6 çekirdek 12 izlek uzun süre idare edecektir diye düşünüyorum.2k 4k gibi çözünürlüklerde zaten iş ekran kartında bitiyor.Şimdilik o çözünürlüklere de geçemem zaten.1080pde mutlu mutlu devam.Doğrudur 8700 k maximum %10-15 daha iyi performans gösterecektir oyununa göre ama 6850k hala gideri var.110 fps yerine 100 fps alırım en kötü çok da öyle şeylere takılmıyorum yıllarca i5 2500k kullanmamdan anlamışsınızdır :) Umarım yaşadığınız problemleri ben de yaşamam ne diyeyim kısmet :)

Ayrıca sistemi kurar kurmaz anakartın biosunu yeniledim hemen ramler 2800 dü onları da 3000e çektim herhangi bir voltaj vs oynamadan işlemci de otomatik turbo ile 3.8e çıkıyordu bunu da 4 ghze çıkardım hiçbir voltaj değerini değiştirmeden herşey 4×4 lük çalıştı.4.1 de artık voltaj istedi onu da 1.148 den 1.170 e çektim denemeler sonucunda stabil hale geldi bu voltajda prime 95 de 1.5 saat test ettim prime 95 aşırı ısıtıyor işlemciyi 80c leri görüyor ama aida stress testlerinde 60-65 cyi geçmiyor ,prime testini geçen diğer her türlü kullanım senaryosunda sorun çıkartmıyor biliyorsunuzdur zaten bunları :)) Daha ilerisi var oc işinin bu anlaşılıyor ama şimdilik bana fazla fazla yetiyor.Yorumlara da katılıyorum ama insanlar da haklı güncel platformlara yönel diyorlar ama ryzenin olayı yurt dışında yarı fiyatına aynı performansı veriyor şeklinde fiyatlandırması bu şekilde ama ben hemen hemen aynı paraları verdikten sonra intele devam etmek istedim hiç amd kullanmadım geçmişte :)) tüm suç bu msi x99 a godlike anakartta diyebilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 1 Mart 2018; 16:34:58 >

• quote:

Teşekkürler zaman ayırıp cevap yazmışsınız.İ5 2500kden geçtim bu platforma,yüksek sıcaklık ve oyunlarda yüksek cpu kullanımından kurtulmak için geçtim ve nedense bu x99 platformunu hep kullanmak istemişimdir.Yılbaşında da banka kampanya uygun fiyat gazıyla hep kullanmak istediğim bu platforma geçtim.Şu an 4.1 ghz de sorunsuz kullanıyorum.Oyunlarda cpu kullanımı %25-30 u sıcaklık da 35-38 dereceyi geçmiyor.Şimdilik hedefime ulaştım diyebiliriz.6 çekirdek 12 izlek uzun süre idare edecektir diye düşünüyorum.2k 4k gibi çözünürlüklerde zaten iş ekran kartında bitiyor.Şimdilik o çözünürlüklere de geçemem zaten.1080pde mutlu mutlu devam.Doğrudur 8700 k maximum %10-15 daha iyi performans gösterecektir oyununa göre ama 6850k hala gideri var.110 fps yerine 100 fps alırım en kötü çok da öyle şeylere takılmıyorum yıllarca i5 2500k kullanmamdan anlamışsınızdır :) Umarım yaşadığınız problemleri ben de yaşamam ne diyeyim kısmet :)

Rica ederim güle güle sorunsuz kullanın sisteminizi.Birde şu öneride bulunayım her yeni bios bir öncekinden iyi olacaktır diye birşey yoktur,o yüzden eğer yeni bios önemli bir sorunu çözmüyorsa stabilite yakaladığınız biostan vazgeçmeyin derim.

Son bios sürümündeyim şu an problem yok zaten şu meltdown spectre açığı için yeni bios çıkarsa bakarım artık bir de bişey soracağım şu linke göre sli kurulumlarda 40 pci express hatsayısı avantajından dolayı fps farkı dikkat çekici gözüküyor ben biraz da bunu gözönünde bulundurmuştum ileriye yönelik derken haa sli kurulum şu an yapamıyorum ama elimizin altında güç bulunsun zararı yok nasıl olsa :) ne diyorsunuz bu sli mevzusuna i76850k nın avantajı olacak mıdır hakikaten sizce de ? buyrun link bu

https://youtu.be/FLsdcONyToY

• quote:

Son bios sürümündeyim şu an problem yok zaten şu meltdown spectre açığı için yeni bios çıkarsa bakarım artık bir de bişey soracağım şu linke göre sli kurulumlarda 40 pci express hatsayısı avantajından dolayı fps farkı dikkat çekici gözüküyor ben biraz da bunu gözönünde bulundurmuştum ileriye yönelik derken haa sli kurulum şu an yapamıyorum ama elimizin altında güç bulunsun zararı yok nasıl olsa :) ne diyorsunuz bu sli mevzusuna i76850k nın avantajı olacak mıdır hakikaten sizce de ? buyrun link bu

https://youtu.be/FLsdcONyToY

Merhaba,burdaki fark pcie hat sayisindan ziyade 6850k'nin rakip islemcisine karsi basarimi ile ilgili.Ayni test 24 pcie hattina sahip 8700k sli ile yapilsaydi 6850k geride kalirdi.Normalde x8 x8 ile x16 x16 arasinda 1,2 fps oynar bukadar fark olmaz.40 hat genelde 3'lu 4'lu gpu kurulumlarinda farkini gosterir veya 2 gpu + 2 m.2 ssd + ses karti + lan karti gibi coklu pcie kurulumlarinda isinize yarar.Bu arada Sli kurulumunu tavsiye etmem gün gectikce ölen bir teknoloji ve su haliyle bile bir cok sıkıntısınıda beraberinde getiriyor.Ben sürekli 3D Mark kasıcam derseniz o ayrı.

• Bilende yaziyor bilmeyende. X99 un cok sorunu varmis. Hangi platformun sorunu yok? Varsa alalim bizde. Misal skylake lerin isinma sorunu vs. Ryzenler daha cikar cikmaz ram sorunu yasadi. X299 da daha cok problemler oluyor. Vs vs.gider. Ayrica her yeni sey en guzel seydir bir mantik da herkese hitab edecek bir algi da degildir. Aksina her yeni seyden daha oncesi nesil platformlar bana gore daha avantajlidir. X99 aksine hala alinabilirligi olan oturmus ve saglam bir platform. hala derken sanki 10 yilin platformu. Dusunun insanlardaki algiyi. 1 sene gecince eskitiyoruz her seyi. Teknoloji hizli tabii ama algi bakis farkli. 1.nesil kartlarinda sorunlar yasandi, 2.nesille duzeltildi. Kisisel ben su sorunu yasadim da tu kaka gibi bir mantigi nasil genelliyorsunuz tuhaf. Ki yasayanlar vardir fakat topyekun bir genelleme yanlis. Ben de kullaniyorum x99 platformu bizzat. daha bir sorun yasamadim. Her yeni sey en iyisi olu yatirim diye insanlari yaniltmayin. Bana gore uygun fiyatli olunca direkt dusunmeden alinabilir ve onemlisi uzun seneler arkasina dahi baktirmayacak cok saglam kaliteli bir platform. Handikapi boardlarin biraz tuzlu olmasi. X99 kullanmak ayricaliktir. Hep bi cazibesi albenisi vardir. Kullananlar bilir. Sempatisi olanlar da hep kullanmak ister. Hayirli olsun size de

• quote:

Orijinalden alıntı: webefekt001

Bilende yaziyor bilmeyende. X99 un cok sorunu varmis. Hangi platformun sorunu yok? Varsa alalim bizde. Misal skylake lerin isinma sorunu vs. Ryzenler daha cikar cikmaz ram sorunu yasadi. X299 da daha cok problemler oluyor. Vs vs.gider. Ayrica her yeni sey en guzel seydir bir mantik da herkese hitab edecek bir algi da degildir. Aksina her yeni seyden daha oncesi nesil platformlar bana gore daha avantajlidir. X99 aksine hala alinabilirligi olan oturmus ve saglam bir platform. hala derken sanki 10 yilin platformu. Dusunun insanlardaki algiyi. 1 sene gecince eskitiyoruz her seyi. Teknoloji hizli tabii ama algi bakis farkli. 1.nesil kartlarinda sorunlar yasandi, 2.nesille duzeltildi. Kisisel ben su sorunu yasadim da tu kaka gibi bir mantigi nasil genelliyorsunuz tuhaf. Ki yasayanlar vardir fakat topyekun bir genelleme yanlis. Ben de kullaniyorum x99 platformu bizzat. daha bir sorun yasamadim. Her yeni sey en iyisi olu yatirim diye insanlari yaniltmayin. Bana gore uygun fiyatli olunca direkt dusunmeden alinabilir ve onemlisi uzun seneler arkasina dahi baktirmayacak cok saglam kaliteli bir platform. Handikapi boardlarin biraz tuzlu olmasi. X99 kullanmak ayricaliktir. Hep bi cazibesi albenisi vardir. Kullananlar bilir. Sempatisi olanlar da hep kullanmak ister. Hayirli olsun size de

X99, x79 ve x299 a gore daha sıkıntılı cikti bu redditte olsun ocn forumlarimda olsun konusuldu zamaninda.Ben X99 kakadir almayin demiyorum ki kendim kullandim ama sorunlari varsada dile getiririm.Ayrica x99 haswelllerde memory kontrolcusu gercekte kotuydu,broadwellde biraz daha duzelttiler.Asus x99 anakartlari "00" debug ile bircok islemciyi yakmisken ve bir cok kiside bu sorundan muzdaripken ne yapalim dile getirmeyelimmi.Ayrica teknoloji icinde 4 yil uzun bi suredir ve ayni fiyata daha gelismis bir model varsa sirf x99 diye neden 6850k oneriyim adama.

• teşekkürler aynı mantıkta yaklaşım görünce hoşuma gitti sağolun iyi dilek için . Digital reaction nickli arkadaş sanırım ilk nesil x99 anakart ve haswell işlemci kullanmış ve deneyimlerini yazmış sorun yok genelleme yapılması tabii ki yanlış ama art niyetli değildi .İlginçtir ikinizin de haklı olduğu taraflar var.Tartışmaya gerek yok :) alacak kullanacak olanlar araştırıp düşünüp taşınıyordur zaten.Ben de şu an için gayet memnunum belki ilerde sli denerim diye düşündüm böyle bir sistemi sli+nvme destekli bir m2 ssd +ses kartı beraber kullanılırsa performans kaybı yaşamadan kullanırım diye aldım.Orta ölçek bir güncel anakart yerine 1-2 önceki nesilin en üst seviye anakartı daha çekici geldi ve belki 100-200 tl işlemciye fazla para verdim diye düşünülebilir ama sıfır düşündüğüm için o da normal yapacak bişey yok gene de piyasasına göre uyguna aldım anakart ve işlemciyi ve şu an amaçladığım,ayrıca ileride yapmayı hedeflediğim şeyleride düşünerek kendimce iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum.Ayrıca ileride,olayın çok çekirdek mi veya nm üretim teknolojisi düşmesiyle frekans artmasına mı evrilecek bunu izlerken elimde 2020 lere kadar rahat rahat bana yeterli gücü vereceğini düşündüğüm bir platforma geçtim diye düşünüyorum.Başkasına yetmiyordur,sürekli güncel platform kullanma alışkanlığı vardır vs vs bunlara yorum yapamam sadece dinlerim birşeyler öğrenmeye çalışırım,O yüzden açtım bu konuyu da tartışmaya vs girmeyin sakın :) Digital reaction nickli arkadaşdan da rica ediyorum aynı şeyi :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.