Şimdi Ara

i5 9600k fiyatı düşer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bu işlemciyi alacağım daha doğrusu almak zorunda gibiyim gönlüm aslında r 5 almaktan yanaydı ama o ayrı mesele.

Malum 10. nesil çıktı 9. nesilde fiyat düşer mi?

bugün yarın alacağım.

Bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1-) 9600k ve KF arasında entegre grafik dışında hiç bir fark var mı ?

2-) Araştırdım bu işlemci ile uyumlu ve uygun fiyatlı anakart z390 chipsetler. Peki hangi marka seçmeliyim Çok pahalı modelleri değilde uygun fiyatlı olanlardan Asus mu? Gigabyte mı? Msi daha iyidir ?

3-) ram ddr4 3200 alsam yeterli mi ?

Kafamdaki son soru işaretlerini gidermek adına yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler yorum yazanlara.

• Neden 9. Nesil bakmak zorundasınız? 10400F veya 3600 alabilirsiniz. Fiyatların da düşmesi çok beklenen bir durum değil, göz göre göre kazıklanacaksınız, 9. nesilde 9900K harici alınabilirliği olan işlemci yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Hocam oynadığım oyunun amd ile optimizasyon sorunu var direk tek çekirdek gücüne bakıyo intel almam gerekiyor o yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

Hocam oynadığım oyunun amd ile optimizasyon sorunu var direk tek çekirdek gücüne bakıyo intel almam gerekiyor o yüzden.
    Tek çekirdek performansları %3-5 oynuyor ama sorun varsa 10400F bakın hocam o zaman, 9600K ile fiyatı aynı hatta daha ucuz bile olabilir. Hem anakartı 11. Nesli de destekliyor.

• quote:

Oynadığınız oyun nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.nesil ürünler daha uygun ve daha fazla çekirdek sunuyorken 9.nesil çöplerini evinize sokmayın
  • i5 9600K alırsanız ilerleyen zamanlarda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Günümüz oyunları için 6/6 işlemciler yeterli gelmiyor artık. Tavsiyem r5 3600 yada intel alınacaksa eğer en az i5 10400f bakmanız.
  • Alacağın işlemci ve anakart ikilisi 10400 ve fp oranı yüksek z490 dır.
  • knight online oynuyorum eski bir oyun ama intel işlemci istiyor bariz.
  • i5 9600k o kadar kötümü ?

Peki 10400 fiyat araştırma yapayım

10600 çok iyidir o zaman bütçem yeterse ona da bakayım
  • quote:

i5 9600k o kadar kötümü ?

Peki 10400 fiyat araştırma yapayım

10600 çok iyidir o zaman bütçem yeterse ona da bakayım
    10600 veya K bakmana gerek yok, 2070 civarında bir kartın yoksa ve overclockla uğraşmıyorsan gereksiz / dengesiz olur.

Kaldı ki oynadığın oyun Knight 10100 bile alabilirsin. 240hz mi beslemeye çalışıyorsun, olay nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 22 Temmuz 2020; 14:17:13 >
    Oyun dandik ama kalabalık yerlerde çok fazla işlem ihtiyacı duyuyo ve fps yerlerde geziyo öyle böyle değil.
  • quote:

Oyun dandik ama kalabalık yerlerde çok fazla işlem ihtiyacı duyuyo ve fps yerlerde geziyo öyle böyle değil.
    O oyun için işlemci alınmaz, muhtemelen 2 çekirdek anca kullanıyordur.

Hem keyifli hemde ayda 1000 tl civarı bana para kazandırıyor o yüzden bu oyuna uygun bir işlemci arıyorum hocam.

6-7 yaşlarında çocuklaırm var onalrda güncel oyunları oynuyolar yani sadece bu oyun içinde değil genel kullanım içinde lazım.

Şuan ki sistmeim 2009 yılından kalma amd phenom II x965pe 2 8gb ram 2sene önce aldığım gtx1060 6gb hala idare ediyo ama değişmesi lazım artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 22 Temmuz 2020; 17:55:49 >
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz eskiymiş, ben daha yenidir diye almayın demiştim.

R3 3300X
    R5 3600
    R7 3700X
    i3 10100
    i5 10400F
    i7 10700F

Alabileceğiniz en f/p işlemciler.

Parası önemli değil bana tek gereken tek çekirdek performansı diyorsanız 2400 civarına 10600K alıp 5.2 lere overclocklayıp 1000tl soğutma 1500tl anakart birde 3600 ramle desteklersiniz baya güçlenir ama verdiğiniz paraya Knight için 10400F in üstüne en fazla %20-25 fark koyarsınız.

Köfte ile ekmek tam doğru orantılı değil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 22 Temmuz 2020; 18:0:33 >
  • Muhtemelen fiyatı dusmeden piyasadan kalkar.
  • Düşmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam benim gönlüm hep r5 3600x den yanaydıda şu dandik optimizasyonlu oyun intel işlemci seçtiği için amd alamıyorum.

9600k 6/6 olduğu için çok mu sorun olur aslında onu çok beğenmiştim alıcaktım foruma bi sorayım dedim almadan.

Dediğniz gibi 10400f daha mantıklı pek fark yok + ları var 6/12 çekirdek
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    eger biraz bütçe çıkarsanız 10600k alıp 5.1 ghz alıp dönemi kapatabilir ama illaki intel alınacaksa biraz turbosu fazla olsun i5 10500 olmasını tercih ederim düz olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

eger biraz bütçe çıkarsanız 10600k alıp 5.1 ghz alıp dönemi kapatabilir ama illaki intel alınacaksa biraz turbosu fazla olsun i5 10500 olmasını tercih ederim düz olarak
    Hocam sanırım en mantıklısı bütçe zorlayıp 10600k almak hem uzun yıllar götürür kısmetse çok teşekkürler tüm yorum yazan yol gösterenlere.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.