Şimdi Ara

İ7 4770 Sicaklik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar i7 4770 islemcim ile CS go da sicaklik degerleri 75-80 derece
    İ7 4770 Sicaklik sorunu
    İ7 4770 Sicaklik sorunubu normalmi? Uzerinde stock sogutucu var.Voltaj ayarlarindan cok anlamiyorum ancak ss ekledim.
    Anakart ECS H81H3-I

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki çok normal değil gibi gözüküyor. Büyük ihtimalle termal macun kurumuş ya da çok fazla tozlanmıştır. Kasanın içini dışını iyice temizleyip termal macunu yenilemenizi tavsiye ediyorum. Kasa içi hava akışı yeterli değilse fan takviyesi de düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 28 Eylül 2018; 16:1:39 >
  • Stock için bile fazla sıcaklık bu arada voltaj biraz fazla, ben voltajyı 1.25 kullanıyorum Xigmatek Xigmatek Tyr Sd964B soğutucu ile max. 61 derece gördüm ve sürekli 3.8-3.9 arası çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatic

Stock için bile fazla sıcaklık bu arada voltaj biraz fazla, ben voltajyı 1.25 kullanıyorum Xigmatek Xigmatek Tyr Sd964B soğutucu ile max. 61 derece gördüm ve sürekli 3.8-3.9 arası çalışıyor.
    Hocam voltaj ayarini bulamadim.Auto,1.50v ve 1.35v secenekleri var

• Burada ne yapip voltaji dusurebilirim?

İ7 4770 Sicaklik sorunu

• Trueno kullanıcısına yanıt
    F5 yapıp default ayarlara dönün düşer büyük ihtimalle, eğer düşmez ise advenced ayarlara girip CPU Voltage Ratio ayar var otomatiktir onu manuel yapın sonra 1.25 yazıp entara basın F10 ile kaydedip çıkın tekrar bu ekrana geldiğinizde voltajın değiştiğini görürsünüz.Benim anakartım H81m o yüzden voltajı düşük tutuyorum ,anakartınız ve PSUnuz nedir bilmiyorum ama internette 1.7 voltaj değeri ile kullananlar gördüm.
  • Guncelll

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.