Şimdi Ara

i5 9600k sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. i5 sistem toplamaya karar verdim. Güç kaynağım KCAS 600w ve ekran kartım MSI 1050TI. Ekran kartını önümüzdeki aylarda değiştireceğim. RTX 2070 almayı düşünüyorum. Anakart olarak aşağıda verdiğim anakartı almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz başka anakartlar varsa lütfen bildiriniz. RAM olarak 3600mhz alıcam fakat piyasada cl değeri olarak en düşük 18 bulunmakta. Varsa da ben bulamadım. Bazı testlerde çok fazla fps farkı olmadığından RAM olarak 3200mhz cl16 alınabilir gibi. Markaya göre arada ortalama 200 lira gibi bir fark far. İşlemciyi satın aldım. AMD düşünmüyorum. Önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

GIGABYTE Z390 AORUS PRO Intel Z390 9th Gen Intel Soket 1151 DDR4 4266MHz(O.C.) RGB Anakart

• suanda elinde para varsa dovize yatırımı yapın suanda intel işlemci ve anakartlı sistem yapmayın yeni intel işlemcileri bu ay içerisinde duyrulucak deniyordu paranızı dovize yatırın ve bekleyin

eger takatim kalmadı diyorsan intel olarak min i7 9700k ryzen tarafındada min r5 2600 alıp sistem kurabilirsiniz

üstteki arkadaşa gelicek olursak sizin dünki bebe dedigniz insanlar seni cebinden çıkarır
    Sana güvenselerdi Ssd'yi bile almayacaklardı. Yanlış hatırlamıyorsam Ssd düşünmüyordun sonradan aldın. Aldığın Ssd'yi de hiç önermem. High Power markasını hiç duymadım dedin. Övdüğün Thermaltake markasına psu ürettiğini öğrendin. Bütçen 9600k ve Rtx 2060 için yetiyor muydu? İşlemci ve anakarta bütçen fazla gidince Rx 590 almıştın.

Ben de 9600k almayın diyenlerdenim. 2 sene sonra işlemci değiştireceksen alırsın ancak uzun süre kullanılacak işlemci değildir. Geçmişte i7 4790k ve i5 4690k örneğinde gördük. İntel alınacaksa i7 8700 öneririm. İnventus'ta şu an 2197 TL.
    Yok hocam bu arkadasin (@munsi) tutarli bir yorumu yok, kalkmis burda intel bayragi sallamaya calisiyor. bildiklerini toplasak, bilmesi gerekenlerden cikartsak ortada birsey kalmaz. Öneri yapan bir insanin bilmesi gereken belli basli seyler vardir, yok. Karsisindakine cevap yetistirince tamam oldu zannediyor. Acayip komik yorumlari var, gecen ekrankartlarini arabalastirdi, bir konuda kaynak goster diyorum bana dunyanin en hizli arabalarinin listesini gosteriyor ordan en yukardan basliyor saymaya, 1. x araba markasi : rtx 2080ti seklinde devam ediyor. Soyledigimiz bazi seyleri anlamiyor, anlamadigini ben cevaplarindan anliyorum, birde sen cevap vermeyince suskunlugunu zaferi zannedip gaza gelip saga sola ipini koparmis gibi boyle seyler yaziyor demekki...
    9400f de önerilir. Sorun İntel ya da Amd değil. 1800-1900 TL'ye 6/6 işlemci almanın mantıksız olduğundan bahsediliyor. Dikkat edersen i7 8700 de önerilmiş. 9600k ve z390 fiyatına i7 8700 ve b360 anakart alınabilir. 2-3 senede bir işlemci değiştiriyorsa 9600k alabilir. Açıkçası ben 9600k almam. Acele yoksa yeni İntel ve Amd işlemciler de beklenebilir.

Bilmemek ayıp değil, bilmeden ahkâm kesmek ayıp. Sataşmadan uslu şekilde durursan rezil olmazsın.
    İlk mesajında millete sataşıyor, cevap gelince de "bana cephe alıyorlar" diyor. Sırf şu saçma sataşmasından dolayı başlığı açan üyenin konusu saptı. Ben de hiç duymadığı High Power güç kaynağını kullanıyorum. Yüzde 25 yüke kadar fanı dönmüyor. Sonra hiç duymadım demesin:D
    Bazı insanlar dahidir.Nevton Einstein gibi tarih örneklerle dolu.bu arkadaşımızda yıllarca donanım takip eden uyelerin bilgi birikiminden çok daha fazlasını youtubede bir video seyrederken hatta o videonun yüzde onunu seyrettiği andan itibaren edinmiş olabilir.

Ha anladığım kadarıyla seyrettiği videoda PSU,anakart,Ram veya SSD diskten falan pek bahsedilmemiş olsun onlar o kadar önemli bileşenler değil.hatta benim bildiğim bu bileşenlerin çoğu olmadan iyi bir pc kurulabilir.zaten bu arkadaşımız birazdan oturur onlarla ilgilide bir video falan seyrederse gerçekten işimiz var.forum hapı yuttuki ne yuttu.
  • münşi kullanıcısına yanıt
    suanda elinde para varsa dovize yatırımı yapın suanda intel işlemci ve anakartlı sistem yapmayın yeni intel işlemcileri bu ay içerisinde duyrulucak deniyordu paranızı dovize yatırın ve bekleyin

eger takatim kalmadı diyorsan intel olarak min i7 9700k ryzen tarafındada min r5 2600 alıp sistem kurabilirsiniz

üstteki arkadaşa gelicek olursak sizin dünki bebe dedigniz insanlar seni cebinden çıkarır
  • 9600K ve rtx2070li bir sitemin ne olduğunu ve neler yapabildiğini görmek istiyorsan şu iki videoyu dikkatli izle. Recep Baltaş abim yıllardır bu işin içinde. Bazıları gibi kafadan atmaz, direkt gösterir böyle:
    https://www.youtube.com/watch?v=sV3t2mTfKLA
    https://www.youtube.com/watch?v=PXBQQ8iXtIY

asko56'ya cevabım ise; ben kimseye "dünki bebe" demedim. Cümlemi daha dikkatli okursan " Burada forumda herkesi "dünki bebe" kendini de "yılların donanım mühendisi" ZANNEDEN bir çok insan var. " dediğimi göreceksin. Ve bahsettiğim konu tam da bu. Bak sen de hemen aşağılayıcı bir dil kullanıyorsun. "Cebinden çıkarır" falan ne demek. Ben değilsem de belki karşında bir donanım uzmanı var neye göre hemen bu kabadayılık? Bahettiğim ve beni forumdan tiksindiren şey tam da bu kafa.

1.cisi kabadayılık degil

bu cümlede cogu forumdaki 2600 ve amd öneren arkadaşlara hakaret yokmu var bende önerdigim için bu yoruma cevabım bu oldu

forumun çok bilmişleri toplandı başıma "bu devirde 6core 6threat işlemci alınmaz" diye diye bıktırdılar

Burada forumda herkesi dünki bebe kendini de yılların donanım mühendisi zanneden bir çok insan var. Sana tavsiyem forumdan gelen tavsiyleri oku geç. Buradan gelen yorumlara göre sistem alma

Yoksa 1080p oyun oynayacak herkes r5 2600 almalı intel i5 işlemciler 6core 6threat olduğu için hepimizin elinde patlayacak ve pişman olacağız.
  • "kabadayılık değil" demeyle kabadayılık yapmamış olmuyorsun. bu bir.
    ikincisi ise benim de eleştirim tam da buraya işte. Demişsin ya "bu cümlede cogu forumdaki 2600 ve amd öneren arkadaşlara hakaret yokmu"
    cevabım: kimseye hakaret etmem. eleştirir ve konu sahibine senin de dediğin gibi "r5 2600 önerenler" grubu konusunda uyarımı yaparım. Hakaret etmem kimseye. Konu sahibine "Dikkatli ol birazdan gtx1050ti ekran kartı alacak adama da rtx2070 alacak adama da ısrarla r5 2600 önerenlerden biri gelir" uyarısı yaparım. Ve iyiki de yapmışım. Yapmaya da devam edeceğim.
    dedigim gibi tartışmaya gerek yok önceki konularınızı inceledim ve gördüm konu sahibine hayırlı olması dilegim ile iyi geceler
  • Oyunlarda işlemcilerin saat hızı, çekirdek/thread sayısından önemlidir. (ayrıca tek çekirdek performansı da önemlidir.) Ryzen işlemciler stok ayarlarındaki limitlerin biraz üzerinde (4.2 GHz) overclock yapılabilir.
    Mümkün olan en iyi kare hızlarını (FPS) istiyorsanız; Core İ7-9700K performansı en iyi oyun işlemcisidir (ve oyun performansı İ9-9900K ile aynıdır). 9700K'dan sonra İ5-9600K (fiyat açısından) oyun için en iyi performans işlemcisidir (ve 9700K ile aralarındaki oyun performansı yok denecek azdır). (5.0 GHz)
    Ryzen 5 26xx, Core İ5-9400 işlemcilerden, saat hızı yüksek (Core i7 ve Core İ5-9600K) işlemcilere geçmek fiyat farkına değmeyen ~ % 10 civarı genel (ortalama) performans iyileştirmesi sağlar. (F/P olarak 9400 ve 2600 en iyi oyun işlemcileridir.)

Ryzen 5 3600 . 8 / 16 . 3.6 / 4.4Ghz
    Ryzen 5 3600X 8 / 16 . 4.0 / 4.8Ghz

Alternatifler
    Ryzen 7 2700 . 8 / 16 . 3.2 / 4.1Ghz
    Ryzen 7 2700X 8 / 16 . 3.7 / 4.3Ghz

Ryzen 5 3600 ile Ryzen 7 2700X arasında performans farkı olmayacak gibi

1920x1080 çözünürlükte ve yenileme hızı 72, 75Hz gibi monitörde oyun için. Core İ5-9400, Ryzen 5 2600, 2600X işlemciler zaten yeterli. Ekran kartı ve işlemcinin üst seviye olması gerekmez.

2560x1440 çözünürlükte (monitörde) yüksek görüntü ayarlarlarında Ryzen 5 26xx, Core İ5, Ryzen 7 Core İ7 işlemciler arasında performans farkı yoktur.

Yenileme hızı yükek (144hz gibi) monitör (1080p, FHD) de mümkün olan en iyi kare hızlarını (FPS) isteyen AMD hayranları, Ryzen 5 3600X işlemciyi bekleyebilirler.

İntel tarafında aynı performansı sunan İ5-9600K / İ7-9700K işlemciler zaten var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 2 Nisan 2019; 12:39:19 >

• Güzel yorum 👍👍👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bromton

Bu mesaj silindi.
    yorum
    ryzen 5 26xx, Ryzen 7, İ5, İ7 ve İ9
    için

6 çekirdekli/threadli 9600K, 16 threadli 2700X den performanslı oyunlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 2 Nisan 2019; 17:54:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bromton

Bu mesaj silindi.
    Paran çokmuş allah daha çok versin
    9600k ile 9900k arasında oyunlarda performans farkı % 5 i geçmez
    ama iyi hava atılır :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

sakın burada sana şunu al diyene körü körüne güvenip sistem kurma.

Sana güvenselerdi Ssd'yi bile almayacaklardı. Yanlış hatırlamıyorsam Ssd düşünmüyordun sonradan aldın. Aldığın Ssd'yi de hiç önermem. High Power markasını hiç duymadım dedin. Övdüğün Thermaltake markasına psu ürettiğini öğrendin. Bütçen 9600k ve Rtx 2060 için yetiyor muydu? İşlemci ve anakarta bütçen fazla gidince Rx 590 almıştın.

Ben de 9600k almayın diyenlerdenim. 2 sene sonra işlemci değiştireceksen alırsın ancak uzun süre kullanılacak işlemci değildir. Geçmişte i7 4790k ve i5 4690k örneğinde gördük. İntel alınacaksa i7 8700 öneririm. İnventus'ta şu an 2197 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metality

quote:

sakın burada sana şunu al diyene körü körüne güvenip sistem kurma.

i7 4790k ve i5 4690k
    O zamanlar bu işlemcilerin amd alternatifi hangi işlemcilerdi
    Bu işlemcilerle şimdi oyun oynanamıyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman Amd Fx serisiyle tırt olduğu için ağırlık olarak İntel toplanıyordu. i5 4690k ile çoklu çekirdeğe ihtiyaç duyan oyunları stabil oynayabilir misin? Bf5 için minimum i5 6600k önerilmiş. İstersen i5 4590 işlemciyle de oynarsın ama performans sorunu yaşarsın. Rtx 2060 ekran kartı alayım diyeceksin onu da tam besleyebilecek mi? i5 6600k işlemciyle bile konu açanlar gördük

https://forum.donanimhaber.com/darbogaz-sorunu-i5-6600k-gtx-1070--135061572
  • burada biz ve diger arkadaşlar oldugu sürece dogru öneri herzaman yapılır insanlar dogru bilgiye ulasır zaten forum amacı budur insanlara yardım etmek suana kadar yüzlerce insana sistem topladım sagol sunlar teşekkür mesajları olsun hatta bi arakdaştan yardımcı oldugum için oyun bile vermişti dedigm gibi gerçek öneri veren herzaman kazanır insanların bütçesini düzgün kullanan kazanır insanlardan sürekli özel mesaj alıyorum ama artık cevap vermedigim için yardımcı olamıyorum ama biz oldugumuz sürece insanlara dogru öneri herzaman gelir.

diger arkadaşlarda banlanır giderler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evet, hem de Frisby gibi dedi:) Seasonic, High power ve Fsp birçok markaya psu üretir. Bilmemek ayıp değil ancak övdüğü Thermaltake ve Xigmatek'e de High Power psu üretiyor. Mesajlarımız şu konuda var.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137051004

High Power Element Smart 750W önerdim.

- Ayrıca HighPower hiç duymadığım bir marka. Güvenilir mi gerçekten?

Ben: Bir çok markaya psu üreten Sirtec'in High Power güç kaynağını hiç duymadıysanız size kolay gelsin. İyi geceler.

- Ya duymuşuzdur ama ne bileyim bi Cooler Master, Thermaltake, Corsair, Evga, Xigmatek değil hani. Frisby'den hallice bir marka olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metality -- 2 Nisan 2019; 22:47:21 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.